Gospodinjske trgovine v italiji

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 26. jun 2006 2:28 | ogledi: 14.383 | odgovori: 111

lepo prosim, na pomoč! Še nikoli nisva nakupovala v italiji, zdaj (jutri) pa nameravava it tja po strojček za sladoled, ki sam zamrzuje in "tahud" strojček za testenine, ki dela testenine vseh mogočih oblik. KJE bi to dobila? Prosim, bodite čim bolj specifični/e, ne veva niti kraja, (trst, gorica ali kje vmes?), kaj šele trgovine... Mislim, da sta Loni in Tjas nekoč nekaj omenjali neke krasne trgovine v Italiji s temi zadevami in zdaj bi mi kak bolj natančen podatek o lokaciji zelo prav prišel... Prosim, na pomoč! Ker greva jutri, lepo prosim, čim prej... (Dobite domač sladoled, če bo ratalo:)

Veri

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

26. jun 2006 7:48

Ojla - strojček za testenine sem videla v Smartu na mejnem prehodu Vrtojba (v krožnem križišču drugi izhod), cena je bila cca 50€. Za stojček za sladoled pa nisem sigurna. Lep pozdrav

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. jun 2006 8:07

Veri, verjetno iščeš kakšno fajn trgovino, kjer boš imela veliko izbiro in ne samo "slučajno" kakšnega strojčka v trafiki... Veliko izkušenj nimam, se pa spomnim, da v Trstu vedno hodim mimo ene kar velike trgovine, kjer imajo v izložbi Alesi in podobne firme, tako da so po moj kar fajn. Ne vem, kakšne so cene, ampak pogledaš lahko. Je pa too v centru Trsta, tam kjer so trgovinice z oblačili. Čwe bi parkirala recimo v parkirni hiši Silos, greš potem proti centru, skozi ponte roso in čez tržnico. Držiš isto smer, ulica je vzporedna s kanalom (vodo), ki teče pri tržnici. Zdaj pa ne vem, če je taprva ali druga od vode. Blizu je Selz, Replay, Corner in druge trgovine, ki jih mogoče poznaš... Nisem najboljši vodič, ampak te trgovine ne moreš zgrešit. In mislim, da sem videla eno majhno, ampak luštkano v nakupovalnem centru TorriD"Europa (sigurno sem narobe napisala), ki je tudi v Trstu - ob cesti imaš table, ne moreš falit. Veliko uspeha ob nakupovanju!! jasna

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

26. jun 2006 8:19

Vse za gospodinjstvo po ugodnih cenah dobiš v Palmanovi v nakupovalnem centru Mercatone Zeta - ne moreš ga zgrešiti: do Palmanove prideš po avtocesti preko mejnega prehoda Vrtojba. Ta nakupovalni center je takoj ob izhodu z avtoceste. Sicer pa lahko najprej pogledaš v Smartu (kar je že napissala lucille), če tam ne najdeš, pa pot nadaljuješ do Palmanove.

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. jun 2006 9:11

Mene pa zanima, ali so te trgovine v Italiji na ponedeljek odprte. LP Marjana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. jun 2006 9:14

Ne Dalsi, običajen delovnik trgovin v Italiji od torka do petka od 8.30-12.30 in od 15.30(16.00)-19.30(20.00). Ob sobotah imajo (vsaj večji centri) odprto cel dan, včasih pa imajo tudi kako nedeljo odprto - pred prazniki ponavadi. Lp, tjas

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

26. jun 2006 9:21

Hvala za informacijo Tjas. LP Marjana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jun 2006 15:03

hojla, hvala vsem! Sva ubogala vse kot ste svetovale! Sva šla v Trst in v Palmanovo, ker v Trstu nisva vsega dobila (tahudega strojčka za testenine). Žal ga sicer tudi tam niso meli, ne tistega, ki sem ga imela v mislih in je bilo o njem govora tu, meli so pa en kup drugih zadev, med drugim en kup nastavkov za na ročnega, tudi za ŠPAGETE, taprave, okrogle!!! in za RAVIOLEEEE!!! si morete mislit??? Ma komaj čakam, da pridem domu in sprobam! Tako da zaenkrat ostajam pri tem - dokler se naslednjič ne spokava v Italijo, kar pa zna potrajat... Sem pa dobila mašinco za sladoled, en dan mora stat pri miru, danes ponoči sprobam:) in poročam Bom naredila poizkus, če je kaka razlika med tanovo in tisto, pri kateri je treba posodo zamrznit... Sploh hvala Tjas, ker bi se brez tebe vsaj 2x izgubila! Fant se ti tudi posebej zahvaljuje:) Pa hvala dalsi, da si vprašala, če delajo ob pon. - nikoli ampak res nikoli se ne bi spomnila, da ne delajo... Sva šla zato rajši v torek Ampak so pa hecni tile taljančki... Kako majo lahko sezono za delat testenine? Zdaj se strojčki ne dobijo, ker niso v sezoni... (V Torri so mi ga sicer obljubili, da ga dobijo ta teden - to verjetno malo dlje traja pri njih:)) Ampak da zdaj ni sezona za to???? Pa kako maš lahko sezono za testenine delat??? Pa če bi že bila sezona, je ravno zdaj, ko se hitreje sušijo, ne??? Ma res so hecni... No, glavno, da jaz lahko delam svoje šagete, pa parpadele, pa še kaj, fuzli & co. bojo pač počakali da pridem do tiste mašince. Saj ne bi bilo zdravo za moje srce, da dobim dve taki naenkrat, a ne? Skratka, sem straaaašno vesela in komaj čakam, da prdiem domu in vse sprobam:) Hvala vsem!!! Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. jun 2006 15:16

Veri, si te kar predstavljam, kako delaš!!! Zdaj sem pa še jaz zate vesela, ker si opisala svoje navdušenje... Držim pesti!!!

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

28. jun 2006 20:18

Veri, neverjetna si. To tvoje pisanje izžareva toliko veselja in sreče, da si te kar predstavljam kako delaš. Upam, da ti bo vse, kar si načrtovala, tudi uspelo. LP Marjana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:33

Hehe, sem dolžna poročilo, ne? Bala sem se, da se ravioli ne bodo dobro zatesnili in da bo fila ven popadala, ne? No, hrana je super uspela, ravioli se niso odprli, bili so dobri, vsi do zadnjega lepo napolnjeni, brez lukenj in brez zraka vmes in glede tega je bilo vse fajn Tudi špageti so ratali LEPI čisto okrogli, taki ko bi jih kupila v trgovini:) Skratka vsi nastavki za na mašinco super delajo! Kaj mi potem ni všeč? Hm, to, da motorček od mašince, ki je bil zraven, NE DELA! Sploh! ma nek slab kontakt in če češ, da vrti hudiča, ga moraš z obema rokama skup stiskat... Pa to, da je po mojem veselem vrtenju šla tudi ročna mašinca, ki je bila tudi zraven... Najprej je nekaj jamrala (beri: škripala), potem pa se ni več hotla vrtet, sploh... Nekaj se je zataknilo oz. odtrgalo not med valjerji, kaj pa vem... Sem jo seveda obračala okrog in probavala svašta, se je še parkrat na pol obrnila, ampak ni več lepo tekla in se ves čas zatika... Verjetno ni narejena za take količine, hehe:) Samo stara je še kaj hujšega dala skoz, pa še čisto lepo dela... Kolikor denarja toliko muzike, pravijo... Ampak kaj pa naj, če na mojo ne grejo tisti nastavki... Tako da sem na koncu potegnila ven svojo staro Ampio (mašinca za testenine), ki jo toplo priporočam po vseh izkušnjah z drugimi firmami in na njej zvaljala testo do konca, na oni sem pa potem končala raviole in špagete (nastavki za Atlas mašinco, ki je tudi super, ampak je seveda niso meli v Palmanovi, pa pri nas tudi ne...), ker seveda na mojo Ampio ne moreš dat gor nobenega nastavka, ker nima tistih kaveljčkov za zataknit! Mislim, grrrrr Tudi tiste Ampie, ki imajo kaveljčke za nastavke, so ti obrnjeni v drugo smer kot pri tej drugi firmi, tako da nista kompatibilni... Se znajdejo, ne?;) Da se ne bo katera zafrknila... Skratka, zdaj mam svojo staro mašinco, s katero lahko delam vse, kar sem prej, pa en kup nastavkov, ki jih tudi lahko uporabljam, ker na srečo niso odvisni od tega, ali tista nova dela ali ne, v bistvu je ta nova mašinca zdaj pač samo stojalo, kaveljčki na srečo še delajo, hehe... Me pa vseeno jezi, da nič ne dela, pa da moram met zdaj obe mašinci na pultu... nerodno pač:) Pa mortorčka sem se veselila in samo za tista dva nastavka je stvar vseeno bila draga... Za vse skup je bila smešno poceni, saj sicer za dobrih 10 jurjev dobiš ravno samo motor, ampak glede na to, da ne mašina ne motorček ne delata... Ne vem, kdaj bova naslednjič hodila v Palmanovo, če katera gre, bi se priporočala, da mi nese tole tja, ker je v garanciji in res nisem delala nič hudega z njo... Ni mi padla nikamor in valjala sem zelo mehko testo... Trapasto je to, da vedno ampak čisto vedno vse pregledam v trgovini, tudi tu sem, samo nisem vključila tistega šmenta od motorja, ker ne znam italijansko, pa nisem hotela težit... pa fant je bil že tako več kot potrpežljiv z mojim skakanjem iz ene trgovine v drugo, da bi našla idealno kombinacijo, kamor grejo tisti nastavki... (No, vsaj to se je splačalo, ker grejo:) In navadno izberem tisto škatlo, za katero imam dober občutek in tako mi še nobena taka igračka ni crknila, čeprav jih veliko uporabljam... Zdaj pa tega nisem mogla, ker je bila samo še ta mašinca... Pa tudi sladoledomat je bil samo še en... zato me je zdaj kar strah... Pa saj ne morem met take smole, da ne bi delal, a ne?;) No, po tistem rajši nisem takoj vključila še slaodledarja, da mi ne bi še ta crknil... pa itak mora stat vsaj 24 ur in tako bo sladoled na vrsti čim se vrnem domov (upam, da kmalu)... Držte pesti, da še ta ne crkne! PS: Se opravičujem za ne ravno čisto slovenščino, ampak če bi bili v moji koži, bi me čisto razumeli:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti