Gospodinjske trgovine v italiji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2006 14:38

Me je že Kača odrešila s svojimi navodili in merilnim lončkom. Moram samo še malce več nastavkov za različne testenine nabaviti. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. nov 2006 10:40

POtem imaš še srečo! Meni mami te mašine niti pokazala ni, kaj šele, da bi mi jo dala za sprobat! No, če ne prej, jo bom lahk na morju, hehe Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2006 11:17

Sem jo jaz privlekla s podstrešja, me je najprej kap, ker je bila polna crknjenih pajkov in druge mrčesne golazni. Sem jo skoraj v kanto odnesla. Pa jo je brat saniral in je zdaj kot nova. Loni Makaroni

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. nov 2006 16:40

Veri kakšno je razmerje voda/moka oz. jajce/moka? Ti verjetno delaš "po feelingu", a kljub vsemu, mi lahko vsaj približno poveš? Pozdravček! ivonja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. nov 2006 23:22

Joooj Veri, to me pa spominja na mojo taščo, ki ima vse možne strojčke pa nič ne uporablja Pol pa jamra, da jo bolijo roke, strojčki pa žalostno samevajo v kleti No, sej včasih mi tudi ponudi kakšnega, pa jaz nočem vzet, ker mi je žal, da bi bila ona brez, češ, mogoče ga bo pa kdaj rabila... Optimist, kaj češ No, majčkeno sem se pa tudi jaz spametovala Nekaj kuharskih knjig je že pri meni, pa (nova)TW posoda za kruh se je iz njene kleti preselila v mojo kuhinjo, aparat za vaflje je pa po dolgih letih v kleti šel bog ve kam, še sama ne ve. Narobe svet a ne Veri? Tisti, ki imajo ne uporabljajo, tisti, ki bi uporabljali pa nimajo stana

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. nov 2006 6:41

To se ponavlja iz generacije v generacijo.Samo nekaj pa vseeno ne razumem! Kam neki so izginili nekateri mamini ali taščini aparati? Nihče jih ne uporablja in nihče jih nima kobra 1

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

11. nov 2006 13:01

Kobra 1, če sodim po naši stari mami, jih podeljuje raznim obiskom. Vsakemu pač da tisto, česar ona ne rabi, obiskovalec pa si želi vzeti. ines

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. nov 2006 13:05

Ivonja, te zanima razmerje za strojček ali za testo, ki ga delaš na roke? ker je precej različno: za strojček dodaš eno večje jajce na cca 250 g moke, ne me čisto za grame držat, ampak nekej okli četrt kile:) Odvisno tudi od moke, ampak pri strojčku itak dobiš zraven merico, pa si z njo pomagaš, maš gor označeno, do kod naj bi bilo za jajce in do kod za vodo, če delaš testenine z vodo. Seveda različne oznake za različne količine moke. Če pa delaš na roke pa daj eno srednje veliko jajce na 100 g moke, malo več jajc ali vode, če je le-ta polnozrnata ali koruzna ali ržena ali ajdova. Torej če delaš za 4 lačne, daš 4 jajca in 400 g moke. Če bojo testenine polnjene, jih rabiš malo manj, recimo 350 g bi bilo več kot dovolj, včasih celo 300 g - odvisno tudi od tvojih jedcev... Se pa te testeninske zadeve lepo zamrznejo (ravioli, njoki in podobno) in tudi že pečene lazanje se lepo pogrejejo, tak da ni panke, če narediš preveč. Za na roke ni tak haklih, koliko moke/vode daš, ker je testo ok za oblikovanje pri precej različnih razmerjih, če ti je bolj všeč mehkejše testo, daj malo več vode, meni je recimo tako bolj všeč, sploh če delam raviole, ker se potem testo lepše razvleče okoli nadeva in ne poka in se ne trga. Če pa delaš rezance, sploh če delaš tadrobne, recimo za v juho, naredi rajši malo trše testo, ki ga je sicer težje gnest, se pa zato potem lepše reže na strojček (tisti ročni, mali, kovinski, recimo Ampia, tega mam jaz in je dober). Če je testo premokro se namreč noče lepo rezat, kar paca skup, se pa da tudi to lepo rešit: ga namreč lahko zvaljaš in pustiš nekaj časa počivat, da se malo izsuši in se potem še vedno lepo reže, samo ti medtem zasede precej prostora v kuhinji, kjer je ponavadi stiska s prostorom... Za lazanje in kanelone je čisto vseeno, kako testo narediš, samo da ga lahko zvaljaš, pa je ok. stana.r, bo že držalo! Ti kar vzemi taščine strojčke, pa jo rajši na kosilo povabi, pa bosta obe zadovoljni:) Jaz zadnje čase sicer praktično nič ne kuham, ker sem nekaj bolana in mi je slabo za znoret, upam, da bo kmalu boljše... Kuhajte še zame! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jan 2007 18:41

Joj, punce in fantje, jaz bom znorela! Moj ljubi sladoledar je SPET CRKNIL!!! Grozaaaaa! KO da ni dost, da vsak dan, ko jem kosilo ali večerjo, to tudi vržem ven... Ne vem, a se je kak angleček spomnil, da me bo obvaroval pred nosečniškimi kilogrami ali kaj??? Saj ga ne bom tok pojedla, no! Samo delala bi rada sladolede! Ravno, ko sem se malo iz postelje skobacala, da lahko spet kuham, se spravim naredit 4 mase za sladoled in gospod sladoledar po prvem crkne! Spet se nočejo vrtet metlice, zmrzuje ja, ampak vrti pa ne! Bo treba spet v Italijo, grrr! Ma zdaj bova znala pot do palmanove že na pamet! Z vsemi obvozi... Vse stvari z garancijo kupujem samo še v Trstu, tam imam vsaj očeta blizu, pa se splača it dol, da ga vidim Mah, sem se vam morala malo spovedat! Torej naredila sem sladoled stratačelo, tega je super zmešal in je po mnenju mojega ljubega najboljši sladoled, kar jih je jedel NO, ampak po tem sladoledu je pa crknil... Tako da sta vanilijev in čokoladni (oba brez jajc, sprobavam recepte) morala v zmrzovalnik in na miksanje, skratka packarija in predvsem traja 1 dan, da se dobro zmrzne! Sladoledar mi pa to naredi v 20ih min! Grrrr! no, bo že... Držite pesti, da bo vsaj hitro popravljen... Ker počasi mi bo zmanjkalo receptov za sladolede, ki jih delaš brez strojčka... Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

15. jan 2007 21:16

Ines, to pa poznam, tudi moja tašča je vse stvari razdala sosedam in obiskom, češ da ne rabi, ker jo roke itak več ne ubogajo in ji kuha snaha (snaha pa ima vsega dovolj-halooooooo?) In so stvari izginjale ena za drugo. galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti