Gospodinjske trgovine v italiji

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. okt 2006 19:59

Veri, tvoje navdušene poste je zmeraj lepo brat. LP

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. okt 2006 20:11

Ej, Veri! Včeraj sem pri Merkurju na Viču videla stojajo (iz Italije) na katero obesiš sveže široke rezance. Tebi bi to prav gotovo prav prišlo. Raznih strojčkov, za enkrat ne bom več nabavljala. Od kar so fantje na svojem v glavnem vse stoji! Mlajši je pravi mojster kuhinje, a hoče vse svoje. Novejše, seveda! Kadar gresta k Merkurju ali Lesnino, me povabita sabo - ha, ha...samo, da mama kaj primakne, če SIT zmanjka. Ko gresta na kavo, pa na mamo kar pozabta. Hi,hi, - se delam, kot da nič ne opazim, ampak strojčke bi pa lahko vseeno moje uporabila. Veri, mislim, da nas je kar nekaj, ki bi prišle na "polžjo" požrtijo...... Ampak tisto o babjem dnevu pa vseeno ni slaba ideja, a ne! Še veliko kulinaričnih užitkov, kobra 1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2006 12:58

Morda pa je bil kaos na cestah v Palmanovi včeraj zato, ker so se naši gužvali tam na pogrebu. Mama je rekla, da gre za pravo avanturo. Pridejo tudi policaiji in zaprejo cesto, da gre sprevod lahko mimo, nihče nič ne muksne. Pri nas bi že vsi v luft skakali. Pa še častno stražo naredijo, čeprav je šlo v tem primeru za čisto običajno nonno Pasquo, katere sin se je pred davnimi leti poročil z našo Slavi. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2006 9:50

hihi, lijana, hvala! Se lahko zgovarjam na to, da skrbim za pismenost na kulinariki - kaj je prežulit eno Ano karenino, če se človek prebije skozi en moj post... Kobra, veš da mi je tako stojo lani prinesel dedek Mraz (tak bolj mlad in luškan dedek mraz:)! Sem si ga že nekaj časa želela... Je prav fajn zadevica! Midva sva sicer tudi (še) sama, ampak moji strojčki so vseeno v pogonu - imam srečo, da fant trenira košarko, pa je potem temu primerno lačen, hehe:) Jaz sem zadovoljna z vsemi kuhinjskimi zadevami, ki mi jih kdo da, s tem me je najlažje razveselit - ali pa za ustvarjanje - ali pa knjige.... Skratka zame ni težko nakupovat, hehe:) Midva sva si te zadeve kar sama kupovala, razen stanovanja (mojadva) in velikih aparatov: hladilnik in pralni stroj sta kupila njegova dva, mikrovalovko pa mi je dal oče za RD. Ostalo pa sva kar sama, noče it noben zraven nakupovat:) Pridejo kvečjemu jest, hehe:) Saj mi je tako ljubše:) Torej, punce vabljene:) Na testenine in na izlet v Italijo, pravijo da čez kaka dva meseca, zdaj pa le zacahnajte na koledarjih:) Loni, o pogrebih (na srečo) še nimam pojma... Mislim pa, da nekaj gradijo. Te peljejo okoli in okoli, avtocesta je zaprta, pa smo se peljali nekje po nekih malih cesticah okoli... Ampak je bilo vredno, če bo spet domači sladoled:) Sicer pa sem včeraj naredila domače polnozrnate rezance na tanovi mašinci - kar mi je najbolj všeč pri njej, je, da lahko daš vse (razen same mašine:) v pomivalni stroj!!! Super stvarca! Polnozrnate z vodo so sicer malo bolj triki kot jajčne bele, ampak konec koncev je prav lepo ratalo, se že sušijo doma še za moje lube - starše:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. nov 2006 20:25

joooooj, punce, ma na moreš verjet! Ne, pastamatik še dela, že trkam na les, ni to! ne, tudi sladoledarja še niso popravili, pujsi!;) Čisto nekaj drugega me je stisnilo! Zadnjič se z mami pogovarjava po tel, ji seveda vsa navdušena povem, da sem KONČNO dobila to mašinco, ki si jo že tako dolgo želim, pa da dela taprave makarone, pa svedrce, pa svašta (no, dobro, za svedrce še nimam nastavka, ampak vse še pride, hehe:) In uganite, kaj mi ona reče??? JA, SAJ VEM, KAKO MISLIŠ, MAM TAKO DOMA! Mislim HALOOOOO! No, pa ji rečem, ne, ne mislim tiste, ki dela rezance, tako, ki dela makarone mislim! Pa reče: "Ja, sam ta moja je taka velika, pa je bla ful draga, pol plače takrat, jo mam še odkar si bila ti čisto mala..." PA JE NI NITI ENKRAT UPORABILA V TEM ČASU!!! Nikjer je nisem vidla, ko smo še skup živeli, bogvekam jo je skrila... Pa halo, saj je vedela, da jo ves čas iščem ko zmešana! ma, saj ne mislim, da bi mi jo morala dat, samo bi mi jo pa lahko dala enkrat za sprobat, kaj mislite??? No, kakorkoli, zdaj mam svojo, hehe:) mami pravi, da bo tisto odnesla na morje, no, meni je prav, bom pa lahko še tam delala makarone, hihi:) Vsaka stvar je za nekaj dobra, pravijo, ta je zato, da bomo meli še na morju domače špagete, hehe:) Ma je pa malo hecna tale moja mami včasih, neda? Veri

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

3. nov 2006 20:44

Veri bi nam lahko zaupala recept za polnozrnate rezance? Bi šlo najbrž tudi brez strojčka - bi jih zvaljala in narezala, mi temu rečemo "bleki". LP ivonja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. nov 2006 8:49

presneto Veri, sem pravkar prebrala te 4 strani in veš kaj? Jst tud hočem mašino, takoj! matilda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2006 10:57

veri, ne se sekirat. Takšno mami imam tudi jaz. Mašina pa novo zapakirana že 20 let na podstrešju. Teta jo je prešvercala iz Italije, odprla, enkrat uporabila, zgubila navodila in lonček, pa je bilo. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. nov 2006 14:05

Kolk pa stane ena taka makaroni mašina? matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. nov 2006 13:55

Ivonja, za polnozrnate rezance recept ne bi mogel bit bolj simpl: polnozrnata moka in voda (če želiš normalno verzijo, lahko daš namesto vode jajca). Konsistenca testa je pri aparatu čisto druga (beri testo je bolj trdo oz. v bistvu se niti skup ne drži, ampak so take grudice, zraven je slika, kako naj bi bilo) Seveda lahko narediš testo za rezance tudi na roke, komot in zvaljaš z valjarjem ali mašinco za rezance, tista manjša, kovinska stvarca, krasna, meni je še vedno zelo všeč za valjanje plošč za lazanjo, recimo,... Če želiš rezance, lahko zviješ testo iz vsake strani kot polžka in narežeš na rezine. Potem samo razviješ in dobiš lepe dolge rezance... matilda, ta mašinca je res fajn, ne bo ti žal, vsaj meni ni bilo! Taka makaroni mašina stane med 190 in 200 evri, malo odvisno kje kupiš, ampak ti svetujem čim bližje meje, da ti ni treba daleč vozit v popravilo - kaj češ, slabe izkušnje z italijansko robo, hehe:) Samo drugi pa itak tega ne delajo, tako da nimaš izbire - no, ta zaenkrat dela... Loni, moje sožalje:) Ampak što ne ubije jača:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti