Gospodinjske trgovine v italiji

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2006 14:47

veri hvala, že printam, tako osliča kot tudi blitvo imam doma, pa verjetno tudi ostale sestavine. Kar se pa sira tiče, se čisto strinjam s tabo, mocarelo tlačim jaz povsod, ker jo moj želodec tudi najboljše prenese. Pic leta nisem jedla, ker mi je bilo po siru za umret slabo, po mocareli mi ni nikoli. Loni Makaroni

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

4. jul 2006 16:45

Veri, sem se šele danes spet "priklopila". Napiši prosim točno ime, pa še kakšno šifro izdelka, čimveč podatkov. Pa bom probala kar poklicati v Palmanovo. Potem ti pa že sporočim, kaj pravijo. Maša

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jul 2006 10:48

Hvala, maša, sem ti poslala na ZS, se lepo lepo priporočam za telefonsko, čim prej, ker sva danes mislila it zamenjat - je ravno 8. dan, se mi zdi (kupljeno prejšnji torek). Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. jul 2006 16:33

Tjaš in ostale, bližje Italiji, a je Mercatone Zeta odprt ob ponedeljkih popoldan? mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2006 8:42

Hvala punce, da ste držale pesti, očitno je pomagalo, nama je ratalo zamenjat brez kakršnihkoli komplikacij. Sem dobila novega takega enakega, kar sem si najbolj želela;) in ga na licu mesta sprobala:) E, tudi Veri se uči:) neka visoka kvaliteta verjetno ni, ampak če bo delal par let, bo že svoje odslužil:) Sem pa našla tam še paropiheca in seveda sem ga takoj kupila (to je taka hecna mašinca s kljunčkom, od koder piha para). V principu se ji reče capucinomaker ampak jaz ga v glavnem ne bom rabila za kapučino, ker ne pijem kave:) Dela na enak princip kot tisti v baru - tista palčka, ki štrli iz kavoavtomata in piha vročo paro, da se mleko speni, vroča čokolada zgosti,... Ampak jaz ne rabim cele mašine za kavo, ker je ne pijeva, samo to palčko za vročo čokolado bi... Enkrat sem ga videla v ljubljani, pa ga nisem takoj kupila in potem ga niso več nikjer meli, ga iščem že vsaj pol leta... No, zdaj sem ga pa našla:) Mimogrede še to: a katera ve za kako tako štacunco (v It), kjer majo v gl. gospodinjske pripomočke, pa ne nujno na elektriko, kjer bi meli razne te nastavke za na pastamasino? Pa seveda še milijon drugih zadevc:) Se sploh ne mudi, ker zdaj verjetno še nekaj časa ne bom tja hodila, ampak če katera ve, pa se priporočam:) Veri

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. jul 2006 10:30

Veri, najbolje, da enkrat organiziramo "babji" dan in se kar z avtobusom napotimo med lonce in aparate. Pa če tudi samo zato, da se nalezemo malo vašega navdušenja in energije! Pozdravček! kobra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2006 12:13

kobra, sem za! Samo moramo met eno primorko sabo, da nas bo navigirala, jaz sem glede trgovin namreč čisto mrzla, nimam pojma, kje je kaj... So meli pa še aparatek za topit čokolado, pa še marsikaj (samo mojega velikega testeninarja za delat polžke itd pa ne! Pa pekača za delat kornete tudi ne:( Če katera ve, kje se ta dobi, se tudi priporočam:) Zgleda tako kot vaflomat, samo da nima tako zelo močnega reliefa, ker se testo za kornete ne napihne tako močno kot vaflji. Sem gledala na netu, to je pa tudi vse, kar trenutno lahko:) zaenkrat bo treba delat kornete peš:) s ponvo ali pekačem:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jul 2006 10:31

Joj, punce in fantje, zdaj sem pa res pečena! Včeraj sem od fanta dobila dve super knjigci in ena je "Passion for pasta" od enega znanega it. kuharja (Siciljanca), tak starejši simpatičen možak, tako nor na testenine kot jaz;) In POL KNJIGE je samo o svežih testeninah!!! Druga je o prigrizkih, finger food, naslov "Small bites":) Slikce krasne:) Moram kupit novo baterijo za fotkič, da boste lahko mele kaj od tega mojega nalaganja tuki:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 19:21

Ojla, moram spet poročat: najprej slaba novica: crknil mi je moj najljubši dolgopričakovani strojček - sladoledar!!!! No, dobra novica: včeraj sva ga že peljala nazaj v Palmanovo na servis, slaba novica: zadeva lahko traja še 2 meseca!!!! Kaj so nori, kako naj jaz 2 meseca zdržim brez domačega sladoleda??? No, dobra novica, zahvala gre Loni, tjagrede se nisva čistop nič zgubljala, čerpav delajo en kup cest (očitno majo oni tudi volitve:) in je pol cest zaprtih... Ok, ampak kot veste, Veri se ne da: tam sva šla pogledat še v trgovino in videla še mojega omiljenega in na internetu že dolgo ogledanega in sploh opevanega testeninarja (saj veste, tistega, ki dela makarone:)!!! Ampak izkušnje delajo svoje in tokrat je bila Veri bolj pametna in je šla najprej pogledat še v Trst, če ga imajo slučajno tam tudi - če namreč crkne, mi ga je v Trst veliko bolj enostavno zapeljat, ker živi moj oče čisto blizu, Palmanova mi je pa odločno odročno od rok:) In še ena dobra novica: meli so ga tudi v Trstu!!! Hehe:) Ja, res je, v pretekliku je zato, ker ga zdaj (od danes popoldne) nimajo več:) Ta je bil zadnji in trenutno čepi na najinem pultu, seveda sem ga že sprobala in sem jako zadovoljna:) Bi katera/i prišla/el na domače polžke? So prišli prav lepi, ne moreš verjet, sem bila zelo skeptična, ampak moram priznat, da so super! Vse skup sem naredila ravno v času, da je zavrela voda, skratka noro, vam rečem! Seveda mora prit še ena malo slaba novica, da niso meli še drugih nastavkov, bučmani jedni!, čeprav sem prejšnjič spraševala, če jih majo, zdaj je bila druga punca, pe še tega ni vedela, da to mašino prodajajo, dokler ji je nisem pokazala, hehe:) No, bom probala ostale nastavke dobit na netu - razen če jih katera ima doma in se ji valjajjo v tazadnjem predalu in jih je pripravljena prodat:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 19:27

Aja, kobra in ostale, ko mi popravijo moj najljubši strojček, greva sigurno spet v It., se bi katera pridružila - zdaj imamo celo šanse, da ne zalutamo:) Zadnja dva sladoleda, ki bi ju moral naredit, sta bila karibski - banana in rum in rabarbarin z malinami, ampak ju ni hotel, zato sem ju morala kar sama zmiksat po nekaj časa zmrzovanja v navadnem zmrzovalniku. Sta pa prišla presenetlijvo v redi:) Ampak traja pa ravno 5 ur dlje takole, naj se gre solit, da mi crkne! Sladoledar je očitno ugotovil, da tega tempa ne bo več zdržal, ali je bil pa užaljen, ko ga en teden nisem uporabljala, ker je bilo tako mraz... Še sreča, da je crknil zdaj, konec oktorbra, je lažje zdržat... (pa itak mam že označenih en kup receptov, ki se delajo brez strojčka, hehe, ne bojo oni mene zezali:) A sem že malo težka, a ne? Ampak sem se morala tule malo spovedat... Grem nazaj delat testeninke:) Prvo rundo smo že pojedli z očetom doli, zdaj grem pa naredit kake začinjene, pa jih bom posušila za vse štiri starše. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti