Pa še naravno sredstvo proti klopom

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. jun 2006 22:53

Jaz že nekaj let prisegam na čajevec, pa nisn nikol klopa dobla. Gnes pa sn se še bolj namazala, pa sn eniga vlovla, kak se mi je glih hoto pričvrstit. Ko bi se kaki ded hoto, ne pa klop, te tega zaj ne bi pisala, haha. tumpika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2006 6:05

Mislim,da je vseeno najboljša posebna pinceta za odstranjevanje klopov, ker ko primeš z to pinceto pod klopom, ga sama zavrti v nasprotno smer od urinega kazalca. To pa zaradi tega, ker ima klop klešče na rilcu zasukane v smeri kazalca in potem je zaradi tega nujo v nasprotno smer motat, da se odvije, Drugače bi ga še kje lahko noter zašraufali, hehehe Kyara

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

1. jul 2006 9:31

pozdravljeni! Jaz sem ena tistih, ki sem magnet za klope. Naj vam povem, da sem ga dobila celo sredi poletne vročine na morju, ko sem ležala pod borovcem 2 m stran od plaže, kar naenkrat sem začutila, da mi nekaj leze in nisem morala verjeti svojim očem KLOP). Kolegica zelo hvali JUST-ov izdelek Losjon za sončenje; super sredstvo proti klopom in komarjem DOKAZANO. Sama pa sem do sedaj uporabljala sprej FORTH proti klopom z rastlinskim izvlečkom dalmatinskega bolhača. To sem uporabljala spomladi, ko sem nabirala divje šparglje. Ti rastejo pod borovci. Ponavadi sem se po končanem obiranju našla tudi 10 klopov, letos pa sem na srečo tega spraja bila brez enega klopa. Kupila sem ga v Mercatorju in je cca 1.200 sit. Kar pa se tiče odstranjevanja je meni najboljši način tako, da oslinim prst in ga vrtim kontra urinemu kazalcu, gre hitro ven (dokaz da ga nič ne martraš, ker začne spet lezit) in nato namažen s švedsko grenčico. kažotk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti