Kaj z stročjim grahom

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 23. jun 2006 23:39 | ogledi: 10.091 | odgovori: 10

letos sem za hec posadila stročji grah (to je grah ki se celega poje z lušino vred)

in sedaj bo bi bil čas da kaj naredim iz njega , nimam nobene ideje

ali ima kera kako dobro idejo?

lp

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

24. jun 2006 8:28

jaz delam iz njega juhe, kolikor pa mi ga ostane pa ga dam zamrznit, veš kako super je jesti sredi zime dobro grahovo juho...mmmm aja juhi dodam še krompir, korenček, malo riža, če imam pri roki še kakšne lisičke.... lucijana

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

24. jun 2006 11:06

Kuhan, kot priloga z malo masla je najslajši. Samo pazit je treba, da ni prezrel; zelo rad oleseni. ladybug

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

24. jun 2006 13:43

Odličen je tudi v solati - doma smo ga vedno jedli. Začimbe dodaj po lastnem okusu. Pozdravček! Zdenka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. jun 2006 13:50

Mi obožujemo juho, ki jo napravimo takole: stročji grah, malo graha v zrnju, na koščke narezan nov krompirček, korenček ( ali pa tudi ne ), dve veliki žlici rahlega prežganja, sol. Grah da čudovit sladkast okus. Moram pa reči, da mi že nekaj let ne uspe dobiti takšno sorto stročjega graha, kot smo ga poznali včasih - takrat smo imeli sorto, ki je rodila zelo velike in zelo široke stroke, zrna pa nikoli niso bila velika - tudi, če je ostarel. Medtem, ko sedaj postanejo zrna skoraj tako velika, kot pri grahu v zrnju, če ga pustiš malo dlje. Moraš pa paziti, da kupiš sorto, ki nima nitk. A, ja. Super pride tudi dušen/popečen v voku zraven piščančjega mesa in sojine omake in ostale zelenjave, po želiji, pač. lp, vanjatajnsek

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. jun 2006 14:39

Skuhaj fižol in ko je napol kuhan dodaj krompir, korenček in korenino petršilja, malo naseckanega česna in do konca kuhaj. Kuhano zabeli z rahlim prežganjem in mleto rdečo papriko, posoli in popraj po okusu. Za bol lačne pa lahko notri skuhaš hrenovko. Ali pa naredi solato iz kuhaneha stročjega fižola, česna, olja- mi imamo najrajši bučnega-kisa ter sol in poper po okusu. Kyara

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

24. jun 2006 15:47

Pri nas smo jedli kuhan fižol in v koščkih kuhan krompir,vse to pa malo zabeljeno z ocvirki,bilo je zelo dobro andreja č. se opravičujem šele kasneje sem opazila da je govor o grahu Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 25. jun 2006 19:12:27

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jun 2006 15:48

Kuhan stročji fižol stresi v ognje varno posodo ,potresi sprepraženo čebulo in česnom,na čebulo daj gorna kocke narezana kuhana jajca ,posoli popopraj ,dodaj še kakšno vejico šetraja ,polij s kislo smetano in v pečici zapeči . lp Marta

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. jun 2006 16:06

Halo, t-baby sprašuje za idejo, kako porabiti stročji grah in ne fižol. Jaz ga uporabim za zelenjavno juho ali pa kot zelenjavno prilogo, kuhanega malo zabelim z maslom. Lp kača

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

25. jun 2006 22:37

a v solato daste svež ali kuhan grah? a ga dajate tud v skrinjo? hvala za ideje , zdj bomo samo še grah mogl jest , se mu je čist zmešal full hitr rastejo mladi grahci gor, lep pozdravček

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. jun 2006 16:26

t-baby, jaz tak grah dajem v skrinjo, ne da bi ga blanširala, ko pa ga potrebujem, zamrznjenega dam v mrzlo vodo in na hitro skuham. Že mnogo let nobene zelenjave, ki jo dajem v skrinjo, ne blanširam, kuhati pa jo dam vedno v mrzlo vodo in je tudi pozimi kot sveža. Ko mine tale pasja vročina, bom tudi jaz potrgala grah in fižol in zamrznila. Očitno tale vročina dobro dene grahu, da letos uspeva kot nor. LP kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti