Sacher torta

neznan uporabnik
tema odprta - 23. nov 2001 14:37 | ogledi: 6.922 | odgovori: 13

Lep pozdrav!

Vem, da je tista prava sacher torta narejena iz cokoladnega biskvita, med posameznimi plastmi le-tega pa je marmelada. Ampak jaz sem v slascicarni v Kranju jedla sacher torto, ki ni imela marmelade, ampak neko krasno cokoladno kremo. Tako torto so vcasih prodajali (morda jo se vedno ) v Zivilih Kranj. Gorenjka (tovarna cokolade) je v eni od revij tudi ze obljavila recept za tako kremo, pa vendar mislim, da ni cisto taka kot jo imam jaz v mislih. Morda kdo ve za recept za sacher torto s cokoladno kremo?

Za vase morebitne predloge se vsem najlepse zahvaljujem.

Marta

neznan uporabnik

23. nov 2001 14:41

Marta! Torto poznam - res jo prodajajo v Živilih. Po mojih izkušnjah je krema narejena najverjetneje na bazi sladke smetane in čokolade. Pobrskajte po starih forumih - mislim, da je šlo za torto za rojstni dan. Eden od moških članov je napisal imeniten recept za čokoladno torto - malce bolj kompliciran je bil, kakor se spomnim. So ga pa preizkuševalci zelo hvalili. Ampak spomin imam pa ko rešeto, kaj bolj natančnega se ne spomnim. Česen, česen bo treba... LP tinca

neznan uporabnik

23. nov 2001 20:08

Avtor kreme ki jo omenja Tinca sem bil jaz. Recept sem objavil dne 19. septembra pod vprašanje "Torta za rojstni dan". V receptu lahko po želji izpustite maslo če tako želite in tudi manj čokolade lahko uporabite vendar ne manj kot 1/4 kg čokolade na 1/2 l sladke smetane. Upam, da vam bo recept všeč. Kulinarični pozdrav od Petra

neznan uporabnik

24. nov 2001 21:54

Pozdravljeni. Recept za sacher torto s takšno kremo je bil objavljen v reviji Dober tek. Poizkusila ga bom najti in vam ga prepišem (če ste zainteresirani). Vendar vam ga ne morem obljubiti pred ponedeljkom!!! Sicer pas sem torto tudi sama že naredila. Bilo je sicer kar zahtevno, vendar je bil rezultat odličen!!! lp, Ana

neznan uporabnik

25. nov 2001 22:03

Živjo! Pregledala sem omenjeno revijo in v njej je bil recept, ki ga je omenila ga. Marta. Meni se je krema sicer zdela odlična, pa vendar baje ni "taprava". Če želite vam recept kljub temu prepišem. Oglasite se! Lep pozdrav, Ana

neznan uporabnik

26. nov 2001 8:05

Prav vsem naj, najlepsa hvala za odgovore. Peter, prav kmalu bom naredila torto po vasem receptu. Ana, lepo prosim, ce bi bili tako prijazni in mi napisali recept iz Dober teka - imam sicer precej izvodov te revije, ampak tistega s tako torto ni med njimi... Res se enkrat najlepsa hvala, da ste se potrudili z odgovori! Zelim vam lep in uspesen teden Marta Spremenil(a) - marta dne 26 nov 2001 08:06:38

neznan uporabnik

26. nov 2001 8:47

Peter, že pred časom sem naredila čokoladno torto po tvojem receptu, ampak se mi je krema razplastila. Mogoce veš, kaj je bilo narobe? Mogoče to, da smetane nisem segrela na 90 stop., ampak le toliko, da sta se margarina in čokolada stopili? Vseeno so jo vsi pohvalili. Lep pozdrav!

neznan uporabnik

26. nov 2001 20:40

Tukaj je recept za Sacher torto iz revije Dober tek (recept je natisnjen med oglasi, kot oglas za čokolado Gorenjka). SACHER TORTA S PARIŠKO KREMO Sesttavine za torto premera 26 cm za testo: 7 jajc 15 dag kristalnega sladkorja 15 dag margarine ali masla 15 dag jedilne čokolade Gorenjka 15 dag moke tip 500 vanilij sladkor za pariško kremo: 0,5 l smetane 50 dag jedilne čokolade Gorenjka za obliv: kakavov obliv Gorenjka Priprava: Beljake s polovico kristalnega sladkorja stepemo v trd sneg. Maščobo in preostalo polovico sladkorja penasto umešamo, nato dodamo rumenjake, stopljeno čokolado ter vanilij sladkor. Obe masi narahlo zmešamo in med rahlim mešanjem postopoma dodajamo moko. Gotovo zmes stresemo v model. Pečemo pri temperaturi 170 stopinj C eno uro. Pečeno torto obrnemo in ohladimo. Ohlajeno enkrat prerežemo in spodnjo polovico namažemo s pariško kremo. Najbolje je, da torto nadevamo kar v modelu. Torto sestavimo in obod namažemo z marelično marmelado. Nato jo oblijemo s kakavovim oblivom in okrasimo. Pariška krema: Sladko smetano stepemo in vanjo umešamo stopljeno čokolado. To je recept iz omenjene revije. Sama sem ga preizkusila in moram reči, da je bil okus torte izvrsten, malo manj pa se mi je posrečila krema (ko sem odtranila model, se je krema razleza). Nisem najbolj prepričana zakaj. Na eni strani, sem morda v smetano umešala še preveč toplo stopljeno čokolado in zato ni bila krema dovolj trdna, mogoče sem torto tudi prekmalu vzela iz modela oziroma hladilnika in se je pariška krema zato razlezla (naj se vam ne mudi pri hlajenju biskvita in kasneje tudi same torte), po drugi strani pa v kremi mogoče manjka nekaj želatine?! Rada bi pravzaprav slišala tudi vaša mnenja in poizkuse... še enkrat pa naj povem, da je takšna Sacher torta zelo okusna!!! Veliko sreče! Ana

neznan uporabnik

27. nov 2001 8:14

MACA, poizkusite kremo pripraviti ,tako kot jo jaz pripravljam.Sladko smetano zavrem in dodam čokolado(najboljša GORENJKA),gladko premešam in po potrebi še malo segrejem .Pustim ,da se ohladi-zadnjih 15 minut v hladilniku in penasto stepem. Za moj okus dobra čokoladna krema. ČAO!

neznan uporabnik

27. nov 2001 9:25

Prekmurka, prav to sem hotela Ani svetovati tudi jaz. Jaz namrec to kremo pripravim ravno tako. Mi lahko zaupate, koliko cokolade daste v koliko smetane? Saj šravzaprav je Petrov recept za to kremo rvno tak, le da on doda se maslo. Mislite, da bi bila ob dodatku masla krema boljsa? PETER, kaj o tem mislite vi? In kaj mislite, zakaj se je maci krema razslojila? Krema, ki sem jo do zdaj jaz pripravljala-stopila sem cokolado v smetani, jo ohladila in potem stepla, je res krasna, a vendarle ni cisto taksna kot v sacher tortah iz slascicarne. Sem sitna, ne? Pa kaj morem, ko pa imam vas, ki imate ocitno veliko izkusenj! LP Marta

neznan uporabnik

27. nov 2001 9:41

Preverila sem nek moj stari recept: vzel sem 20 dkg jedilne cokolade in 0,5 l sladke smetane...glede na Petrovo priporocilo in recept iz Dober teka sem dala v smetano premalo cokolade.... ANA, lepa hvala za recept iz Dober teka! Ocitno sem imela doma ze kar priblizno pravi recept za to kremo, ne da bi to vedela. Pred 14 dnevi sem ga poslala tudi na KulSlo, pa ga se niso objavili....ce ga bodo, upam, da ne boste mislili, da sem ga tja poslala zdaj, po vseh teh vasih nasvetih... Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti