Sacher torta

neznan uporabnik

27. nov 2001 10:10

MARTA, 2,5 dl sladke smetane 20 dak čokolade vprahu Pa oglasite se kako vam je všeč s čokolado v prahu.

neznan uporabnik

27. nov 2001 19:16

Pozdravljeni! Kako ste? Vidim, da kar pridno pecete zadnje case. Prav lepo je to videti. Kar se tiče Martine pripombe na recept, bi povedal samo to, da je potrebno oboje (cokolado in smetano) dovolj segreti in dobro premesati saj se v nasprotnem primeru naredi to kar se je vam. Gledekreme, ki sem jo zadnjic napisal je pa tako: kremo lahko delate povsem brez masla saj je potem bolj rahla in tudi ni toliko mastno. Vendar pa v tem primeru priporočam, da uporabite vsaj 350-400 g cokolade na 0,5 l sladke smetane saj drugace ne bo takega polnega okusa. Se boljse pa je, ce uporabljate razmerje 1:1 torej 1dl sladke smetane na 100 g cokolade. Lahko pa uporabite tudi v razmerju 1:2 ali 1:3 v korist sladke smetane, vendar bo v tem primeru imela torta bolj okus po smetani kot po cokoladi. Skratka clovek mora stalno eksperimentirat, nekaj dodati, nekaj odvzeti in dobil bo krasne variante. Bodite malo bolj inovativne! Zelim vam se veliko kulinaricnih uzitkov in se slisimo. LP Peter

neznan uporabnik

28. nov 2001 7:53

Peter, vceraj sem naredila kremo po vasem receptu; nisem imela masla, zato sem uporabila margarino. Moram vam povedati, da mi je krasno uspela, zlasti pa sem vesela, da je to prav taka krema, kakrsno sem jedla v slascicarni v Kranju. Poizkusila sem tudi varianto brez masla oz. margarine-sveda mi je bila vsec, vendar ne tako kot tista z margarino. Torej, moj problem ste resili, Peter. Se enkrat-najlepsa vam hvala! Saj ne boste verjeli-se eno vprasanje imam za vas....zdi se mi sicer, da ste o tem v forumu ze razpravljali...poizkusila bom poiskati to temo, pa vendarle: Peter, kaksen recept za cokoladno glazuro za torto mi priporocate? Upam, da se vam ne zdi, da vam tezim prevec. PREKMURKA, naredila sem tudi kremo s cokolado v prahu; je zelo dobra. Probajte se vi to z jedilno cokolado; boste videli, da vam bo vsec. ti dve kremi sta si, vsaj po mojem mnenju, cisto razlicni ....obe sta dobri, ampak tista v originaln sacher torti je taka kot jo je predlagal Peter. Vprasanje o cokoladni glazuri bom postavila se pod "novo temo", da vam bo vsem bolj padlo v oci. LP Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti