Melona ali dinja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jun 2006 17:25

Izdolbena melona (kot je rekel sarabnde, po hrvaško dinja), vanjo maraskino, pa nazaj meso, narezano na kocke, in čez noč v hladilnik. Lubenica: odrežemo pokrov, izdolbemo, meso narežemo na kocke ali, še lepše, naredimo kroglice z žličko za sladoled, sok premešamo s prošekom in skupaj z jagodami rdečega grozdja vrnemo v izdolbeno lubenico. Čim bolj dolgo v hladilniku, tem bolje. Mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. jun 2006 18:21

Ognjič je napisal/a:
Melona + lubenica + ananas = mnjammmm Melona + pršut Ognjič
Najprej melona, pol pa pršut, ali obratno. Ta kombinacija melona,pršut ( na tipkovnici nimam plusa, mi ne gre. Najraje pa pojem mrzlo melono brez dodatkov,. lp Anamarija

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

22. jun 2006 23:24

Melona + sladoled. Moja mami je lansko leto naredila zelo dobro marmelado iz melon. stana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2006 6:01

Reca je napisal/a:
Nakockana melona, malo sladkorja in ruma, dobro ohlajeno. lp Vesna
Pa ne šparat niti sladkorja niti ruma ! Anamarija: kakšno tipkovnico pa imaš? Znak plus moraš imeti na desnem delu tipkovnice, tam kje so številke. Drugač SSKJ: dinja -e ž kulturna rastlina s plazečim se steblom ali njen rumeni sladki sad melona -e ž kulturna rastlina s plazečim se steblom ali njen rumeni sladki sad; dinja lp ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. jun 2006 7:42

Tipkovnica je predvsem prašna, pa še slabo vidim , če nimam očala. Nii, na tej tipkovnici ni plusa, res no,Ežoj, saj vem da mi ne verjameš, amapak to je posebna tipkovnica. Lep pozdrav Anamarija

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

2. jul 2006 12:42

Pršut se je hkrati z melono, namesto kruha.... Sicer meni melona ni všeč, mam raje lubenico Janja Mihalj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. jul 2006 14:45

Obstajajo pa rumene in zelene, oziroma bele znotraj , dinje seveda. S to razliko, da so rumene, no, če smo bolj natančni, oranžne dinje bolj sladke. Jih pa gojim doma in delam od kompota pa do raznih solat, najbolj čudovito pa pašejo k pršutu in pa same ohlajene in sladoled in sorbet in... Skratka, so božanske. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti