Melona ali dinja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 22. jun 2006 13:14 | ogledi: 4.434 | odgovori: 3

Ker se s prijateljico že dalj časa prerekava, kaj je melona in kaj je dinja (glede llubenice sva si enotni) in na internetu nisem našla nič pametnega, se obračam na vas. Ali kdo ve, kaj je kaj?

Lp

Dolores

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

22. jun 2006 13:22

Ena in ista stvar!!!Dinja je hrvaško ime za melono Nena Nena-morje

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

22. jun 2006 14:12

Slovar slovenskega knjižnega jezika: dínja -e ž (i) kulturna rastlina s plazečim se steblom ali njen rumeni sladki sad: jesti dinje; na trgu prodajajo dinje in lubenice; saditi dinje; marmelada iz dinj melóna -e ž (ọ) 1. kulturna rastlina s plazečim se steblom ali njen rumeni sladki sad; dinja: jesti melone; na trgu prodajajo melone in lubenice 2. šalj. polcilinder: gospod z melono na glavi sissi

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. jun 2006 14:14

ja res je eno in isto , res je pa kar nekaj različnih vrst teh melon , ene imajo grobo lupino , ene imajo gladko rumeno , imajo različne barve mesa in tudi različnega okusa so, meni osebno so najboljše tiste z gladko rumeno lupino , jaz jim pravim medena melona,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti