Japonska hrana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

tema odprta - 21. jun 2006 20:54 | ogledi: 18.660 | odgovori: 24

A mogoče ve kdo med vami, kako se pripravlja suši in kje kupiti sestavine za japonsko kuhinjo.

Jaz sem jedla različne sušije, tudi sladko varianto s kokosom, pa ne vem nič od tega pripraviti. Zelo bi bila vesela kakega nasveta.

Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jun 2006 21:10

Nekaj sestavin sem videla na polica Interspara, tam, kjer imajo tudi druge potrebščine za t.i. eksotične kuhinje. Sicer pa bo treba v Avstrijo. Ne vem, s akterega konca si. Če te pot zanese v Gradec, je tam v središču mesta, čisto blizu glavne železniške postaje (prva ulica za semaforji desno, če ti je postaja na levi strani) trgovina s potrebščinami za azijske kuhinje in imajo tudi vse za sushi. Ti bom na zasebno pošto poslala recepte, ki jih imam. Če pa preko www.google.com vtipkaš sushi, se ti jih bo prikazala prava množica (s klikom na slike pa še te...) Se ti torej javim. Pozdrav, Mamamia mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. jun 2006 1:09

v šparu imajo liste iz alg za sushi 100% mamamia jaz se tudi priporočam za kak recept , jaz poznam samo 1ega sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 22. jun 2006 01:10:04

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

22. jun 2006 16:01

Če ti je angleščina domača poskusi na: http://www.kuro5hin.org/story/2003/4/1/171344/4974 Od sestavin se pri nas dobijo samo alge in ribe. Vasabi, kis in če želiš posebni suši riž pa dobiš čez mejo. Pa še to: ko boš kupovala ribo je ne kupi v kakšnem velikem marketu, ker so ribe stare (zagotovilo trgovke iz spara) Na tržnici ali v ribarnici pa povej, da jo boš jedla surovo. Meni so jo še vedno šli iskati v hladilnico zadaj, kjer so res sveže ribe. Ti želim dober tek! kuharica Mici

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jun 2006 11:15

Čudno, po intersparu dosti hodim, pa nič podobnega nisem videla. Mogoče pa v našem - M.Sobota- ne naročajo takih stvari, ker jih ljudje premalo kupujejo?Imajo kitajske, indijske in mehiške, ni pa japonskih začimb, niti so kdaj imeli liste iz alg. Preverjeno, danes sem bila ko so ga odprli in sem vprašala. Kuharica mici hvala na linku, samo žal angleščine ne obvladam, ker sem se učila nemščino in ruščino. Kyara

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

2. sep 2006 18:50

Kalček na trubarjevi v LJ, po novem pa je tudi ogromen v BTCju ... a ne vem kje, ko sem šla drugič tja, ga sploh nisem našla :) zdaj vem naslov ... lahko jih tudi prej pokličeš ... KALČEK, Trubarjeva 28, Ljubljana / BTC hala 9, Ljubljana; www.kalcek.com glede riža, zadnjič smo imeli alla tečaj sushija in je naša japončica uporabila merkatorjev riž, okrogle oblike ... torej ni pomembno, le da je okrogel. je pa priprava pomembna. lp mandeljček

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. sep 2006 22:41

mandeljcek je napisal/a:
...................................................................................................... ......................................................................................................................................... glede riža, zadnjič smo imeli alla tečaj sushija in je naša japončica uporabila merkatorjev riž, okrogle oblike ... torej ni pomembno, le da je okrogel. je pa priprava pomembna. lp mandeljček
glede riža:dolgozrnati riž, dober za rižote, se težje razkuha in težje postane " pocast ". un, bolj okrogel se rad razkuha in se uporablja za mlečni riž in za sushi, ker v sushiju se riž mora " prilimat " da se drži skupaj. Bistveno za sushi: riba mora bit res sveža, riž mora bit kratkozrnati, rižev kis, listi alg niso zelo važni. Več ( praktički vse ) v knjigi: Sushi, taste and technique od Kimiko Barber and Hiroki Takemura, US$ 20, pri amazon.com ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2006 13:00

kyara, se strinjam z ežojem: za suši rabiš lepljiv riž, kot za rižote, torej navadno bolj okorglozrnatega, ki se lahko razkuha, riž namreč mora bit malo pocast, če ga češ oblikovat... Sicer se zrnca lepo ločijo med sabo, nič jih ne veže, to pa je bistveno pri sušiju, zrna moraj bit povezana, sicer ti bo razpadel, ko ga boš narezala. Potem pa rabiš še rižev kis, pa mislim da sladkor in njihov hren vasabi (tega pri nas še nisem videla, verjetno se ga pa da kje dobit). sem pa probala pravi japonski suši (sicer ne na jap. ampak so ga pa delali japonci, vsaj zgledali so tako:), pa ta njihov hren nima kakega bistveno drugačnega okusa od našega, oba pečeta, hehe:) tako da za nas, balkance, bo verjetno tudi navadni hren dober, če tistega ne dobiš. Te knjige, ki jo priporoča ežoj nimam, imam pa eno drugo, kjer so samo zelenjavni sušiji not, kupila sem jo predvsem zato, ker vse te stvari tako strašno lepo zgledajo! Tam so ala-sušiji narejeni iz svačega, samo riž ostaja (oz. ta riževa mešanica), tudi zaviti so v različne zadeve, ne samo v alge. Original je pa seveda z algami in surovo ribo. (ni ravno moja zmagovita kombinacija, hehe:), nekaterim bo pa gotovo zelo všeč) Alge dobiš v vsakem hipermarketu, tudi v veliko navadnih malo večjih samopostrežbah, naša je med bloki in mogoče ima zato malo več teh eksotičnih zadev, na vasi so verjetno bolj domače jedi popularne... Tudi rižev kis se v ljubljani dobi v vseh hipermarketih. za riž in hren pa saj pravim, za nas bo dobro tudi to, če originala ne dobimo:) Veri

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

5. sep 2006 13:03

Wasabi se dobi v trgovini Kalček v BTCju. Miroslav Vulović

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2006 13:22

Kaj pa lepljivi riž? Za sushi mislim? Jaz ga sicer soparim v voku, za prilogo h kitajski, ampak se pa super lepo lima skupaj. Tko kot v kitajskih... Bi za suši to šlo? Kalček v BTC je raj za nakup alg...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2006 13:54

in katastrofa za denarnico, se mu moram izogibat v velikem loku, še dobro, da jim spletna trgovina trenutno ne obratuje. So pa prijazni in se resnično potrudijo, ko iščem kako "čudno" zadevo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti