Kakšno darilo bi bilo primerno?

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

tema odprta - 21. jun 2006 7:16 | ogledi: 2.107 | odgovori: 13

Poterbujemo pomoč, nasvet - prav zaprav ga potrebuje moj sin. Letos v juliju odhaja že drugič na dopust na Korčulo. Lastnik apartmaja, sicer domačin, je bil lani izredno prijazen in gostoljuben, zato bi mu rad sin letos iz Slovenije prinesel darilo.

Kaj podariti v takem primeru, da bo res nekaj našega? Lahko kakšno spominsko darilce ali pa nekaj s področja kulinarike, ki je tipično slovensko.

Pričakujem vašo pomoč!

Veronika

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

21. jun 2006 7:54

Mi smo lansko leto šli v apartma na Pag. Bili so izredno prijazni, prijavilo se nas je pet, prišlo pa osem, saj smo jo predhodno obvestili. Dali smo ji manjši kapnik Postojnske jame, našo kavo in pravo kraško vino. Bila je izredno presenečena. Mi pa zadovoljni. Poskusi s čim podobnim. MALČICA

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

21. jun 2006 8:10

ja res je kakšno dobro vino, spominek iz slovenije in morda še kakšno dobroto iz kuhinje nektarina

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

21. jun 2006 9:14

predlagam dobro medico in glede na to, da si članica kulinarike ti verjetno ne bi bilo pretežko narediti potico, po klasičnem receptu. narediš dan preden odpotuje, zavita v folijo in v prt bo sigurno prišla še sveža. pppp

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. jun 2006 10:21

Primerna se mi zdi tudi knjiga o Sloveniji, mogoče cviček, kak čipkast prt, pršut... jessy6

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. jun 2006 10:37

Jaz bi se odločila za domače proizvode, klobase, tropinjevec ali slivovka, za otroke pa kakšno igračo. Težko je kupiti osebi, za katero ne veš kako bi jo razveselila. lp

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. jun 2006 11:00

Domač borovničevec, maketo kozolca, majolko... Pa kot ti je že pppp predlagala, orehovo potico. maychi

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

21. jun 2006 11:16

Klekljana čipka, ročno izdelane Dobnikove praline (dobijo se v prečudoviti darilni embalaži), ki so narejene pri nas ter eno dobro slovensko vino. muffin

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. jun 2006 12:54

Ob Ljubljanici je ob sobotah art market. Tam prodaja svoje lončene umetnine gospod Pavlinc (ima tudi galerijo v Piranu). Njegovi izdelki imajo mediteranski pridih, tako da po mojem bi bilo to kot darilo za nekoga, ki živi v morskih krajih zelo zanimivo. Ima širok asortiman - od skodelic, do ploščic z motivi oliv, sivke, paradižnika oz. drugih mediteranskih jedi ki so krasen okras za na steno v kuhinji, pa glinene ribice ki jih obesiš izpod stropa... Zelo art izdelki, meni so všeč predvsem zato ker so zelo "igrivi" in barviti, niti slučajno kičasti!! Tako darilo se mi zdi bolj primerno kot kakšna hrana in pijača, ker je trajno. Lahko pa tudi pokombiniraš s hrano... Tudi cene so čisto "normalne". Sporoči za kaj se boš odločila! Lep dan! ivonja

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

21. jun 2006 13:59

Hvala za pestre nasvete - bom posredovala sinu in seveda poročala, kaj se bo odločil. Generacije imamo pač različne okuse. Se beremo! Veronika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jun 2006 20:59

Če je mogoče lastnik sladkosned, mu naj nese kako posbno domače vino, če ima pa še soprogo, pa jo bo sigurno razveselil z kako posebno čokolado ali pa čokoladnimi bonboni. Mogoče je pa zanimivejši kakšen izdelek domače obrt, na primer majolika, kak kleklanega ali pa mogoče kaj za ribičijo? Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti