Tole zgleda dobro...

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 20. jun 2006 21:16 | ogledi: 3.955 | odgovori: 44

Nočem težit, nočem novega "trenja" na forumu, rada bi samo povedala, kaj me moti.

Vsak dan pregledam nove recepte, potem pa še vse tiste, katerim ste dodali mnenje. Velikokrat je to mnenje zelo uporabno, včasih še bolj kot sam recept. Ampak variante kot "tole se bere dobro", "izvrstno, tole bom kmalu sprobala"...in še veliko podobnih "mnenj", ne vem, komu oz. čemu je to namenjeno? Kako bi se lahko zmenili, da takih balastnih postov ne bi pošiljali? Moti to samo mene ali sem "picajzlasta"? Če moti tudi vas, kaj predlagate?

jasna

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. jun 2006 21:53

He he he, pardon Jasna. Tudi sama sem med občasnimi balastneži. Kaj si pa morem, včasih se sicer zadržim s takimi komentarji, ampak v časih si pa ne morem kaj, ko pa kak recept tako dobro zveni oz. zgleda Bom ob prihodnjem navalu želje po tovrstnih postih še dvakrat več zajela sapo in se skušala zadržat, he he he tjas

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. jun 2006 22:05

Mene taki posti ne motijo, saj je to sporočilo avtorju, da se nekomu zdi njegov recept zanimiv in ga bo preizkusil.Za avtorja ni preveč vzpodbudno, če ni nobene reakcije na njegov recept. Za druge bralce je pa res tak tekst nezanimiv. Mene moti pri teh mnenjih to, da bi si včasih določena mnenja sprintala , pa ti sprinta vse ali nič. Koristno bi bilo, če bi lahko označila le določena mnenja in vsa označena naenkrat natisnila.To bi pa samo Jernej lahko zrihtal, če se sploh da. Aki

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. jun 2006 22:14

tudi mene je vedno zmotilo to kot Jasno. Če se ocenjuje recept, potem je treba stvar preizkusiti in dati mnenje (ali pa povprašati kaj, če nam ni vse jasno). Ko pa sem prebrala mnenje Aki, sem spoznala da morda nimam prav. Res mora biti za avtorja zoprno, če ni nobenega odziva na njegov recept. Vseeno pa bi se morda lahko vzdržali najbolj nesmiselnih izjav, od katerih navsezadnje avtor tudi nima nič. Lisa

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

20. jun 2006 22:16

Točno tako, Jasna. Meni se tudi zdi, da si pravo mnenje ustvarimo takrat, ko preizkusimo recept in da je marsikomu takšna besedna ocena dobrodošla. Prav pridejo tudi opombe, kje je kdo pri pripravi naletel na težave ipd. Svoje mnenje zgolj ob prebiranju recepta pa ima najbrž vsak... vendar imajo eni neskončno potrebo po nabiranju postov. mandarinca

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

21. jun 2006 7:56

Jaz ponavadi napišem mnenje, če mi kaj ni povsem jasno, kar se tiče sestavin ali pa samega postopka in pa ko že enkrat preizkusim recept in napišem, ali mi je všeč ali pa ne najbolj. Izogibam se pa takim komentarjem, ki npr. zmotijo Jasno in še marsikoga drugega. anka

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

21. jun 2006 9:08

tak balast pomeni, da se je nekomu zdel recept v redu, bo pa podal mnenje potem, ko bo jed pripravil. ali pa to pomeni, da recept pozna in je jed dobra.če napišeš, da je dobro, jed poznaš, poveš še ostalim, kot vspodbudo za pripravo. če pa ni nobenega odziva, se jed ne zdi zanimiva in je ne poznaš. pppp

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. jun 2006 9:46

Mene pa bolj moti to, da v komentar kdo napiše, da dela podobno, samo, da namesto tega da to in to, pa ene par stvari našteje, ki jih v tem receptu ni in podobne bla, bla, bla... To je potem čisto nekaj drugega. LP

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

21. jun 2006 10:01

Moje mnenje pa je tako- če recept poznaš od prej, oz. se ti zdi napisan recept dober navdih za ustvarjanje, zakaj pa ne bi tega tudi napisal? Meni osebno bi bilo zelo všeč, če bi na moj recept prišla kaka pohvala oz. navdušenje. Ne maram pa tistih sporočil, ki že v naprej obsojajo in kritizirajo, sploh, če tega še niso delali. Tale forum je zanimiv prav zaradi tega, ker lahko napišemo kar želimo (jasno, brez žalitev in nesramnega odnosa). Zato pa je rubrika "mnenja". Tjaš, se ti pridružujem, tudi jaz bi včasih ob kakem receptu samo napisala "odlično se bere in verjetno tudi dobro uspe", čeprav ga še nisem sprobala. Tako kot tale današnja malinovo-jogurtova torta. Tam nisem napisala, bom pa tule- njammm, odlično se sliši! Pa brez zamere, punce, tako JAZ mislim. Veliko sončka vam želim v srčkih, zunaj je tako prevroče. ZIMA

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. jun 2006 10:57

Meni se zdijo ravno taki komentarji, kaj in kako nekdo naredi drugace, zanimivi - dobim namrec se kaksno dodatno idejo. Tudi "pametne" pripombe ("ta sestavina ne sodi v to jed", "to se v resnici imenuje cisto drugace") me sploh ne motijo, dokler niso zbadljive ali celo zaljive - vec ljudi pac vec ve, v kulinariki je pa sploh toliko doktrin, kolikor je stedilnikov, ce ze ne kar kuhalnic!:)))) lp, proxima

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

21. jun 2006 11:08

Tudi mene motijo pripombe o tem, kako se nekaj dobro bere, dobro izgleda ipd, prav tako me motijo variacije na poslani recept, kot so različne začimbe in druge malenkosti. Še vedno pa je boljše poslati variacijo v obliki mnenja, kot pa kot nov recept. Pravzaprav bi morali biti tudi pri pošiljanju receptov selektivnejši in pošiljati recepte, ki so res novi in drugačni, saj z množico receptov na isto temo otežujemo iskanje. ddarinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti