Med obaro in golažem

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 20. jun 2006 11:42 | ogledi: 4.419 | odgovori: 7

Skuhati moram nekaj med obaro in golažem, za 30 ljudi, za začetek piknika, ker vsi pridejo pred kosilom. Imam 5 Kg mladega srnjaka. V skrinji imam tudi zajca. Kaj predlagate, da naredim?

as

as1

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

20. jun 2006 12:48

Pa kakšna pomoč ne škodi, a ne, Ognjič? Blanchy

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. jun 2006 12:53

Če mora biti med obaro in golažem, potem zadevo lahko skuhaš po enem izmed receptov, ki ti jih je predlagala Ognjič, narediš malo bolj redko in zakuhaš žličnike.
Ognjič je napisal/a:
Zelo pomembno pa je, da v pravo smer vse skupaj mešaš Ognjič
Hehe, dobra!! LP, V.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jun 2006 13:59

Če se boš odločila za prvi recept, brez mojega refoška ne bo šlo. Lahko mešaš kolikor hočeš ampak to ni to lp Anamarija

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

20. jun 2006 20:56

Hvala za napotke. Odločil sem se za tretji recept "ognjiča", malo me skrbi le praženje paradižnikovega koncentrata, nimam izkušenj. Pol pa bo kar bo, saj potem bo še odojek, pa ribe, nekaj piščanca...., da o zelenjavi ne govorim, ker ni v moji pristojnosti. Poročilo sledi. as1

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jun 2006 17:29

as1 Pri tretjem receptu vidim da je en dcl absolutno premalo. Pri takšni vročini in mešanju, ga rabiš vsaj še pol litra za špricerje . Sigurno ti bo uspelo. Veliko uspeha ti želim. Pa še en mali nasvet. Jaz vedno na mesto moke uporabim gobovo juho iz vrečke ali pa lovsko ali šampinjonovo omako. Se ravno tako lepo zgosti, pa še bolši okus ima. Priporočam ti pa še kislo smetano na koncu, kor prilogo pa kruhove knedlne ali kruhovo štruco. Narediš zmes kot za kruhove knedlne. Maso nadevaš v srednje debelo celofan črevo za kuhanje za tlačenko (dobiš jo pri mesarju). V slani vodi jo kuhaš eno uro. Malo ohladiš v črevesu, odstranič črevo in narežeš na rezine debeline en cm in pol. LP Matjaž

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. jun 2006 19:26

Zdaj sem pa malo boljše pogledala, med sestavinami ni mojega refoška, tako da bi šlo tudi brez njega. As1, nisem ti dala prave napotke, vendar ti svetujem, da upoštevaš Matjaževe, kajti on je strokovnjak, kar se kuharije tiče. Pozdrav Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti