Ocvrti sladoled

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 19. jun 2006 22:27 | ogledi: 10.724 | odgovori: 5

Moji otroci so veliki ljubitelji ocvrtega sladoleda iz kitajske restavracije. Približno si predstavljam, kako se ta sladoled naredi, vendar mislim, da je zelo pomembna zmes, s katero je sladoled obdan. Ali ima kdo točen recept za pripravo takšnega sladoleda.

atic

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

20. jun 2006 1:30

to bi tud jst rada vedla...mnjamsi je ta kitajski sladoled.. jessy6

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. jun 2006 9:53

malce pobrskaj po starih temah, nekaj časa nazaj sem napisal točno proceduro pa se mi trenutno tud slučajno ne da brskat ker že tkoaltko diham na škrge... LP Drejček

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

20. jun 2006 11:45

Mi hodimo v kitajsko v Trst in tam pripravijo najboljši ocvrti sladoled, kar sem jih kdajkoli jedla. Po mojem laičnem opazovanju oni kepico sladoleda povaljajo v nasekljanih orehih, potem pa to kepico oblečejo s tankimi trakovi biskvita, tako pripravljeno krogljico pa pomočijo še v neko testo (morda so le jajca in moka) in ocvrejo. Ko ti servirajo, ga pred teboj polijejo z njihovim likerjem in prižgejo (flambirajo). Njami, kolk je to dobro! Bom pa naslednjič vprašala, kako naredijo sladoled. Taia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. maj 2008 6:48

atic je napisal/a:
Moji otroci so veliki ljubitelji ocvrtega sladoleda iz kitajske restavracije. Približno si predstavljam, kako se ta sladoled naredi, vendar mislim, da je zelo pomembna zmes, s katero je sladoled obdan. Ali ima kdo točen recept za pripravo takšnega sladoleda.atic

 

Staro temo sem privlekla na dan, ker iščem točno to, kar je iskal/-a atic. Mogoče bo padla še kakšna nova idejam, za katero se že vnaprej zahvaljujem.

Lep dan in veliko se smejte

Sporočilo je spremenil(a) Simona84 dne 13. maj 2008 06:49:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti