Vlaganje češenj

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. jun 2006 11:16

dodatki iz češenj zlezejo sami ven če jih za ene 2 urce namočiš v vodo nism pa zihr da grejo vsi ven , naz sem do sedaj sama razkoščičevala češne ker nimam aparata in ko sem jih prerezala napol , sem tako in tako vidla a je not črviček ali ni , sam to delam z rumenkastimi češnjami , ker nimajo tok rdeče barve , z rdečimi mi to še na misel ne pade, pa če dodatkov se mi zdi da imajo temne več ,

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jun 2006 11:33

Jaz pa zaradi sigurnosti namočim češnje čez noč v hladno vodo in drugi dan morebitne mesne dodatke odlijem vstran. Samo če delam kompot, potem teh dodatkov-črvov-sigurno ni, ker češnje za kompot ne smejo biti preveč zrele. Drugače pa kompot kuham iz celih češenj in to po liniji najmanjšega upora. V oprane steklenice dam oprane češnje, jih prelijem s češnjevim vročim sirupom, zaprem in vroče dam pod odejo ohladit. Drugi dan pa v klet z njimi. Kyara

Onka  

član od: 23.11.2005

sporočila: 42

20. jun 2006 12:09

Moj recept je pa še najenostavnejši: Češnje operem in odtrgam peclje. Zlagam jih v kozarce. Nato v vsak kozarec še sladkor (1 - 3 žličke) in mrzlo vodo (iz pipe) čez. Kozarce zaprem, zložim na pekač,dolijem vodo v pekač, pekač v pečico, pečico na 200 (zdej je pa recept že kot zgodba o puljenju repe ;)))), ko voda v pekaču zavre pustim še cca. 15 min, nato pečico ugasnem in pustim zaprto, da se ohlaja, do drugega dne (recimo 24 ur). Pol pa s češnjami na varno v klet da dočakajo zimo! ;) Onka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jun 2006 12:22

Moja mama je pa ugotovila, da se ji v kozarcih od kumarc, pese ipd., ki so na navoj, redko kateri kozarec pokvari, pri tistih, kjer se pokrovček pritisne (pa vedno uporabi nove pokrovčke), je pa pokvarjenih več. Tašča vonj po kislem iz kozarcev odstrani tako, da prazne kozarce zloži v pečico (ki se ohlaja po peki). Visoka temperatura povzroči, da vonjave izhlapijo. Mogoče komu prav prideta tadva nasvetka... Atina

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

21. jun 2006 23:07

Kompot naredila in tudi skrila,saj drugače ne bo dočakal zime.Naredila sem dest kozarcev,jutri pa bom poskusila z receptom od tedi,da poskusim še to varianto.Češnje sem dve urci namakala v vodi ,vendar niso imele mesnih dodatkov,saj v tisti "kili " ki sem jo sama pojedla nisem našla nobenega.Ali lahko na podoben način vlagam tudi višnje? Moram pa reči,da sem zelo zadovoljna ,da sem se lotila vlaganja kompotov,še posebej ,ker mi je prva" runda" tako lepo uspela.Upam,da se ne hvalim prehitro in mi bo vse skupaj zavrelo. kalcicl

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. jun 2006 1:07

isto lahko z višnjami vendar so bolj kisle , če bi rada ne prav kislo vse skupaj daj sladkorja kako žlico več kot pri češnah

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jun 2006 10:34

Višnje so bolj kisle in jim dodaš več sladkorja in jaz dodam na kilo tudi 2-3 vanilija za finejši okus in pa 1 kozarček 0,3 - 0,5 kakega žganja ali likerja. Kyara

mmarjan  

član od: 27.10.2010

sporočila: 1

27. okt 2010 9:52

Moj način vlaganja je ravno tako preprost in zaenkrat deluje brezhibno. Po tem receptu vlagam češnje, slive, grozdje... Kozarce operem in jih dam v pečico ogreto na 100°C. Medtem operem sadje in zavrem sladko vodo. Na 1l vode dodam cca 40dag sladkorja. Ko voda zavre in se sladkor raztopi vanj dodam sadje in počakam da ponovno zavre(recimo da ga poblanširam). Sadje nato vložim v vroče kozarce, zaprem in okrog obrnjene pokrijem z deko, da se počasi ohlaja. Kompoti so, če jih prej ne zmanjka uporabni tudi še po dveh letih in le redko se kakšen kozarec pokvari. ps. Najraje uporabljam kozarce z navojem, saj sem pri njih bolj siguren. mmarjan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti