Hladne jedi za vroče dni!

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 19. jun 2006 13:08 | ogledi: 11.759 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Zanima me kakšne hladne jedi oz. jedi pripravljate za kosilo v teh vročih dni?

karmy20

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

19. jun 2006 13:20

Ponavadi prijajo kake solate s kosom polnozrnatega kruha ali štručke, npr. grška, šobska, kakšna paradižnikova, s papriko in mlado čebulo, pa tudi mešano škrobno solata imamo radi. Mešana škrobna solata Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 19. jun 2006 13:27:34

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. jun 2006 14:06

Ja jaz imam rada zelenjavo in mi solate takšne in drugačne zelo pašejo. Sicer pa so dobre tudi hladne juhe(bučkina, fižolova-smetanova), sadne, makaronove, riževe solate, okisana govedina z jajci, hladne palačinke s skutinim nadevom, hladne tortilje z zelenjavnim nadevom, ko sem sama mi je čisto ok če si za kosilo naredim gost sadni "milkšejk" ali pa dobro sadno solato.... ANJA

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

19. jun 2006 17:23

Solata in včasih kaj z žara pa na testenine ne smem pozabiti, ker jih moji obožujejo. runo01 Sporočilo je spremenil(a) runo01 dne 19. jun 2006 17:25:29

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

20. jun 2006 8:07

Včeraj sem še malo razmišljala, kaj hladnega še rada jem poleti in se spomnila na preprosto krompirjevo solato s kumaricami, ki je že zelo dolgo nisem pripravila, tako da bo kar danes na "sporedu", me kuhan krompir že čaka v hladilniku. Včeraj pa sem si privoščila paradižnikovo solato z moccarello: Mešana paradižnikova solata Od drugih jedi so poleti pogosto na jedilniku tudi razne ribe (postvi, losos, orada, oslič ipd.) s skledo sveže domače hrustljave solate, bučke ali jajčevci, na hitro popečeni na malo olivnega olja in posuti s česnom ipd., v manj vročih dneh prija tudi kakšna pisana zelenjavna enolončnica. Če sem cel dan od doma, pa je zelo praktičen in očiščevalen tudi sadni dan. Lani, ko so bučke tako obilno obrodile, sem naredila npr. tudi bučne omlete, ki so v kombinaciji z jogurtom zelo osvežilne (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1306), tudi pita iz bučk (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3912) je kdaj lahko kosilo in ne le sladica. Encijan

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

20. jun 2006 11:32

Ali pa tzatziki... takoooo osveži! Živa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. jun 2006 11:42

Čao, grška solata ali pa solate s testeninami so zakon poleti! Obvezno zabeljene z olivcem in limono. Takoj zatem pa vse vrste hitrih zelenjavnih omakic (samo malo popraženo + kisla smetana), od bučk, kumar, malancanov, špinača, paprika... s prilogo: riž, kus kus, polenta... in testenine s polivkami, predvsem pelati+ tuna ali zelenjava. Meni je poleti bolj pomembno to, da je jed hitro gotova, da ni potrebno dolgo pri vročih kostrolah stat, pa se preveč v pari skrivat, kot to, kaj je za jesti. No, kakšne krvavice in kislo zelje, pa segedin in jota pa vseeno ne.... Lep pozdravček, S.

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

21. jun 2006 11:00

Pri nas pa kumare v omaki, marelični cmoki, njoki, štruklji in seveda solate. tamara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jun 2006 14:43

Solate vseh vrst so zakon pri nas v tej vročini. Izredno pa tudi pašejo kumarice s kislim mlekom-zelo osvežijo. Moji pa najraje jedo solato z narezano posebno salamo-na rezance-dodam pa še kumare, čebulo, česen, papriko, paradižnik in vse skupaj zabelim z bučnim oljem, kisom in soljo. Po želji pa dam gor še trdo kuhano jajce in feta sir. Kyara

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

21. jun 2006 18:18

Jaz sem včeraj za večerjo naredila solato podobno kot je na sliki od Encijan. Nekaj mi jo je ostalo in sem danes notri dala še tuno in je bilo krasno hladno kosilo. V tej vročini se mi res ne da kuhat. Lp, polona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti