Davek za slovenske delavce v avstriji

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

tema odprta - 19. jun 2006 9:15 | ogledi: 1.448 | odgovori: 4

V današnjem Večeru zopet piše,da bodo morali slo.državljani ,ki delajo v Avstriji plačati oz. oddati napoved za dohodnino v Sloveniji.Zanima me kaj ve mislite o tem novem zakonu?

Balu

balu

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jun 2006 6:14

Zardi mene, ampak če pomislimo, da tem delavcem že itak odtegujejo davek od plače, mislim, da to ni prav. V tujino pa so šli delat, ker dela doma niso dobili, vsaj večina. Če pa zdaj v tujini več zaslužijo kot bi doma, pa sami niso nič krivi. Mislim, da naša država pač išče novo varianto za financiranje svojega buđeta, ker so vse že ponucali, so našli pa še to možnost. Jih poznam kar nekaj, ki so rekli, da se bodo pač preselili, pa naj potem država vzame kje drugje. Da dvojnega davka zardi nesposobnosti naše države pač ne bodo plačevali. Kyara

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

20. jun 2006 7:20

Ja, namesto, da bi ljudi stimulirali, da ostanejo doma, da dobijo doma službo in posledično tudi plačujejo davek Sloveniji, jih bodo s tem prisilili, da postanejo "Avstrijci". Že tako nas je malo . Ana

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

20. jun 2006 19:41

Ampak saj to velja za vse Slovence, ki delajo znotraj EU in imajo stalno prebivališče v Sloveniji.

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

20. jun 2006 22:33

Kyara čisto tvojega mnenja sem,ker spadam med te Slovence tudi sama.Država mi ni mogla dat niti pripravništva pa sem odšla v tujino ,zdaj pa od nas zahtevajo ,da jim plačujemo davek.Mislim,da se bodo naši politiki malo zamislili ,ko nas bo večina Slovencev dala slo. državljanstvo vstran ter vzela raje katerega drugega. Lp Balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti