Alergija na sonce- nujno

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

21. jun 2006 10:20

Stasafrank pazi katero kremo za sončenje uporabljaš. Mogoče je to vzrok, da se ti samo na morju pojavi alergija. Drugače pa proti alergiji na sonce zelo pomaga solarij. Vendar že v marcu ali pa prej odvisno kakšno je vreme. Tako 5 min na vsake 2 dni. LP juhica

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. jun 2006 10:28

Ja, moja kolegica tudi "zdravi" alergijo na sonce s solarijem. Moje mnenje je glede tega sicer popolnoma drugačno, pa vseeno. jessy6

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

21. jun 2006 10:38

Ne glede na večne debate o tem, ali je solarij primeren ali ne, pri alergiji res pomaga. Kot sem že prej zapisala, ga nekajkrat pred morjem obiščem, pa imam potem mir.

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

21. jun 2006 10:43

Tudi meni solarij pomaga proti alergiji.

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

21. jun 2006 10:48

no, še jaz sem ena tistih, ki ima to nesrečno nadlogo-alergijo. POjavila se mi jepred tremi leti na morju. Bila sem tako rdečo pikasta, da je joj. Ampak ne povsod-na notranji starb+ni stegen in po zgornjem delu rok ter malo na dekolteju. Ko sem prišla domov , je vse skupaj minilo. Sedaj šrudiram na Primorskem. Zdi se mi, da mi že zrak škodi kaj šele, če se spravim na sonce. Imam tablete Zyrtec, ki jih moram jmati vsak dan preden grem na ssonce. Ne vem, če mi kaj pomagajo. Malo že, ker vidim,da nimam tako velikih "flekov", vseeno pa so še. Sedaj, ko sem pa doma na Štajerskem pa se lahko sončim v največji vročini pa ne bom imela nobene pike. Zakaj je to tako?!? lp Kajica

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

21. jun 2006 10:56

Tudi jaz imam alergijo na sonce. Vsako leto vzamem pred morjem claritin tablete. Do leta 2004 sem dobila pred morjem tudi inekcijo. Nikoli ne ostanem na soncu od 11 do 16 ure. Vedno se po kopanju stuširam če pa ni tuša pa umijem po vratu in prsih. Alergijo dobim 7 ali 8 dan. Po ramenih in po zg. delu prsi postanem gobasta. Ta del kože si potem ne sončim več. Pred dvema letoma sem bila pri dermatologinji, ki mi je prepovedala inekcije in solarij. Povedala mi je, da mi telo na tak način sporoča, da mu sonce škoduje in da ne razume zakaj jaz na vsak način moje telo silim, da mora biti na soncu s tem ko jemljem inekcije in hodim v solarij in se predolgo sončim. Zdaj tega ne delam več. Vedno uporabim visoki zaščitni faktor in sem dopoldan 2 uri na plaži in popoldan dve uri na plaži na soncu. Ko postanem gobasta sem večji del v senci in mi alergija počasi zgine. Na tak način še imam vsaj nekaj od morja. Lp. AK

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

21. jun 2006 12:28

Tudi mene je doletela čast "imeti" alergijo na sonce. Nočem bit preveč pametna, ampak lahko vam povem samo izkušnje mojega 10-letnega premagovanju te nadloge. Glede obiska pri zdravniku: - sem bila pri dveh različnih, in prvi je rekel bodisi jemanje kalcijevih šumečih tablet, bodisi injekcija, ki bo takoj odpravila pojav alergije (NE HVALA, se preveč bojim igel!); druga pa mi je dala CLARITINE, drugič pa ZYRTEC. - obojne tablete niso prav nič pomagale; alergija se je kljub temu pojavla (in to boleče); glede kacija pa je pri meni alergija prišla le z zamudo. : ( Glede krem za sončenje: - tudi jaz uporabljam EUCERIN (anti sonnen alergie) in je kar vredu; alergije sicer ne odpravi, ampak jo malo zadrži. : ) - po sončenju pa se namažem z BEPANTOL-om al pa FENISTIL-om, ki je hladilni losjon in dober ker pač ima (kratkotrajni) hladilni učinek; alergija še vedno ostaja. Glede solarija: - tukaj pa moram rečt, da sem odkrila najboljšo kombinacijo, in sicer--> pred morjem začnem papcat tablete za samoporjavitev (SUNSUBLIM, ker BRAUNEMON ni tak fajn), poleg tega redno (po malem) hodim v solarij in na tak način dobim pred morjem že malo barve in alergijo dobim res v skrajnem primeru, če pretiravam. : )) - aja, pa še to... sonce med 11. in 16. je smrt za alergike, RES! Je pa res, da moja metoda, ni najbolj poceni, ampak mi je vredno tega, da se sončku ne rabim ravno 100% izogibat! Pa še lepo polt dobim. : ) Klea

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

21. jun 2006 13:29

Meni je pri alergiji na sonce zelo pomagal hladen jogurt, ki sem si ga nanesla na kožo. Jasno, potem pa k zdravniku po tablete oz. mazila. Ampak naravna zadeva, kot je jogurt, kefir je pa zakon, saj sproti čutiš, kako hladi in pomaga koži. Pri nas je že navada, da za skoraj vse kožne zadeve uporabljam jogurt ali kis (ha-ha, kot v Moji obilni grški poroki. Lep dan poln sonca v srčkih! ZIMA

valerca  

član od: 21.6.2006

sporočila: 2

21. jun 2006 13:46

alexis je napisal/a:
Punce in fantje nujno rabim vašo pomoč. Včeraj sem se odločila, da se malo posončim in na koncu sem se nasončila toliko da sem "fasala" alergijo. Na nogah imam na milijone malih rdečih pikic, ki pa niti niso tako moteče. Najbolj me skrbi rdečica na obrazu, ki je tudi otekla. Počutim se, kot bi me nekdo pošteno nabuhal. Kaj naj naredim? Teta mi je dala tablete CLARITINE, ki pa jih ne bi rada jemala kar tako. Prosim svetujte mi ali naj vzamem tablete ali počakam in grem jutri k zdravniku? alexis
OK, nova tukaj in se še ne znajdem najbolje. Tudi jaz sem vsa leta trpela za sončnimi alergijami, lani pa prvič NE!!! Zakaj? - za sončenje sem začela uporabljat GEL za sončenje in meni je pomagalo!!! Prav nobenih, ampak res nobenih!!! srbečih pikic ni bilo, prej pa sem vsa leta trpela v vseh možnih kombinacijah kaj ja in kaj ne, da o solariju sploh ne govorim. Aja, GEL, ki sem ga uporabila lani (letos pa že tudi kupila) je ILRIDO, kupila pa sem ga v lekarni. Cena, hehe, manj kot 2 jurja, zaščitni faktorji pa od 10 - 30, s tem da sama uporabljam faktor 15 in 10. Mislim pa, da so v prodaji tudi geli za sončenje od Vichija in Eucerina. Zakaj geli? Tolmačenja so različna, eno je tudi v zamaščenosti kože in kombinaciji sonce+zašč. faktor = alergija. Gel pa kože ne masti, prej bi rekla, da jo "mal skup vleče", kar me ne moti, še posebej, ker pri meni res deluje. Pa še tole - če trpiš za sončno alergijo, odpadejo vsi losijoni in razna mleka za nego kože tudi po tuširnaju!!! - zamaščenost!!! Sem pa vseeno dnevno vzela en claritin. Ok, za prvič sem se razpisalaaaaaaaa. Lepo se imejte.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

21. jun 2006 15:04

Živjo Valerca me veseli, da si se oglasila. Včeraj ko sem se vračala iz službe sem zopet dobila pikice po stegnih (do doma imam 5 minut hoje), kljub temu, da jemljem Claritine tablete. Ker kar niso hotle zginit sem šla k zdravnici in predpisala mi je Zyrtec. Mi je pa rekla, da je to lahko preprosto posledica POTENJA in same vročine (se pravi da jo lahko dobiš čeprav se ne sončiš). Priporočila mi je tuširanje samo s čisto vodo in nobenih vlažilnih krem oz. losijonov za telo. Glede gela za sončenje pa to. Tudi jaz sem šla danes v lekarno in si ga kupila (Ilrido gel) je BREZ MAŠČOB, EMULGATORJEV, BARVIL, KONZERVANSOV IN PARFUMOV. Bom sprobala in upam, da bo OK. Stane pa skoraj manj kot vse ostale kreme znanih znamk (1600 SIT). Punce, ki ste se oglasile, da imate alergijo, a mi lahko prosim poveste katere znamke krem za sončenje uporabljate? Se mi nekaj svita glede proizvajalcev pa bi se rada prepričala. Čakam na vaše odgovore. Lep sončen dan!!!! alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti