Alergija na sonce- nujno

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jun 2006 11:42

Alexis, če je ta alergija nastala iznenada in je doslej nisi poznala, potem pojdi TAKOJ k zdravniku. Če ni prehudo,pa vzemi 1 Claritine in pojdi jutri k zdravniku, če ne bo izzvenelo.Ni trebe čakat večera, tableto vzemi takoj. Kyara

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

18. jun 2006 13:05

Tudi jaz imam alergijo na sonce, najbolj pomembno je, da res takoj obiščeš zdravnika, saj je najbrž alergija kožna reakcija, ker si pretiravala. Poizkusi s kremo Fenistil. Meni zelo pomaga pri alergijah, je pa res da sem alergična na sonce vedno, ti pa najbrž le od preveč sončenja. No veliko sreče ti želim pa upoštevajte nasvete, da se sončimo po 4 uri popoldne in še to v pol senci, predvsem je pomembna uporaba zaščitnih krem z visokim faktorjem, saj je sonce zelo nevarno in koža nikoli ne pozabi... biba

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

18. jun 2006 14:57

Havla za vaše nasvete. Takoj po kosilu sem vzela Claritine tableto in spila raztopljeno kalcijevo šumečo tableto. Vsaj oteklina je splahnela. Sej vse skupaj ni blo tako grozno, kot se je morda zdelo. Tudi obraz sem namazala z naravno kremo iz Aloa vere. Res priznam, da sem malo pretiravala s sončenjem. Vseeno pa grem jutri k svoji zdravnici. Anamarija1 vsak nasvet je dobrodošel, tako da mi lahko pišeš na ZS. Hvala res ste zakon. alexis

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

18. jun 2006 15:02

Tabletko vzameš eno zjutraj,v lekarni vprašaj tudi po kremi sinopen,v Kranju je sicer ne dajo brez recepta,jaz jo ponavadi potem kuoim kar v piranu,brez problema jo dajo.Z kremo se pa namažeš zvečer in jo potem zjutraj spereš.Tudi claritin se da zamenjat z Letizen tabletkami. Enkrat sem v lekarni dobila Fenistil gel.ampak ni pomagal nič.Jaz sem včeraj kupila še kalcijeve šumeče tablete s c vitaminom in spijem en tablet dnevno.Lep pozdrav pa upam da sem kaj pomagala andreja č.

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

18. jun 2006 18:51

Alexis, tudi jaz imam alergijo na sonce. Samo pojavim se na soncu pa sem že cela pikasta ( drobni rdeči srbeči izpuščaji). Najprej sem dobila flonidan pa ni preveč pomagal pa še tako zaspana sem bila po njem. Zdaj jemljem AERIUS, dobi se samo na recept. Je dosti boljši. Moram povedati, da imam tudi alergijo na mraz in lasten pot (če se spotim), hudo je tudi v soparnem vremenu. Tebi pa priporočam, da greš čimprej k zdravniku. Alergije niso tako nedolžne. Kljub tej nevšečnosti ti želim lepo , vroče, sončno poletje. Lp valči

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

19. jun 2006 7:44

Še ena alergičarka se oglaša. Pred približno dvanajstimi leti sem fasala tole in to v hudi obliki. Zdaj vedno vsaj 10 dni pred morjem, torej pred večjim izpostavljanjem, jemljem claritine vsak dan, na morju vzamem kar dva zjutraj. Zdravnik mi je tudi svetoval, naj pred sezono nekajkrat obiščem solarij, da se koža malo privadi. Res grem, vendar samo po nekaj minut vsakič, saj če pretiravaš s tem tudi lahko dobiš podobno reakcijo. Na morju je najhujša kombinacija slane vode, sonca in kreme za sončenje, zato kupite res dobro kremo (just, nivea). Če se pojavijo mehurčki, mažite z ognjičevo kremo ali mogoče tudi tea tree. Sicer pa nujno v senco, pa bo najbolje.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

19. jun 2006 7:57

Jaz sem tudi med vami - nesrečnimi alergiki. Redno fašem alergijo ko gremo na morje, doma pa ne. Očitno imam neko kombinacijcko alergijo - morje s soncem. Tako grem na plažo res zgodaj zjutraj in šele po 19h uri. Eucerin ima kremo za sončenje z antialergičnimi substancami in v isti varianti še kremo za po sončenju. (samo v lekarni) Meni je pomagala toliko, da mi je na morju "prestavila" alergijo za dva dni. Pa lepo hladi, ko si že vsa pikičast. Sicer pa sem poizkusila že skoraj vse - od Claritina, s kremo za sončenje , brez kreme (baje včasih sprožijo alergijo neke substance v kremi), karotin, Braunemon, Eucerin... sem brezupen primer. LP, Staša

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. jun 2006 8:04

Punce a vesta kaj sem ugotovila? V soboto sem šla v trgovino in kupila kremo za sončenje. In kaj se je izkazalo? DA JI JE PRETEKEL ROK UPORABE!!!!!!!!! Ravno tako sem dobila alergijo dve leti nazaj na morju, ko je ravnotako kremi pretekel rok uporabe. Danes grem nazaj v trgovino, da jih vprašam kaj se grejo!!!! alexis

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2006 8:17

O kremah za sončenje je govoril na Val202 en zelo znan slovenski dermatolog, in je rekel, da je najboljše, če vsako leto kupimo novo kremo za sončenje in ne uporabljamo ostankov iz prejšnje sezone. Saj je potem na dolgo in široko razlagal, zakaj, ampak si nisem zapomnila. Loni Makaroni

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. jun 2006 8:20

Saj zato sem pa kupila čisto novo kremo!!!! Tudi trgovinam ne moreš nič zaupat!!! Saj ponavadi vedno preverim rok trajanja ampak vedno pa tudi nimaš časa, da bi vsako stvar 100-krat preveril. alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti