Gobova juha

neznan uporabnik
tema odprta - 21. nov 2001 17:25 | ogledi: 23.213 | odgovori: 10

Prosim pomagajte moji teti, ki išče recept za kremno gobovo juho, po možnosti brez krompirja.

C.

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

13. jan 2002 21:44

Kremno gobovo juho pripravljam po naslednjem receptu: 300 g jurčkov 200 g lisičk 1 čebulo 30 g masla 4dl juhe (iz kocke) 1/8 l sladke smetane 20g masla moka, sol, poper, petešilj,drobnjak V kozici segrejemo maslo, primešamo moko in pražimo 1 min. Med mešanjem prilijemo juho in smetano. Vre naj pribl. 15 min. V ponvi segrejemo maslo, popražimo čebulo, da postekleni, dodamo na lističe narezane gobe in pražimo 5 min. Potem jih stresemo v kozico z juho, solimo, popopramo in še 5 min. kuhamo. Potresemo s peteršiljem in drobnjakom. Po istem receptu sem pripravila tudi juho iz šampinjonov, najboljša pa je iz mešanih gob. Dober tek in lep pozdrav Aja Sporočilo je spremenil(a) Aja dne 13. jan 2002 21:45:55

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

14. jan 2002 17:03

Hojla! Zelo dober recept. Podobno tudi jaz pripravljam gobovo juho, s tem da omenjenim začimbam obvezno dodam še par lističev bazilike in nekaj vejic šetrajke. Kot prilogo za v juho ponudim ajdove žgance ali zlato zapečene kruhove kocke. Dober tek! Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

23. jan 2002 17:11

Zveni prav slastno. Ali v tem letnem casu pridejo v postev se kaksne druge gobe, razen sampinjonov, ker jurckov nimam? lp

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jan 2002 19:54

Hojla! Pridejo, zakaj pa ne. Gobe iz zamrzovalnika ali pa suhe gobe. To so lahko jurčki ali druge mešane gobe. Za druge jaz ne vem, kje bi jih sedaj nabrali! Ažokoh! Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

23. jan 2002 23:58

popolno se strinjam z receptom predlagatelja AJA, vendar g. CVETKA sprašuje po kremni juhi. Kremno juho dobimo če temu receptu dodamo še podmet sestavljen iz moke in knorove gobove juhe iz jurčkov v prahu. moko in knorovo juho v prahu zmešamo v razmerju 50%/50% in v hladni vodi mešamo toliko časa da se vse grudice rastopijo. Nato ta podmet počasi vlivamo v juho in pustimo da vre vsaj 10 minut. In nato vse skupaj s paličnim mešalnikom zmiksamo. Ko pa jo serviramo na krožnik ji dodamo žlico kisle smetane. LP Zdenko

neznan uporabnik

24. jan 2002 8:26

kje v mb se dobijo gobove kocke? iščem in iščem toda ne najdem... lppl geslo

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jan 2002 8:34

mesarzde, kremna juha se ne dela tako kot si opisal.......v kremni juhi jurčkov ne miksamo s paličnikom, niti ne dodajamo juhe iz vrečke, ker je to živa groza...... namesto moke lahko uporabimo zmečkan-zmiksan kuhan krompir in pa seveda malo več smetane.....na koncu lahko glaziramo z hladnim maslom...... Herman Teron

neznan uporabnik

24. jan 2002 12:30

Geslo: dobijo se v C&C, Merkatorju, ... Malo bolje poglejte! Lp! Beti

neznan uporabnik

25. jan 2002 18:02

Aja: Zelo dober recept. Bom preizkusila s suhimi gobami po nasvetu Matjaza. Podmet iz Knorove juhe je pa . na lakoto! Ljubica Krzisnik

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

26. jan 2002 10:27

Še en nasvet za zgostitev juhe, ki pa je zelo star (izhaja iz kuharske knjige, izdane okrog leta 1890 - tretju pomnoženi natis, spisala Magdalena Pleiweis) in sicer: na žlici masla prepražite čebulo, dodate narezane gobe (lahko samo eno vrsto, npr, jurčke, gre pa tudi z ostrigarji), ter peteršilj dušimo tako dolgo, da voda, ki jo gobe spustijo, povre, malo prepražite ter posujete z žlico moke, premešate ter minutko pražite, zalijete z vodo (v receptu piše, da dodamo ribjo ali pa zelenjavno juho) kuhamo približno 10 min medtem v skodelici temeljito premešamo eno kislo smetano ter rumenjak juho odstavimo od ognja, pustimo, da preneha vreti in potem ob mešanju vanjo vlijemo smetano z rumenjakom dodamo tudi polovico soka ene limone Moji družini se zraven odločno podajo popečene kruhove kocke. (še to, zraven gob seveda lahko dodamo tudi na kocke narezan krompir) Marjetka Sporočilo je spremenil(a) marjetka kelenc dne 26. jan 2002 10:28:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti