Apple crisp

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

tema odprta - 16. jun 2006 18:19 | ogledi: 4.979 | odgovori: 23

Ali mogoče kdo pozna recept za apple crisp, tak, kot ga delajo v mehiški restavracji (JP) v centru Ljubljane? Mislim, da je zadeva zelo preprosta, večkrat sem že eksperimentirala, rezulat pa ni bil nikoli ta parvi, vedno je nekaj manjkalo...

Če se komu kaj sanja, lepo lepo lepo prosim, naj se oglasi. Hvala že vnaprej!

Lp,

teya84

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

16. jun 2006 19:29

Ingredients 4 cups apples, sliced ( 4 skodelice narezanih jabolk ) 1 Tablespoon lemon juice (1 velika žlica limoninega soka ) 1/3 cup flour (1/3 skodelice moke ) 1/2 cup brown sugar (1/2 skodelice rjavega sladkorja ) 1 cup oatmeal ( 1 skodelica ovsene kaše ) 1/2 teaspoon salt ( 1/2 žličke soli ) 1 teaspoon cinnamon ( 1 žlička cimeta ) 1/4 cup melted margarine or butter (1/4 skodelice stopljene margarine ali masla ) Put apples in shallow 8-inch pan. Sprinkle with lemon juice. Combine all dry ingredients with butter and mix until crumbly. Sprinkle all this over apples and bake at 375 degrees for 30 minutes. (Jabolka položi v plitvo ponev premera 20cm. Pokapljaj z limoninim sokom. Mešaj vse suhe sestavine z maslom dokler vse skupaj ne postane krhko. S tem posipaj po jabolkah in peci pri 375 stopnijah 30 minut.) A bo uredu? V enem receptu sem zasledila tudi žličko muškatnega oreščka + peci dokler jabolka niso mehka, zgornji del pa da je zlato rjav + postrezi s smetano ali kepico sladoleda. Spet v tretjem dodajo še orehe. Ne vem, sprobaj, pa boš videla. :))) Lep dan jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 16. jun 2006 19:34:56

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

16. jun 2006 19:41

Jessy6, najlešpša hvala! Bom sprobala takoj, ko bom imela čas. Res hvala! Lp teya84

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

16. jun 2006 21:03

Ker tudi sama obožujem to sladico (obvezno z vanilijevim sladoledom), sem enkrat vprašala natakarja, kaj so sestavine tega (poleg jabolk, rjavega sladkorja in cimeta, seveda). In so po njegovih navedbah še: zdrobljeni piškoti, zmlet ingver, malo mleka. Nekajkrat sem že čarala doma in je zadeva uspela. Le da doma nimam mere in bi pojedla kar cel pekač. Pozdravček, Živa

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

16. jun 2006 22:25

Živica, ti popolnoma verjamem! Tudi jaz sem nora na to sladico! V restavraciji še nisem spraševala, sem pa domnevala da so zdrobljeni piškoti... A ti pol to maso spečeš v pečici? Stopinje, čas? Misliš, da bi se jo dalo naredit brez pečice, recimo v ponvi ali pa v mikrovalovki (imam mv+grill)? V stanovanju v Lj namreč nimam pečice, da pa bi čakala da pridem domov... teya84 Sporočilo je spremenil(a) teya84 dne 16. jun 2006 22:27:10

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

19. jun 2006 13:54

teya84, tako je... Sestavine sem kar po občutku premešala in spekla v pekaču od pečice. Kako bi izpadlo v ponvi, nimam pojma, mislim pa, da ne najbolje, ker finta ni v tem, da bi se masa zapekla, ampak predvsem pregrela (se mi zdi ). Morda bi šlo v mw, čeprav sama nisem ravno navdušena nad tovrstno kuho/peko. Sem pa že razmišljala, da bi bilo verjetno dobro tudi ohlajeno. Le da se potem sladoled nima na čem topiti... Janina, apple crumble je odlična poletna sladica, vendar razen nekaterih sestavin nima dosti skupnega z apple crispom. Uživajte v sončku! Živa

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jun 2006 11:19

Hej, jaz sme tale apple crisp v JP ravno včeraj jedla....končno spet po dolgem času :) Me pa zanima, ali katera mogoče ve, kako jim uspe ohranit tako majhne kocke jabolk? Tudi jazs em že vprašala za sestevine in mi jih je en super prijazen natakar napisal celo na listek - točno se ne spomim, vem pa da je napisal gor rjav sladkor, jabolka, cimet, ingver, maslo, albert piškoti,......mogoče še kaj, vse skupaj zapečeno v pečici. Pa sladoled seveda :) tudi jaz bi še to naredila doma, pa me zanima samo glede teh jabolk.... LP Zala

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

20. jun 2006 11:29

Glede jabolk je tako... Sama sem uporabila take, ki niso mokaste, ampak so precej trde (mislim, da jih niti nisem olupila), masa ni bila pretekoča in se je vse skupaj fino prepojilo, koščki jabolk pa ostali celi (sploh tisti na površini). Morda pa je skrivnost v tem, da maso popečejo, potem pa po potrebi le še segrevajo (kar je pri taki količini tudi najbolj verjetno), kar jabolka dodatno učvrsti... Žal "moj vir informacij" ne dela več tam... sicer bi ga vprašala... Pozdravček, Živa

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jun 2006 11:41

Živa hvala :) Če pa še kaj odkriješ, se prosim spomni še name :), ker imam v ustih še danes okus po tej noro dobri sladici... Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 20. jun 2006 11:42:05

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

20. jun 2006 14:07

375 stopinj? lp Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti