Apple crisp

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

29. jun 2006 18:19

Veri, mogoče bi šlo tudi s speculasi, čeprav dvomim, da jih oni uporabljajo. Če bo katera poskusila, pa naj javi, kako je uspelo! Živa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jun 2006 18:30

Pravkar preizkušeno, v rahlo prirejeni različici. Uporabila sem čajni zlati prepečenec (ker sem pač samo tega imela doma), ki sem ga kar v polivinilasti vrečki zdrobila z valjarjem. Masla sem dala le za vzorec, narezanega na drobne koščke, sem samo zamešala med zdrobljen prepečenec. Jabolka sem pripravila po receptu, začinila s cimetom in ingverjem. Ko se je 10 minut peklo, sam povrh posula še borovnice. In spekla do konca. Bliskovito hitro narejeno. Zdaj je pečeno in, preizkušeno, zelo dobro. Po treba ponoviti še z dodatkom kakega drugega sadja. Sladici pa spremeniti ime? rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. jun 2006 18:31:22

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

29. jun 2006 18:53

Ja ja, rimljanka, spremenit ime oz. pripisat z borovnivami ali kaj podobnega Glede keksov, sem jaz pred Albert k. poskušala naredit z libnezovimi in pa z merkatorjevimi pa ni bilo isto; z A.k. se mi je zdelo še najbolj "ta pravo"... teya84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti