Malo zdrave (?) paranoje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

tema odprta - 16. jun 2006 8:23 | ogledi: 2.905 | odgovori: 64

Lejte, punce in fantje, v zadnjem casu je izbruhnilo precej postov v smislu "pofockajmo se", koliko smo stari, kje stanujemo in podobno - v zvezi s tem imam komentar.

Forumi so sicer nacelno anonimni, ljudje so nacelno dobri, v praksi pa nikoli ne ves, kdaj naletis na kaksnega prismuknjenca ali nekoga z necednimi nameni. S pomocjo navzkriznih podatkov nas v majhni Sloveniji zlahka kdo prepozna - v enem postu napisemo, koliko smo stari, v drugem, koliko imamo otrok, v tretjem, kako stanujemo, v cetrtem, kaksen avto vozimo. Manjka samo se "kdaj in kam gremo na dopust" in ze ima nekdo cisto dovolj podatkov, kdaj nam lahko kompletno izprazni hiso in ali se mu to splaca. Take zadeve so se ze dogajale in se se bodo, tako da malce previdnosti vseeno ni odvec.

Tako gledam jaz na te stvari. Kaj si pa vi mislite o tem?

lp, proxima

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. jun 2006 8:34

Uh, na kaj takega pa še pomislila nisem! Ko sem začela brati prve vrstice, sem si mislila "kaj pa ta hoče zdaj povedati" (brez zamere, to mi je pač prvo prišlo na misel). Ampak se popolnoma strinjam s tabo. Res je, z določenimi se bolje spoznaš in za globje spoznavanje bi bilo res treba uporabljati ZS. Sploh pa sedaj, ko se začnejo dopustniški dnevi. Proxima najlepša hvala za opozorilo! Lep dan in veliko se smejte

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

16. jun 2006 8:42

Hja, kako je človek lahkomiseln. Proxima imaš popolnoma prav. Vsak sodi po sebi in če sam nimaš slabih namenov potem misliš, da jih nima nihče. Na žalost pa mnogokrat ni tako. Lep pozdravček vsem. alexis

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jun 2006 8:47

Ja po moje imaš delno prav. Nisi pa pogledala druge plati.Vsi vemo da so forumi javni, vsi vemo, da tam lahko bere kdor hoče, nenehno nas opozarjajo, naj ne dajemo nobenih podatkov po internetu. Kaj pa, če tudi ti podatki niso resnični? Kaj če ljudje dajejo lažne podatke? Čeprav ne verjamam?.Tu je še vedno dosti čejev, se ti ne zdi. Kar se dopustov tiče, pa bi bilo vseeno zanimivo prebrati, kam hodijo ljudje na dopust, a ne? Kyara

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2006 8:52

Dodala bom še to, česar nisem še v nobeni temi: poleg tega, da imamo psa (ki pa na dopuste hodi zraven, saj si ga revež zasluži), imamo zelo divjega soseda, ki je upokojeni jager. Vedno ima kaj nabitega pri hiši...Hi hi hi... jasna

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

16. jun 2006 8:59

Proxima, po eni strani imaš prav, ampak jaz nikoli nisem omenjala, iz katerega kraja prihajam, niti iz katere regije...ker se zavedam, da so forumi javni. Takih povprečnih družin, kot je naša, je pa v Sloveniji kar precej-me na podlagi tega ne bodo razkrinkali Dvomim pa, da kdo na kulinariki išče svoje potencialne žrtve in dela študije, kako kdo živi-to je samo moje mnenje. S temo, ki sem jo odprla, pa nisem hotela iz vas vleči osebnih podatkov, DŠ...,pač pa samo osnovne stvari, da si vas lažje predstavljam. monro

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. jun 2006 9:02

sori, meni se pa zdi nemogoče, da te bo kdo izsledil na ta način. sej verjetno ni nobena od nas dala drugih podatkov kakor o starosti, pa iz katerega kraja je in če je poročena in ima kaj otrok. zdaj pa razmisli, koliko možnosti imaš, da točno določiš neko osebo, ki je napisala, da prihaja iz lj, je stara 30 let, poročena in ima dva otroka?! pppp

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. jun 2006 9:13

Jaz pa nisem nič povedala. Sem pa glede na moja leta zelo naivna. Zaradi tega sem že........ Zakaj pa bi bili tako črnogledi? Pozdrav.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. jun 2006 9:31

Meni se pa zdijo vse te "ankete" že malo preveč. Ko je bilo postavljeno vprašanje, "kako si izbral svoj nick", se mi je zdelo še simpatično. Tudi tole o letih in podobno je bilo uredu, ampak vprašanja o stanovanju se mi pa zdijo že vsaj anketarska za statistiko ali kake druge analitične namene, za katere se pa že spodobi, da človek pove, zakaj sprašuje. Že samo vprašanje je bilo postavljeno tako "no, ko smo obdelali eno temo, se pa zdaj lotimo še druge"... Tako da sem nehala odgovarjat na tale vprašanja za raziskave javnega mnenja. Ker se mi zdi, da so točno to. Če kdo rabi mal "statističnih žrtev", naj vsaj jasno pove in prosi za sodelovanje. tjas

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. jun 2006 9:31

Priznam, da na to sploh nisem pomislila. Naivnež pač, ki misli, da so vsi ljudje dobri in da barab sploh ni. Proxima, lepa hvala za opozorilo. Sem šla takoj popravit svoj post o stanovanju, čeravno dvomim, da bi me kdo lahko spoznal. Ampak, nikoli ne veš...... Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. jun 2006 9:35

Pa še to, če bi vsa ta vprašanja postavljala katera ali kateri od članov z daljšim stažem, mogoče niti ne bi bila tako suminčava, ampak da se nekdo prijavi in za svojo prvo komunikacijo s člani v forumu postavi vprašanje o starosti, potem naslednje pa o domovanju... Malo zdrave nezaupljivosti ne škodi. Slovenija je malo bogu za hrbtom kar se tiče lopovščin in drugih dvonamenskih prijemov, ampak misliti, da se nam to ne more zgoditi, bi bilo pa naivno. Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti