Dopustniško potepanje

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

tema odprta - 16. jun 2006 7:38 | ogledi: 2.606 | odgovori: 12

Naša družina - starši v najlepših 40-tih in hčerka, najstnica pri 19-ih, razmišljamo, da bi letošnji dopust v drugi polovici julija preživeli malo drugače kot vsa leta nazaj. Zanimajo nas predvsem potepanja - s čim manj kompliciranja (nahrbtniki in najosnovnejša krama), radi pa bi tudi nekaj videli.

Razmišljali smo o odhodu v Grčijo (najrajši z letalom), namestitev v ne predragem hotelu. Od tam bi radi vsak dan šli na oglede, se mogoče povzpeli na kakšen hribček, malo kopanja ipd. Ker nam odhod z agencijo in skupinski izleti ne dišijo preveč, svetujte, tisti, ki imate izkušnje z takim načinom preživljanja počitnic. Seveda ni nujno, da je to Grčija, lahko tudi druge države - pa ne predaleč. Zanima nas tudi kje se pozanimati glede namestitve in ostalih podrobnosti, ki jih na potovanju moraš vedeti.

marijak

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2006 8:35

Na internetu boš našla čuda. Mi gremo letos na Sardinijo, tudi v lastni režiji in bomo sproti improvizirali. To je dopust!!! Nisem bila še v Grčiji, ampak a ni tam julija pošastno vroče? Mislim, če nameravate veliko z ruzaki potovat in si ogledovat... Samo ugibam, naj pove kdo, ki ima izkušnje. Drugače je pa baje fantastično lepa Turčija (ne mislim nastanitve v hotelih in prenažiranja, ampak taka raziskovalna varianta, kot si jo vi želite), samo kar se temperatur tiče, je pa ista zgodba... Baje da je zelo lepa tudi Bosna s svojimi rekami, pa še predaleč ni... Pa Italija, Toscana recimo... Uh, kar sline se mi cedijo po dopustu... jasna

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. jun 2006 9:12

v knjigarnah imajo knjižice lonely planet-a, za vsako državo posebej. najprej morate določiti kam, v knjižici pa dobite vse, prav vse informacije o deželi. o namestitvah, prehrani, spominkih, navadah, zgodovina dežele, nasveti, na kaj moramo paziti... lahko pa poiščeš tudi njihovo spl. stran, pa malo pregledaš kaj in kako: www.lonelyplanet.com knjižico turčije imam doma, če boš rabila piši na zasebno pošto. pppp

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. jun 2006 9:31

V Grčiji sem bila 2X v začetku julija, Samos in Zakintos vedno v app z agencijo potem pa s skuterji po otoku, je pa vroče, smo tudi letos hoteli z ladjo in avto ter šotor, vendar smo se odločili za Korziko

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

16. jun 2006 10:56

V Grčiji smo bili lani v začetku julija in nič nam ni bilo prevroče. Potovali smo z avtodomom, starša v najlepših letih + najstnik. Kombinirali smo oglede znamenitosti in poležavanje na čudovitih plažah. V tem terminu tudi ni še bilo nobene gneče, ko pa smo se vračali preko Jugo, smo povsod opazili kolone, ki so drvele v smer, od koder smo prišli. Bilo je sicer precej Turkov, ki so se vračali z začasnega dela, pa seveda turisti in menim, da je v drugi polovici julija že kar precejšnja gneča. Če te zanimajo kakšne podrobnosti, si oglej stran:www. karavaning.zanimiv.net ali nekaj podobnega, kjer mnogi dopustniki objavljajo svoja doživetja, tudi Grčijo boš našla. Pozdrav, Alenka alenka5

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jun 2006 12:01

Če se odločite za Grčijo, vam bo prav prišel naslov www.familyhotels.gr Lahko izbiraš namestitve po vsej Grčiji, navedene so cene, pogoji in dodane fotografije. Grčija je sijajna, ni pa za prezret, že ko iščete nekaj drugega, kakšnih Pelagov, www.isoladilampedusa.it/ in www.lampedusa.it če ste seveda za vroče, pa mogoče Azorov - malo poglej po spletu, iz Italije so večkrat kakšni ugodni poleti tja. www.destinazores Mene zelo mika Albanija, mislim, da bo treba kmalu tja, preden bo (če že ni), prepozno in se bo tudi ta dežela utopila v globalni turistični čorbi. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 16. jun 2006 12:13:20 Sporočilo je spremenil(a) nola dne 16. jun 2006 12:15:15

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. jun 2006 13:44

Čao, meni je potepanje po Siciliji ostalo v zelo lepem spominu. Bili smo v enem kampu, potem pa vsak dan izleti. Sicer je bilo organizirano, tako da nam prevoz ni bilo potrebno iskati, ampak videli smo pa res dosti. Priporočam! no, vroče pa je..... povsod v Sredozemlju! Lep pozdravček, S.

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

16. jun 2006 13:48

Hojla. Mi smo lani bili na Rodosu. Sicer v začetku junija, ampak ni bilo nič prevroče. Močno je pihalo, tako da se kopali nismo pretirano dosti.Domačini so sami bili začudeni, ker to ni v navadi. Zato smo si privoščili renta-car in prevozili otok po dolgem in počez. Mislim, da če hočete videti ostanke antične Grčije potem morate skoraj na celinski del. Na Rodosu tega ni dosti. Po večerih pa smo se sprehajali po starem delu mesta, ki je zelo blizu vseh hotelov, cca 10 min hoje. Okoli mesta Rodos-o tem namreč govorim, da ne bo pomote, vozi turistični vlakec, s katerega ti pač pokažejo nekaj znamenitosti. Je pa mesto Rodos- stari del zakon za pohajkovanja, nakupovanja, ostali kraji pa so pa čisti turizem. Na otoku so ful ogromne plantaže zelenjave, s katerih oskrbujejo ves otok. Mi smo se vozili po delu otoka, ki je pod nadzorom grške vojske in tam ni dovoljeno slikati. Pa ja. Ko nas niso gledali smo si malo poslikali tudi. Za privat potrebe se razume. Pametno se odločite in lep dopust. jass

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. jun 2006 14:02

V Grčiji bo poleti za ruzak turizem kar malo huda s temperaturami. Kaj pa z avtom preko Jugoslavije, pridete direktno v Solun. Od tam imate krasno izhodišče desno v centralno Grčijo, levo pa na "Pozejdonove vile" oz. polotok Halkidiko. Spi se v predsezoni oz. tja do 15- 20 julija brez problema za 10-20 Evrov po glavi, če seveda ne boste preveč zahtevni. Avtodomi znajo biti kar draga varianta, z avtom pa po moje kar gre, pa še kak mini šotorčič vržeš notri in je. Uh to so počitnice, ki jih imam jaz že nekaj časa v načrtu, pa čakam da tamala malo zraste. Ali pa avto v Benetkah na trajekt pa v Igumenitsi ven od tam pa "kud koji mili moji", destinacij kolikor hočeš. Smo nikar za manj kot tri tedne, da je čas se vmes malo ustavit in oddahnit. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2006 15:15

Nola, mi smo bili lani v Albaniji. Prvi šok smo doživeli na meji, ko sem po eni uri čakanja (nismo se premaknili niti za ped) vprašala carinika, če imajo malico, pa je rekel DA. Kolona je bila dolga kakih 500 m, pa smo čakali 5 ur. Ampak kaj hočeš. Potem te peljejo čez dezinfekcijo - stane 5 EUR, da pelješ z avtom čez usrano mlako. Ne spomnim se točno, ampak še kar nekaj eurov so nam spulili, ne vem niti približno, zakaj. Pa na meji iz Albanije potem tudi. Mi smo se v bistvu samo peljali skozi, pa nisem videla veliko lepega. Vsaj nič takega, da bi si želela nazaj. Vse razpada, propada, vse je sivo, umazano...Ljudje so bili pa prijazni in na pumpi so imeli ledeno mrzel RedBull. Nikjer še nisem videla na kupu toliko avtopralnic (LAVASH), kot v okolici Tirane. Tirana je grozljiva, en kup nesnage, smeti, blata, dima. Pa smo se peljali po glavni cesti, kjer smo uspeli prebrati nekaj zvenečih hotelskih imen... Pa tudi označeno je zelo zelo slabo, tako da smo naredili kar nekaj krogov po Tirani, preden smo končno "padli" ven. Je pa sever veliko lepši in bolj urejen od juga, vsaj mi smo dobili tak občutek. Fajn je videt Albanijo za splošno izobrazbo, kakšnega posebnega vtisa pa na nas ni naredila. jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2006 15:16

Aja, pa tudi pretirano veliko turistov nismo opazili, je bilo bunkerjev več... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti