Dopustniško potepanje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jun 2006 16:46

Joj Jasna1, mene pa res zanima. A ste šli samo čez, ali še malo gor in dol? Kje ste spali,kaj ste jedli, ste šli kaj v hribe ali na obalo? Pravzaprav sem planirala pot s trajektom iz Kopra, ali iz Trsta, mogoče kaj veš o tem? Zelo bom vesela vsake informacije, Albanija me že nekaj časa zanima, žal sem si jo ogledovala samo čez morje s Krfa. (Tako, kot smo enkrat gledali Trst čez zaliv). Načeloma imam rajši bunkerje kot turiste... nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2006 20:36

Nola, kaj veliko nisem videla, veš... Bili smo v Makedoniji (mi smo eni taki prismuknjeni turisti) in ker se nam mi ljubilo spet čez Srbijo nazaj, smo šli kar z Ohrida čez Albanijo v Črno Goro. V bistvu smo se samo zelo počasi (s par postanki) peljali skozi. Se pravi - z makedonske smeri je bilo najbolj "razdrto". Bunkerji, vijugasta, ponekod še kar v redu cesta, ponekod malo manj. Nikjer ljudi. Precej vode, gričevnata pokrajina, zapuščena, samo bunkerji. Nikjer tabel, smerokazov, potovali smo s kompasom, sicer pa ni bilo veliko križišč. Nekako smo našli pot do Tirane, ampak smo se vozili po enih grebenih visoko v hribih (morda gorah?! )Mene je bilo v glavnem kar strah..slaba, ovinkasta cesta, levo prepad, desno prepad... Ampak tako kot je šla cesta gor, je šla potem na srečo tudi dol. In smo prispeli v Tirano. Kar naenkrat smo padli noter. To je bilo lani julija, zunaj je bilo 40 stopinj, Tirana se je kuhala v smradu, blatu, prahu in podrtijah. je pa res, da so tudi gradili. Moji hčerki sta bili zaprepadeni, saj česa takšnega še nista videli (in midva tudi ne). Pa sva bila v Bangkoku in podobnih zasvinjanih velemestih... Samo kot primer ti bom povedala: vozili smo se po cesti po Tirani, jarki levo in desno polni blata in vode. 2 m nad jarkom kao pločnik (pol metra razpadajočega asfalta) in ob pločniku trgovine. Spet "kao" trgovine. Nikjer nobene table, same avtopralnice (mogoče zaradi prahu) in res nekaj zelo dobrih avtov. Ko smo našli pot iz Tirane (je bilo kar zaguljeno), so se razmere izboljšale in bliže ko smo prihajali ČG, bolj običajno je bilo vse skupaj. Verjetno ti nisem pomagala, ker nismo bili tapravi turisti... Ampak za prvi vtis je bilo več kot dovolj... Morja nisem videla, ampak po moje ne more biti bogve kaj, ker so načeloma umazanci in packoni (naj mi oprostijo) tako da ne vem kakšne higiene najbrž ni... je pa definitivno lepa življenjska izkušnja. In kar smo imeli stika z ljudmi, so bili zelo zelo prijazni. Ampak svoj svet. Jaz pravim, da smo bili tam za splošno izobrazbo. Sem se razpisala, ampak me je kar zaneslo... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti