Eterno posoda od emo

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 16. jun 2006 7:15 | ogledi: 2.430 | odgovori: 5

Ojla! Moj mož se je zapičil v to Emovo posodo in jo je meni nič, tebi nič kupil. Rekel pa je nekako tako: sedaj pa maš pisker za marmelado(??!). Kupil pa je tisto ta veliko kozico. No saj ne rečem, da nisem zadovoljna (čeprav nima pojma kam jo bom dala v majhni garsonjeri), vendar z njo nimam še nič izkušenj. Zanima me, če jo katera/i izmed vas ima in kaj ter kako v njej pripravlja jedi? Hvala!

Ana

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

16. jun 2006 12:38

Kaj nobeden nima te posode? Ana

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

16. jun 2006 14:45

Jaz v večini kuham v tej posodi. Pečem krompir, delam zrezke in seveda kuham marmelado. V njej kuham tudi mlečni zdrob...Nič se ne prijemlje, ne smodi..,skratka vsestranska posoda.V njej pečem tudi osnovo za torto. Pekarica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

16. jun 2006 15:42

O jaz jo imam! In pride zelo prav, ko je treba kaj večjega vtaknit v lonec. Recimo velik kos šunke ali pršuta. Najraje pa jo imam za kuhanje na zalogo. Skuhaš lepo "kotel" sarmic, golaža, jote, ričeta ali kakšne druge juhice, daš v škrinjo in si lahko brez slabe vesti privoščiš kakšen bolj lenoben dan, brez vrtenja nad lonci Lp, Tina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

16. jun 2006 15:46

A mislite tisto težko črno posodo? Imam dve, eno manjšo in eno večjo, obe uporabljam. riba-ribica

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

17. jun 2006 19:52

Ja to je tista težka črna posoda. Pekarica, vidim, da delaš v njej vse. Kako je pa z marmelado? A je kak drugačen postopek (razmerje v sladkorju?) kot pa če kuhaš v kaki drugi posodi? Drug vikend kuham jagodno marmelado pa bi rada vedela na kaj naj bom pripravljena. Kaj pa biskvit za torto? Namažeš posodo z maslom (ali drugo maščobo) ali obložiš s peki papirjem? A kozici pečica ne škodi? Kako bi pa zgledalo, da bi v posodi naredila kako pečeko ali celega piščanca v pečici? Kaj pa pokrov? Veliko vprašanj a ne? Sicer pa sem si že nekako predstavljala, da bo to pač posoda za hrano večjih količin (golažev, jot in podobnega kot je napisala Lunika), pa seveda marmelade in šalše. Hvala za odgovore! Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti