Gospodinjski aparati

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. jan 2013 22:35

Sama sicer nimam nobenega njihovega aparata, glede na odzive na forumih jih tisti, ki jih imajo kar pohvalijo. Kadar kupujem kakšen aparat, se prej kar poglobim o njegovih lastnostih. Število programov me niti toliko ne zanima, ker jih ima zame vsak preveč, na koncu tako ali tako uporabljam dva ali tri, pa naj bo to pomivalec,pralni stroj ali kaj drugega.

Pri indukciji Gorenje je  baje problem v sami kvaliteti plošč. Zadnjič sem bila v njihovem salonu v Črnučah in je imela razstavljena plošča za katero sem se zanimala take raze, kot jih nima moja 16 let stara. Sem to omenila prodajalcu v eni drugi trgovini in je rekel, da je to hiba njihovih plošč. Naj bi bile dobre od cerana, če pa ima plošča oznako K, pa naj bi bile precej občutljive na razenje. Mi je bilo prav žal, ker sem se za eno že skoraj odločila.

Pri pomivalcu bi jaz gledala, da ima čimmanj decibelov pri delovanju in zamik vklopa, da pomiva ponoči na cenejšo elektriko.

Aja, pa če bi bila razlika v ceni samo 200€, bi se verjetno odločila za Boscha. Ampak to so verjetno zelo okleščeni aparati.

Lijana

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

30. jan 2013 22:58

Razlika 200€ : Bekotovi stanejo 1400, Boschevi pa 1600€, s tem da je komplet pečica in plošča od Boscha trenutno kar precej znižan,pomivalec stane pa tudi nekje 550€. Pa še to, da sem se to informirala v trgovini,kjer ti ponudijo še ogromen popust, medtem ko za beko nikjer ne dobiš popusta, cena je takšna,kakršna je. Meni se za te tri stvari 1600€ ne zdi okleščena cena :) Dober prodajalec:)

zana25

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

31. jan 2013 7:06

No jaz imam od Beko, pralni stroj, mama pa štedilnik. Obe sva zadovolnji z aparatoma. Trenutno ni nobenih težav še z nobenim, stroj skoraj vsak dan pere že 4 leta, štedilnik pa bo tudi že nekje slabe 3 leta pri hiši. Na servis se odzovejo hitro, mislim, da so ene trije za celjski konec, pooblaščeni. Bi morala pogledati. Za odzivnost vem, ker smo ga za stroj klicali po enem tednu, krivda je bila izključno naša saj smo pozabili odstraniti del stiropora, ki je pri bobnu. No ker je ta pol padel na tla je zaropotalo in smo mislili, da se je kaj pokvarilo. Klicali smo ga samo za preventivo.

Sicer ne vem , kje si do sedaj gledala ampak v bigbengu, dobiš tudi za Beko popust, sploh če ga kupiš z gotovino.

kriznana

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

31. jan 2013 8:59

Zanimivo. Tudi meni so v eni od prodajaln odločno odsvetovali Bekove stroje in z vso vnemo hvalili Boschove. Morda več zaslužijo pri Boschu?

Mislim, da je najbolj pomembno najti funkcije, ki tebi najbolj ustrezajo. Vse ostalo pa je, glede na moje izkušnje, kar loterija. Sem imela vse možne (še imam) znamke, pa bi težko za katero izjavila, da je vrhunska, za drugo pa, da je zanič.

Pri malih gospodinjskih sem se z Boschem zelo nas....

Z našimi mnenji je pa tako: mnenje tistega, ki je pokopal že 3 ali 5 pralnih strojev je malo bolj relevantno od tistega, ki se srečuje šele s prvim. Npr.: imamo takega, pa smo zadovoljni. Seveda, če nisi po nekaj let uporabljal tudi kakšnega drugega.

pirnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. jan 2013 9:09

Beko spada pod Bosch, torej je tu odkrivanje Amerike nepotrebno, nekdo bi enostavno rad malce zaslužil na tvoj račun.

Loni Makaroni

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

31. jan 2013 9:16

Pred kratkim sem kupila Beko pomivalni stroj in pečico - ne najcenejšo varianto, pa moram reči da sem ful zadovoljna, edino kar me moti, da pri pomivalnem stroju nisem pogledala, če ima zamik vklopa - pa smo tudi to rešili, tisti ki gre zadnji spat, pač pritisne na gumb za pranje....najbolj me je prepričala garancija 5 let, pa za pomivalni stroj sem še doplačala se zgodi 3 leta...meni so vsi svetovali beko, tudi servis, ki ima zastopstvo za candy (v osmih letih mi je pomivalc "crknil" 3x, nazadnje bi morala dati za popravilo čez 100 eur), gorenjska pečica pa mi je odpovedala po 10 letih....ponavadi trgovc ponuja tisto kjer ima največji zaslužek, zato sem jaz nasvete iskala pri serviserjih, sem pa dobila popust na obe stvari, čeprav sem jih kupila v dveh različnih trgovinah...

bina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

31. jan 2013 9:23

Pri naši hiši imamo bekovo zamrzovalno skrinjo in pomivalni stroj in z nobenim ni nobenih težav, sta pa oba stroja še v garanciji oziroma novejšega datuma. Prej sem imela pomivalca od Candija in je po cca štirinajstih letih odpovedal poslušnost, nato smo kupili Gorenje - srednji cenovni razred, ki je sicer dobro delal šest let (vmes so dvakrat v garancijskem roku zamenjali eno malenkost), nato pa je crknila elektronika, za katero bi morali odšteti cca 180€ z delom vred.

Zato smo se odločili za nakup najcenejšega bekovega pomivalca s petletno garancijo, ki po enem letu deluje brezhibno in posodo opere brezhibno.

Take so trenutno naše izkušnje z bekom.

rrr

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

31. jan 2013 10:35

 

Mi imamo dobre izkušnje z Electroluxom. Zmrzovalna omara nam je delovala brez problemov okoli 30 let, nova z vsemi posodobitvami (debelejša izolacija, ni potrebno čistiti, varčnejša ...) je pa tudi super. Imam še njihov pomivalni stroj in je tako tih, da moram včasih preveriti, če sploh deluje, ter hladilnik, nad katerim tudi nimam pripomb. Starši imajo steklokeramično ploščo (2 x plin, 2 x elektrika) že vsaj 15 let (nobene raze na njej) in pečico, ki tudi deluje odlično.

trac

Brina  

član od: 10.10.2001

sporočila: 39

31. jan 2013 10:49

Jaz sem imela malo slabe izkušnje z raznimi znamkami strojev. Potem sem poslušala nasvete, da so pač za različne vrste strojev najboljši različni proizvajalci, oz. niso vsi proizvajalci dobri prav za vse vrste strojev. Vse, kar naj bi bilo z vodo, naj bi bil najboljši Bosch. Tako imam sedaj pomivalni, pralni in sušilni stroj od Boscha in ni mi žal. Res dobri stroji.

Brina

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

31. jan 2013 13:01

sama mam tudi vse boschevo in mi ni žal. takoj, ko kak moj suženj (kot pravim vsem tem mašinam, ki tako pridno delajo namesto mene) crkne, bom ponovno kupila boscha. ne znam ti pa pomagati okoli bekota, ker nimam nobenih izkušenj. z boschem sem zadovoljna :D

Mamka Bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti