Gospodinjski aparati

neznan uporabnik

30. nov 2001 13:30

Živjo, jaz sem tista Megi, ki se ne morem odločiti za šetdilnik. Ja, kaj čemo, po prenovljenem forumu se nisem več mogla prijavit kot Megi, zato sem zdaj Larisa in me boste odslej tako prepoznavali. Hvala vsem za nasvete. Ko sem se po Martinem pisanju skoraj odločila za plin, sem vseeno sprintala vsa vaša mnenja in jih pokazala mojemu partnerju, ki je kar naenkrat spremenil mnenje in je z mislimi prešel s plina kar na SK. Ne vem Rada bi le, da mi še to poveste, ali je kaj bistveno povečanje el. energije (el.energijo plačujemo mesečno v enakem obsegu-vsaj pri nas- in nato po letnem poračunu dvignejo mesečni obrok, tako, da moji znanci en vejo povedat, ali je poraba zelo velika). Kaj pravite vi?? Še to: Jutri grem na ogled "šporgetov". Moram videt v živo, ne v katalogu. Odslej vaša Larisa (bivša Megi, ki ne more več ostati Megi, ker je geslo zasedeno) larisa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. nov 2001 13:39

Ja, Larisa (Megi), žal je tako, da kdor prvi pride, prvi dobi. Ni vedno pošteno, ampak tako je. Že nekaj tednov opozarjam, da se čim prej prijavite na KulSlo, ker se bodo prijave na forumu ukinile z novim forumom. Sicer pa... Važno je, da ste se uspeli prijaviti, pa vseeno, ali kot Larisa ali Megi! Hehe, lahko naredimo borzo prodajanja in zamenjavanja uporabniških imen. Morda bi Megi odstopila svoje ime Jaz seveda takoj "zakupim" nekaj najbolj pogostih, da jih bi uspešno prodal "željnim" uporabnikom Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 13:47

Kar se mene tič je SK zakon, pa saj to sem že enkrat povedala.Kuham vsak dan, račun za elektriko pa ni bistveno višji kot prej,ko sem imela plin. Veliko uporabljam ta sistem, da ko stvar enkrat zavre, ugasnem in v pokriti posodi kuham naprej, saj je plošča še lep čas vroča.To seveda ne pride v poštev pri jedeh,ki imajo daljši čas kuhanja,ampak vseeno pride ta način precej v poštev.Upam, da boš s svojo odločitvijo zadovoljna. lp Kaja

neznan uporabnik

30. nov 2001 14:08

Čaki, čaki, Kralj, a je to tudi v kakih navodilih zraven plošče, ko jo kupiš. Zanima me namreč, npr., koliko časa prej ugasneč. Če kuhaš npr. špagete in ti zavrejo....koliko čas ti potem še vrejo oz. verjetno je odvisno, na kateri stopnji si kuhala. Rada bi tudi jaz profitirala na elektriki. zanima me še to: menda piše poraba el. v kilovatih. Torej če je 1.7 kw poraba, ali to pomeni na uro?? Ali to pomeni za eno ploščo ali za vse štiri. Ali to pomeni poraba na najvišji ali na najnižji stopnji. Jaz namreč veliko in rada kuham in moje kosilo skoraj nikoli nima manj kot 4 ločene lonce. larisa

neznan uporabnik

30. nov 2001 14:26

Kar naprej nekaj težim na tem forumu: torej še tole: meni so rekli, da so gumbi v sklopu pečice (torej ne na sami kuhalni plošči) izven mode in so to le stari modeli, da imajo novi modeli vsi posebej gumbe na SK plošči ali plinu. Meni to ni všeč pa upam, da je to le stil Gorenja, bom morala kljub želji, da bo vse od Gorenja, preverit še ostale znamke?? Katero priporočate (cenovni razred in podobna kvaliteta Gorenju oz. tudi dostopnost servisa???) Hvala bogu, da vas imam. pred kratkim sem imela roj. dan pa so mi moji mislili kupit kuharsko knjigo in sem jim rekla, da je ne rabim, saj si jo vendar urejam sama in to iz te prečudovite uporabne strani Kul.slo. Res ste kull (cool). larisa

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 15:38

Larisa! Iskreno povedano se nisem nikoli natančno ubadala z izračunom porabe in kilovati ipd.Tudi kakšnih navodil nisem dobila zraven štedilnika.Vse to je sčasoma prišlo s prakso.Šri špagetih naprimer vodo samo zavrem in ugasnem.Pokrijem in pustim cca 10-15 min.Pač malo eksperimentiram.Gumbe imam na kuhalni plošči.Baje je to že malo zastarelo in da so zdaj tipke ampak mene nič ne moti. Vsake toliko jih pač snamem in malo bolj natančno očistim.Žal mi je, da ti ne morem postreči z bolj natančnimi podatki.Mogoče ti bo kdo, ki se je bolj strokovno lotil uporabe.Drugače pa tudi jaz rada in dosti kuham in še enkrat lahko rečem le, da sem z Gorenjevo SK zadovoljna in je ne bi zamenjala. lp Kaja

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

30. nov 2001 16:18

Tudi jaz imam o kuhanju na SK najboljše mnenje. Za nakup sem se odločila, ko mi je to svetovala tašča. Ona zase pravi, da je "narejena po starem" in da se novotarijam težko privadi. Toda SK ji je takoj prirastla k srcu. Meni je všeč, da je kuhinja okrog štedilnika PRECEJ manj zamaščena in umazana. Res je, da je steklena plošča pretrpela že marsikakšno kipenje in res je tudi, da ni več tako lepa kot prvi dan. Toda jaz sem imela plinski štedilnik veliko bolj zamazan. Sprašujete tudi o gumbih. Moja tašča jih ima na plošči in je zadovoljna. Pravi da so tako narejeni, da se jih resnično lepo očisti. Jaz imam tipke in sem tudi zadovoljna, le navaditi se jih je treba. Meni osebno so gumbi na plošči zelo praktični tudi zato, ker imam majhne otroke, ki pa jih vse prepovedano neznansko privlači. Če pa gumbov ne vidijo, jih ne mika, da bi jih vrteli. Iz istega vzroka imamo tudi pečico montirano višje. S. skrlj

neznan uporabnik

2. dec 2001 20:00

Pozdravljeni, zadnji čas se nisem pogosto oglašala, saj smo prenavljali stanovanje in preprosto nisem imela časa. Tudi mi smo menjali celotno kuhinjo. Kupili smo vse potrebne stroje, in sicer vse od Gorenja. Tukaj je nekaj približnih cen - le toliko, da si boste vsi tisti, ki prenavljate kuhinje, lahko predstavljali, kakšni so stroški. Naši stroji so glede na kakovost verjetno povprečni (niso med najdražjimi, najcenejši pa tudi ne): pomivalni stroj: 126.000 sit kuhalna plošča (2 sk, 2 plin): 81.000 sit pečica (ventilatorska): 67.000 sit napa (mala, navadna): 22.000 sit Naslednjič pa bom lahko napisala kaj več o njihovi uporabi, funkcionalnosti, ... Veste, šele ko imate že celotno kuhinjo montirano, ugotovite, kaj bi lahko naredili bolje. Mi pečice nimamo v višini in nam je zelo žal. Kuhinja je poleg sanitarij najdražji prostor v stanovanju (pa če verjamete ali ne). Pred nakupom je treba skrbno premisliti kako in kaj, dobro načrtovati ipd. Zato opremljajte kuhinje preudarno in skrbno. Lp! Beti

neznan uporabnik

3. dec 2001 8:41

Ja, Beti, hvala. ta vikend sem v Merkurju pregledovala in moledovala in nič ugotovila. Zdaj nekako ugotavljam, da bo boljše, če kupim SK ploščo. Še nekaj, Marta mi je nekoč svetovala, da naj pri lijaku vzamemo pipo, ki ima izvlečni tuš. Ko sem v soboto izbirala pipo, moram rečt, da se nisem odločila za to, ker se po mojem mnenju prej ali slej kaj zatakne in zato ne moreš pahniti tiste cevi nazaj v pipo. Vzela sem torej navadno armalovo enoročno "baterijo". Ja, pri meni bo tudi pečica spodaj (ker je pod napo in ker smo se pač tako odločili - morda napačno). larisa

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

3. dec 2001 9:26

Bom malo zlobna. Vsi, ki tako zelo poudarjate pomen dvignjene pečice. Verjetno vam pa še ni padlo na pamet, da bi dvignili pomivalni stroj? Tudi to se da lepo izvesti, da ne bo pomote, le pri nas ni najbolj običajno. Če vam je resnično pomembno varovanje hrbta ipd. lahko zračunate, da se večkrat sklanjate v spodnji predal pomovalnega stroja kot pa v pečico. Pa najtežji piskri so tudi ponavadi v spodnjih predalih omar... Večina skromnih uporabnikov kulinaričnih dobrot verjetno nima neomejenih metrov za kuhinjsko pohištvo. Potem pa zmanjka delavnih površin, ki so poleg korita, štedilnika in hladilnika menda ja osnova kuhinje?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti