Ali obstaja "naravno" sredstvo proti komarjem?

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. jul 2006 11:01

Zima, 5 kapljic v koliko olja ? Aki

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

17. avg 2006 20:59

Mi imamo na morju okoli hiše posajene oleandre, tako da komarjev od nikjer. Lp Vesna Levinjav

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

16. jun 2009 18:20

Paradižnik zelo pomaga proti komarjem,s čim pa naj odženem muhe,jih namreč ne maram pobijat vendar vsake toliko zaidejo tudi v stanovanje. Pa še neprijetno mi je malo,ko brenčijo po zraku in posedajo vsepovsod. toppy

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jun 2009 18:37

toppy je napisal/a:
Paradižnik zelo pomaga proti komarjem,s čim pa naj odženem muhe,jih namreč ne maram pobijat vendar vsake toliko zaidejo tudi v stanovanje.Pa še neprijetno mi je malo,ko brenčijo po zraku in posedajo vsepovsod.toppy

 

Toppy,

Muh ne moreš odgnat, lahko pa narediš past, ki vsekakor smrdi ko dihur. Lani smo imeli eno kupljeno, ker so bile muhe zelo nadležne,in smo jih ujeli neverjetno število.

Tukaj so navodila za doma narejeno:

http://insected.arizona.edu/flyrear.htm

 

Poglej, mogoče kaj podobnega prodajajo tudi v baumaxu. Izgledalo je takole:

http://www.lowes.com/lowes/lkn?action=productDetai

 

 

 

Vanja

MARTA1  

član od: 17.10.2008

sporočila: 33

18. jun 2009 10:58

Pozdravljeni, za komarčke baje pomaga olje čajevca - znanka se je čisto slučajno namazala nekaj po telesu in je tisti večer edina imela mir. Potem so to še nekajkrat preizkusili in je vedno uspelo. lp MARTA1

zivahen  

član od: 12.5.2010

sporočila: 11

20. maj 2010 11:52

Jaz sem lansko leto rešil problem ne na ravno naraven, ampak na učinkovit način. V prodajalni Merkur (mislim da pri blagajni) so viseli izdelki proti komarjem. V glavnem sem to kupil in notri je zapestnica in obliž. Zapestnico uporabljam predvsem na morju (dam okoli zapestja ali pa gležnja nog) ko se gibam naokoli (šport, ko motovilim naokoli). Obliž pa namestim v prostoru kjer spim (šotor, hotel, bungalov, apartma...). Zaenkrat nimam pripomb. Adijo lučke za odganjanje, smrdeči spreji, autani.... Izpostavil bi močan vonj (se človek navadi ni tako hudo), eterična olja, enostavna uporaba in dolga življenska doba (cca. 100 ur). zivahen

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

22. maj 2010 22:11

Toppy,nekje sem pred kratkim prebrala,verjetno na foromu,da za muhe pomaga šopek peteršilja v vodi.Nisem še poskusila,bom pa sigurno sedaj ,ko prihaja toplejše vreme.Saj ni kaj zgrešiti,pa tudi porabi se lahko preden ovene.Pol pa ponovno svežega za šopek.Naj mi oprosti gdorkoli je že to objavil,ker ne vem pod katero temo sem to prebrala,želim pa pomagat. zaja zaja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

22. maj 2010 22:23

Nisem brala vseh prejšnjih odgovorov in se opravičujem, če ponavljam - proti komarjem zelo pomaga bazilika. Hčerino okno kar obsadim z njo in v "sezoni" se pred spanjem z baziliko natremo. Če pa je zelo hudo - lani sem v sanolaborju kupila Zeta free električno zadevico proti komarjem - mešanica biološko pridelanih eteričnih olj sivke, limone, evkaliptusa, pelargonije, bazilike, litsea. Dobrojedka

zivahen  

član od: 12.5.2010

sporočila: 11

25. maj 2010 15:41

Tele naravne zadeve več ali manj temeljijo na domnevah. Če pa že držijo pa odpadejo na naših počitnicah razen če domačo lekarno nosimo s sabo, pa še nujno moramo imeti elektriko tam v kolikor želimo imeti npr. elek.zadevice proti komarjem. Iz navedenega sem skeptik. zivahen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti