Ali obstaja "naravno" sredstvo proti komarjem?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jun 2006 11:13

Ne se smejat (oziroma, kar smejte se, saj je zdravo). Že dolgo tega sem slišala za teorijo, da komarjem (komarkam) smrdi vonj, ki se ga navzame človeška koža po uživanju vitaminov kompleksa B. Priporočali so tablete, kvas in seveda pivo. Takrat smo pospešeno testirali pivo in je pomagalo. Če ne drugega, smo vsi pospali in nam ni šlo na živce brenčanje. Zanima me, če je res kaj na tem ali je teorijo lansirala kakšna pivovarna. Pri nas so trenutno zelo popularne rumene žarnice - menda učinkujejo proti celi vrsti insektov, ne vem pa, na kakšen način in če delujejo tudi proti komarjem. Ko pride vročina, postavim na vsako okno neglazirano keramično posodo polno vode (dobro služijo vrtnarski lončki brez odtoka). Vanjo dam, kar mi pride pod roko - vejo lovorja, limone, rožmarina, lavande, mirte, zraven pa obvezno poganjek paradižnika. Voda izpareva in hladi prostore, rastline jih pa odišavijo. Paradižnik pa preverjeno odganja muhe, upam, da tudi kakšnega komarja. nola

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

16. jun 2006 11:24

Ta razna mazila in spreji proti komarjem za moje pojme sploh ne delujejo... Lani na morju sva bila s fantom 3x bolj popikana, če sva se namazala, kot pa če se nisva. Letos gredo z mano mreže za na okna! pozdravček, Urša

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. jun 2006 11:25

Jaz pa mlajši sin, sva alergika na vse vrste pikov, poskusila sem vsa mogočna naravna sredstva, vendar brez uspeha. Tle pa se popolnoma strinjam z Borisom, odkar uporabljam Raid (zanzare), dobi se tudi pri nas ,imava mir. Jaz dajem v vtičnico pri odprtemu oknu tako, da nima kaj škoditi. Če nimaš vtičnice pri oknu si pa lahko pomagaš s kakšnim podaljškom. Je res drag štos, vsaj tako imava s sinom mirno spanje. Srečno! Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 16. jun 2006 11:38:53

zlata_ribica  

član od: 15.6.2006

sporočila: 11

16. jun 2006 11:33

daaaaaaaaaan! jst sm pa nekje prebrala, da komarje odganja vonj cesna....samo slaba stran tega je, da potem mi smrdimo po cesnu....za probat je....pa ugotovit kaj nam je bolj zoprno pik komarja ali vonj po cesnu:) zelim vam prijetne urice na prostem s cim manj piki komarjev zlata ribica:) zlata_ribica Sporočilo je spremenil(a) zlata_ribica dne 16. jun 2006 13:32:34 Sporočilo je spremenil(a) zlata_ribica dne 16. jun 2006 13:32:47

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. jun 2006 13:21

Pri nas so komarji najbolj napadalni na klopci pred hišo. Lani sem preizkusila in res deluje - vejica citronske melise s katero sem se malce "oflikala" po golih delih telesa je uspešno odganjala komarje še potem, ko smo jo pustili malce zmrcvarjeno ležati na mizi. Sicer so pa te zverine resnično vsako leto bolj strupene, ravno ta teden sem vlekla svojo starejšo hči k zdravniku. V Strunjanu je staknila dva pika (komar/mušica - ni vedela kaj) in je imela v ponedeljek povsem deformirano lice, na nadlahti desne roke pa za krof veliko oteklino, vročo, rdečo in trdo. Načelno ne hodimo k zdravniku kar tako, tokrat pa je potrdil da gre za hudo "zapoznelo"reakcijo na pik. Dobila je medrol (ki ga mora v bodoče nositi s seboj) in še eno novo protialergijsko zdravilo. Drugače pa cetirizin poleg krkinega Letizena S vsebuje tudi zdravilo Zyrtec, ki se ga pogojno tudi dobi brez recepta in je res zelo v redu za vse sotre kožnih alergij, (preizkušeno lani na soncu). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

16. jun 2006 17:51

ODGANJALEC KOMARJEV + URA GSM: 031/ 288-653 Fax: 04/ 531- 7770 lunca@volja.n Rastline, ki pomagajo v borbi z insekti! bazilika, geranija, cipresa, sivka, limona, medenika, veliki trpotec, žajbelj, slez, melisa,paradižnik, kostanj,oreh,oleander Balada o komarju Puberteta res nevarna je ta stvar, saj jo doživi še komar. Kje se komar pozimi hinavsko skriva? V močvirni predelih se skriva. S komarico si dneve, noči krajša, a njegova dankica je z dneva v dan daljša. Ko pride poletje, brž nastopi, se komar svojega dela loti. S komarico na poročno potaovanje grestra, za poslastico našo kri jesta. Bil je to vžitek za oba, a naslednji dan dobila sta komarčeka. Nenadoma pa v komarjevi vojni, star komar postane pokojni. Tudi stara komarica ni dolgo živela in kmalu je oplela. In tako mlad komarček ostal je sam in ni vedel ne kod ne kam. IZLET Komar je priletel domov in vprašal svoje lačne otroke: "Ste bili pridni?" "Smo!" so mu pritrdili. "Potem vas pa peljem na izlet na nudistično plažo!" Do 20.leta jej kolikor moreš;do 50.samo toliko koliko moraš,po 50.letu pa jej kar se da malo...

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

16. jun 2006 21:04

Živim na Nizozemksem,kjer je ogromno vodnih površin (kanali,jezera) in s tem tudi komarjev.V veliki večini uporabljamo izvlečke citronske trave (to je tista ista trava, ki jo uporabljamo v azijski kuhinji). Zaneslijivo deluje! lp Nena Nena-morje

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

17. jun 2006 19:43

Kako se pa uporabljajo ti izvlečki citronske trave? Obstaja kakšno mazilo ali je to bolj dišava za prostor? Pri nas so tudi cele horde komarjev, pikajo podnevi in ponoči. Res so neznosni. Sicer zelo pomagajo mreže za na okna, ampak zunaj pa veselo napadajo. Sem pa nekje našla en fajn nasvet, da me ne srbi, če me že popikajo. Najbolj pomaga, če takoj ko nas piči komar mesto vboda namilimo in fino splahnemo z vodo. Če pa pik čaka dlje je super soda bikarbona s kaplijco vode (toliko, da nastane gosta zmes). Spraskan vbod sicer nekoliko peče, drugače pa precej pomaga. Lp, Tina

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

17. jun 2006 21:56

Meni pa je pred kratkim razlagala sodelavka ,da ima nasajen paradižnik v okrasnem koritu in le tega postavljenega pod oknom v spalnici in tako nima v sobi čez poletje nobenega komarja. Mogoče bi bilo dobro preiskusit. Lp Balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti