Ali obstaja "naravno" sredstvo proti komarjem?

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

18. jun 2006 13:02

Hvala za pomoč. No naš dojenček je bil vmes kar nekajkrat popikan od komarjev, tako da sem za začetek poskusila s pelargonijo na oknu, zdej bom pa še citronsko meliso oz. limonsko travo (mislim da je to dvoje ista rastlina) nabrala in probala s tem pregnati komarje. Samo ne vem kaj narediti s citronsko meliso - jo namočim v vodo, ali pustim kar odtrgano na okenski polici da se posuši? Mislim da jo bom kar v vrč hladne vode namočila pa bomo videli če kaj pomaga muffin

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 14:54

Muffin - citronska melisa in limonska trava nista ena in ista rastlina, pravzaprav se mi zdi da boš limonsko travo v živi oz. rastni obliki pri nas kar težko dobila. Meliso daj pa kar v vrč z vodo in na okensko polico, lahko se je občasno malo dotakneš, pomencaš kak list da bolj intenzivno zadiši. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

19. jun 2006 16:26

Muffin, šele sedaj sem prebrala tvoj odgovor!Lemon grass (citronska ali limonska trava) in citronska melisa zagotovo nista ena in ista rastlina!!!Limonsko travo dobiš med zelenjavo (sem jo nekoč pri nas videla pri najboljšem sosedu), uporablja se v azijski kuhinji.Jaz jo stolčem v možnarju, da spusti sok, namočim v to zmes vato in se namažem po rokah in nogah, kadar poleti sedim na terasi Naravno in zanesljivo pomaga... pa še lepo dišiš po limoni lp Nena Nena-morje

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. jun 2006 22:54

Jaz uporabim eterično olje limonske trave.V svečnik za eterična olja dam malo vode in kanem nekaj kapljic limonske trave, čajna svečka pa poskrbi da limonska trava izhlapeva in napolni ozračje.Pa seveda zvečer ne prižigam luči pri odprtem oknu. Na balkonu pa pomaga žarnica rumene barve, oz to lahko uporabite tudi v notranjih prostorih, če vidljivost ni na prvem mestu. Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 19. jun 2006 22:57:02

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

19. jun 2006 23:23

aki, kje pa si kupila to eterično olje? tejča

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. jun 2006 0:15

eterična olja prodajajo v zeliščnih lekarnah,sanolabor, tudi v kalčku jih imajo Aki

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

20. jun 2006 11:45

Jaz pa bi podprla teorijo o pivu! Ko smo bili na morju še v študentskih časih - ko se je več pilo in manj jedlo - smo nehote izvedli pravo vzporedno študijo! Kampiranje: dva fanta sta pila pivo, od jutra do večera, punce pa smo vse pila vino oz. špricer. Rezultat naslednji dam: punce smo bila popolnoma popikane, fanta pa nista imela niti enega pika! Takrat sem začela ob takih priložnostih piti pivo. Moram pa reči, da ta tehnika deluje le pri večjih količinah - eno pivo še ne bo pregnalo komarjev. Na žalost pa za dojenčka tudi to ne pride v poštev, čeprav je metoda relativno naravna. ladybug

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jun 2006 13:18

Mene pa bolj motijo vešče in razni metuljčki. Njih odganjalci komarjev ne ganejo preveč. Je poleg mreže kakšna rešitev tudi za njih? Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. jun 2006 19:42

Tiste sveče za odganjanje komarjev pomagajo tudi proti veščam. Ko so preveč nadležne(žuželke), prižgem svečo in jo dam na tla pred na primer balkonskimi vrati in nič ne pride noter. Proti pikom pa se moraš s pivo po telesu namazat in to pomaga, posebej na kakem pikniku to ni težko, doma pa pod tuš. Kyara

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

25. jun 2006 20:22

Kot sem že v forumu za klope napisala, naj bi pomagalo proti insektom: skodelica mandljevega ali olivnega olja, v katero kapnemo 5 kapljic evkaliptusovega eteričnega olja. To naj bi bilo naravno sredstvo proti mrčesu. S tem lahko namažemo tudi male otročičke. ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti