Poročni piknik - v lastni režiji!?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

15. jun 2006 16:51

Dobro je biti optimist! Če bi vse to, kar si si zastavila, opravila sama s svojim dragim, te predlagamo za Nobelovo nagrado. Veš, spotoma, naj te vprašam, ali si kdaj skuhala kosilo za 15 ljudi, ali delala piknik za 25 ljudi? Draga moja, bodoča nevestica, zamisel je dobra, žal, brez velike pomoči pa res ne bo šlo. Pozdravček!

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

15. jun 2006 16:57

Hja, Vlado je kar dobr povedov, sam jst ti pa še dodam da za tako količino ljudi definitivno odpadejo "mali" roštilčki, si bosta mogla dobit enega velikega iz ene kuhinje, pa še tam kr traja da spečeš za 100 ljudi. Sm kuhar in vem kako je nekaj delat za 100 ljudi! bi ti skoraj raje svetoval da greste v nek hotel, gostilno, ker se da marsikaj zment za solidno ceno. res pa je da bo ceneje če narediš doma. Ampak drugače vnekje vzunaj boste vsi uživali , bres skrbi... maestro1

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. jun 2006 17:05

Hja, tolažim se s tem, da sem brez problema napekla pecivo za sestrin ohcet in pripravila (seveda s pomočjo) malo pogostitev pri nas doma, pa nas je bilo precej. Mogoče sem pa res preveč optimista. Ampak od peciva pa ne odstopam. Sploh pa odkar sem na kulinariki med vašimi recepti in nasveti, me itak več nihče v bližnji žlahti ne prekaša v pecivih. Mi drugega niti ne preostane, če želim imeti domače na mizi. Edino če kakšnega vola obrnem a? Staša

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

15. jun 2006 17:06

nikar se zadeve ne loti doma. nimaš profesionalne posode, velikih roštiljev, ne moreš pripraviti hrano za 100 ljudi naenkrat, ko pridejo in so vsi lačni. pred kratkim sem bila na okrogli obletnici kot gostja, pekli so sami na enem roštilju, bilo je okoli 50 ljudi, prvi so dobili hrano ob 6 zvečer, zadnji pa ob 9. pusti to profesionalcem, pridejo cela ekipa, postrežejo, skuhajo in pospravijo, prinesejo posodo... samo pomisli, kolikšen strošek je 100 kozarcev, krožnikov, vilik..., pa verjetno vsak potrebuje več kot samo en pribor. boš že še imela priložnosti se še kdaj izkazati z kuho. uživaj svoj dan v družbi ljudi, ki jih imaš rada, zaplešite, zabavajte se, kuhala boš še celo življenje, ti ne bo nič zbežalo. pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2006 19:30

Mi včasih delamo pogostitev oziroma nekakšen piknik za okoli sto ljudi in vem,kakšna obremenitev je to. Si sploh zamišljaš, koliko zelenjave je treba zrezat, kruha razložit po košaricah, narezat in začinit oziroma marinirat mesa? Pa priloge? Pa razmestit kozarce, pripravit serviete in jeidlniprobor? To ti naštevam, ker smo doma dobro uigran tim, na teh piknikih se vedno obrneta vsaj dva kozlička, jagnje in odojek, pa jedi z žara ne manjkajo in kaj iz kotla - ampak šest do osem ljudi nas dva dni dela, da je ob začetku vse tipi top. Edini izvedljiv način, da sama na dan piknika za sto ljudi nisi obremenjena je, da ti drugi spečejo meso, pripravijo zelenjavo oziroma priloge ter pripravijo mizo. Zato je za toliko ljudi bolje naročiti profije - pridejo, pripravijo hrano, pospravijo in odidejo. Že s pripravo klopi in stolov imaš dela čez glavo, če razmišljaš o stoterici Moje rekordno število ljudi, ki sem jih gostila za jedilno mizo v dnevni sobi, je 27 - ponudba kompletna: hladne in tople predjedi, glavne jedi s petimiprilogami in vsaj sedmimi solatami, tri vrste sladic, siri, sadje, kava. Torej si za 30 ljudi upam prevzeti breme nase, za piknik morda tudi 40 ali 50, s tem da je obvezno kateri od svete trojice zraven - gottwald, lambert ali babe, in to da mi dostavijo že pečenega in zrezanega. Tako da ti priporočam: sladice naredi sama, saj to lahko narediš v naprej, za ostalo pa povabi profije, saj bodo ustregli vsaki tvoji želji. "Čago" pa sikar privošči - tudi mi smo na poroki uživali v zabavi s sorodniki in prijatelji, takšna je bila najina želja - čaga do jutra in še čez. Pa se še danes zabavamo. MAmamia mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. jun 2006 8:26

Predjed: 30 melon z šunko. (Melone ohladiš v bani, v katero vsipaš led. V našem koncu se led da kupiti v vrečah.) Grozdje s sirom. ter podobne zadeve s sadjem. Goveje juhe za toliko ljudi v domači režij vsekakori ni mogoče narediti. Lahko pa si umisliš hladne juhe. Npr sveže kumare s kislim mlekom, ki jo mimogrede nekateri časopisi tržijo kot nekakšno novost, je pa v bistvu stara prekmurska jed. Receptov za hladne juhe je kar nekaj. Za toliko ljudi se da narediti francoska solata, ki jo serviraš na solatne liste, ter raznorazne testeninsko - tunine solate. Vse skupaj ponudiš z narezkom, ki si ga gostje jemljejo sami. Če se odločiš za jed na žlico, kot je npr. bograč poprosiš npr. kakšnega mesarja, ki bo surovine in kotel za bograč pinesel s seboj, ti mu priskrbiš zadosti drv, pa je. Dan danes se dobijo odlični že pripravljeni čevapčiči, ki si jih gostje lahko na večih žarih pečejo sami. Tako tudi piknik postane zabavnejši. Če so gostje seveda za to. Ker pa bo bograč že zdavnaj kuhan, pa za delo lahko poprime tudi kuhar No, tako nekako si jaz to zamišljam. Vsekakor vse skupaj prej spravi na list papirja in pojedino pripravi "virtualno" pri količinah pa naj le pomaga profesionalec. Hladilnikov in zamrzovalnikov ne potrebuješ, saj si lahko pomagaš s kupljenim ledom, ki ni pretirano drag. Posoda pa naj vsekakor bo za enkratno uporabo. Pa ne tista najcenejša, mehka. Toliko z moje strani. Kaj pa vem, po moje bi s primerno pomočjo šlo, je pa res velik kulinarično logistični zalogaj, ki ti bo, če se boš za to odločila, spil živce. lp

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jun 2006 10:19

jaz sem tudi mamamijiega mnenja. Ti pripravi pecivo ostalo pa prepusti kakemu postrežnemu servisu, ki pridejo, skuhajo in spečejo, kar želiš, servirajo, pospravijo in grejo. Z njimi se tudi zmeniš glede časovnega razporeda in kako dolgo bo to probližno trajalo, na koncu pa oni pospravijo in odidejo. Ti pa imaš čas, da uživaš in se veseliš z gosti in si krasna nevesta, ne pa živčna razvalina. Jaz sem pripravila prav tako poroko in ni mi žal. Bilo je enkratno in sedaj na podoben način pripravljam enemu prijatelju abrahama z 150 gosti. Pa o tem ne sme nihče nič vedeti. Bomo pa v naravi na enem jezeru, tako da je tam nekak ribiški dom. To pomeni v nestalnem vremenu streho za vse ljudi, in pa prostor z klopmi, ki so že tam zunaj, če bo lepo vreme. Pecivo in torte domače, jesti pa naš bližji servis. Pridejo, naredijo , pospravijo in grejo. Vino od domačega vinogradnika, ostala pijača pa po želji.(sokovi in žgane pijače domače.) To je ena ideja, ti pa naredi kakor ti paše in nam vsekakor poročaj. Pa lep dan želim. Kyara

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. jun 2006 10:49

Hja, dragi moji... me veseli da se lahko zanesem na vas in da tako konstruktivno kritizirate. Imate čisto prav - ne bo mi ratalo. Je lepo imet koga, ki ti tudi kakšno direktno pove in prav nič ne zamerim za tiste "ne bo ti ratalo". Mislim, da ko bo vse za mano, bom presneto vesela, da sem vas vprašala za mnenje. In sem se odločila, da bom res raje ostala samo pri pecivu, za ostalo bova pa kakšno skupinico profijev najela. Vse vaše ideje pa bom medtem ponucala za kakšen drugi praznik, kjer nas bo malo manj. V poletni sezoni se mi takih dni itak ne manjka. Super ste. Hvala! Lp, Staša

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jun 2006 11:49

Staša, niti en dan še ni minil od odprtja te teme, pa že imaš rešitev. Super, da si se tako odločila. Še preden sem prebrala vse odgovore, sem ti mislila svetovati: pecivo (in mogoče pijača) v lastni režiji, ostalo pa catering. Eden prvih je tukaj http://www.jezersek.com/ jankica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. jun 2006 12:26

No samo toliko, da še jaz pristavim svoj piskrček nasvetov. Če boš to delala poleti oziroma v majsko -junijskem obdobju rezerviraj catering najkasneje jeseni, pa prostor tudi. Poroke v tvojem stilu so namreč zelo popularne. Pa srečno. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti