Poročni piknik - v lastni režiji!?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 15. jun 2006 12:03 | ogledi: 4.758 | odgovori: 54

punce in fantje.... bo treba počasi kakšen prstan na roko nataknit. Verjetno sicer šele drugo leto, ampak ker ne vem kako bo z mojim dostopoom do interneta po selitvi, bi prosila že zdaj na kakšen nasvet.

No, najina ideja je taka, da bi namesto ohceta in rompompoma svate v zadnjem momentu presenetila z malo boljšim piknikom na dan poroke. Tako da se ne bodo obremenjevali z darili in oblekami in da ne bo žlahta paničarila in mama pekla že pol leta prej... In moja velika želja je, da si jedi pripravim sama. Seveda brez zamzovalne skrinje ne bo šlo. Moram si narediti plan, ampak ideje moram pa začet zbirat že prej a ne? Za pecivo mi niti ni nekakšne panike, ker sem kar OK kar se tega tiče. Bolj bi mi pomagale s kakšnimi idejami za predjedi, glavne jedi ipd. Predvsem take, ki jih lahko pripravim že prej pa dokončam v zadnjem momentu.

Aja, računava, da bo nekje 100 ljudi (njegov oče ima 10 bratov in sester - ufa!)

Vem, da bo huda, ampak bi res STRAŠNO rada to nekako izpeljala.

Kajne da bo šlo? (tukaj me potolažite, da je izvedljivo)

LP,

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jun 2006 12:25

Ja jaz ti moram povedat, da boš sama to zeloooo težkoooo izvedla. Veš koliko hrane je za pripravit za 100 ljudi in še pecivo? No jaz se vsekakor sama tega ne bi polotila. Pa še to, moji starpši bi bili grozno razočarani, če ne bi vedeli prej kaj se pripravlja. Za mojo poroko jemoja mami skoraj bolj žarela kot jaz....čeprav je bila z živci čisto na koncu. ANJA

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

15. jun 2006 12:43

Če boš tole izvedla, bi vsekakor želela izvedeti, kako je šlo. Tudi sama sem namreč premišljevala o nečem podobnem, Sicer bi bilo pri nas malo manj ljudi, pa mamica pa par kolegic bi pomagale pri pripravi hrane. Sicer pa z dobrim planom (pa kljub vsemu s kakšnim dodatnim parom rok) sem prepričana, da bo odlično, Veliko sreče! TanjaR

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. jun 2006 12:56

No, tu pa se javlja ena, ki je poroko izpeljala brez predhodnega obvestila. Starši so sicer izvedeli 14 dni prej, a povabljen ni bil nihče. Strašno užaljeni? Kaj pa vem, sta preživela brez hujših travm. Tistih par ljudi, ki je za mojo poroko vedelo že prej, so me strašili in opozarjali na starševsko užaljenost, če ne bodo vedli prej, če ne bodo zraven... ko pogledam nazaj, priznam, da mi je žal, da sem se pustila prepričat in jim povedala. Tako sem morala še tistih 14 dni pred poroko poslušati mamina zasliševanja o tem, kaj bom oblekla, pa komentarje o moji izbiri priimka in podobno. Brez zamere, poroka naj bi bil dogodek za ženina in nevesto, ne pa za kogar koli drugega Je pa res stvar okusa, kako zadevo izpelješ. Jaz tudi po poroki nisem delala kakih žurk, ampak tale tvoja ideja se mi zdi pa fajn Staša. Čisto sama za 100 ljudi boš verjetno res malo težje vse pripravila. Četudi ti uspe, pa boš na dan piknika čisto crknjena. S pomočjo mogoče kake kolegice, sestre, svakinje, sestrične.... pa ti bo uspelo. Če že hočeš vse na skrito izpeljati, mogoče za pomoč poprosi kako kolegico, ki mogoče ni ravno največja čveka in ki ji lahko zaupaš. Naredi plan (količinski in terminski). Naroči robo vnaprej (sploh meso, če boš imela roštilj, da bo dobro), ne pozabi na krožnike, papir, pladnje, plastičen pribor in kozarce, če ste od alkohola tudi na vnaprejšnje naročilo vina ne pozabi (in seveda, kje ga boste hranili, ad bo hladno). Od bolj množičnih piknikov se spomnem: * mešanih solat - zelenjavnih, testeninskih, riževih * zelenjavnih, sirovih, ribjih pomak/namazov * golaž/bograč s spremljevalno polento, kruhom, palačinkino rolado Sem pomagala z osnovno idejo? Upam. Lep pozdrav in kar korajžno v projekt (tako poročni kot piknikarski) tjas

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

15. jun 2006 12:58

Malo pomisli, kdo ti bo spekel teh 100 kil mesa. Jaz sem tudi svoje cajte mislila, da lahko vse sama, pa ti danes povem , da to ne gre. Ti se boš pretegnila, ostali ti bodo pa zamerili, ker si vnaprej odklonila pomoč. Premisli še malo, časa, kot vidim, imaš še dovolj, ne se zaletet. Modre misli, boš rekla, ampak leta zaletavanja z glavo v zid pač pustijo posledice. Dolores

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jun 2006 13:41

Jaz sem na svoji poroki imela polno glavo drugih reči, kot ubadanje s hrano in pijačo. CEl protokol sem sestavila sama, sestra, sestrične, kolegice in mami so imele voje zadolžitve, moj mož je aktiviral svoje kolege in tako smo skupaj uspeli,gostinstvo pa smo prepustila profesionalcem. Verjemi, utrujena boš, na koncu ti bo žal, ker za 100 ljudi ne boš zmogla sama res ne. Če že želiš tak potek dogajanj, si obvezno omisli pomočnice /pomočnike. ANJA

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. jun 2006 14:10

no ja, midva s punco zaenkrat še res ne razmišljava o ohceti, mi je pa kristalno jasno, da bova morala napet vse sile in ponucat vse znanje in taktiko, če bova hotla speljat stvar vsaj malce po najinih željah, ko bo do tega pač prišlo. moja je še največja, da razen redkih izbrancev nihče ne ve nič do zadnjega trenutka, VKLJČNO s starši, čeprav sem 99,999% da bo vsaj pri njeni materi užaljenost za s tavelkim šleparjem odvažat, če se bova tako odločila. zatorej, zelo previdno, matere in tašče lahko naredijo precejšnjo škodo, še posebej če si ženska in za povrh še malce bolj občutljiva. osebno bi svetoval, da kulinariko prepustita strokovnjakom in se s tem ne obremenjujeta, drugače boš vse kaj drugega kot nevesta. resno razmislita. oba. nekaj dni nazaj je debata že tekla o podobni situaciji, svetovali so Goljata (malce pobrskaj nazaj). moram reč da sem šel iz firbca pogledat in sem bil prijetno presenečen: stvar zgleda obvladajo, samo za cene žal ne vem. če se boš za to odločila (po mojem mnenju bi to bila vse kaj drugega kot neumna odločitev), jih poišči, pokliči in zasliši. take plačaš in nato nanje pozabiš. lahko pa poiščeš tud kak drug catering, saj niso edini. še enkrat, resno razmislita, verjetno se samo enkrat nameravata poročiti, ne preobremenita se. spljohk če hočeta anonimno do zadnjega trenutka. veliko sreče, Drejček

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

15. jun 2006 14:23

Moja sestra je imela nekako podobno poroko kot jo boš imela ti Staša. Nam domačim je povedla kakih 14 dni prej s čisto navadnim sporočilom sprintanim na bel list papirja in z mašno okoli (zraven je sporočila še, da je noseča!!!). Obe mami (mama in tašča) sta bili zelo užaljeni, ker pač ni bilo po protokolu. Potem je bila poroka v ožjem krogu (starši, sestre, priče) in kosilo. Drugo leto poleti (vmes je rodila) pa je pripravila piknik za žlahto in prijatelje. Najela je lovsko kočo in možakarja, ki je pekel na žaru. Torto je naročila pri eni gospe privat, sestrična je pripravila razne namaze, solate, pršut, karpačo in vse lepo aranžirala. Sama sem spekla nekaj vrst drobnega peciva, moški del pa je šel v šoping in nabavil vso meso, sadje, zelenjavo in pijačo. Na koncu je kar lepo izpadlo, predvsem pa je bila "nevesta" lepa, ker ni bila nič zmatrana saj je vso organizacijo prepustila drugim. Zato le poslušaj vse te dobre nasvete in si omisli pomočnike oziroima razdeli delo drugim. Sama boš zelo težko vse pripravila. Pa srečno! Ana

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

15. jun 2006 14:58

Staša, če si se tako odločila, bo seveda šlo. Poroka je TVOJA in samo tvoja, ne pa od staršev. Če bo kdo užaljen si je pač sam kriv. Toliko off topic, če te že ostali svarijo, namesto da bi te malo opogumili. Predjedi bi lahko vsekakor bile raznorazn solate, ki so "drugdanboljše", pa narezki, namazi.... Glavna jed bograč, ali pa golaž 15-20 kg mesa bo dovolj. Potem pa postaviš nekaj žarov in tako zanimiraš nekaj povabljencev, ki bodo pekli za ostale. Torte tudi spečeš dan dva prej. LP

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. jun 2006 15:41

O joj, joj, saj ste jo že v štartu tako prestrašili da je groza. Pa vam še jaz povem svoje: Ko sva se midva poročila, ni razen prič vedel nihče nič. Ja tako, prav ste prebrali, nihče nič. Na poroki so bile priče in midva, nobenih svatov. Naredila sva si ta dan tak kakor sva midva hotela in ko smo prišli iz kosila sva povedala mojim staršem, njegovim sva pa kar po telefonu sporočola in se šele čez par dni oglasila pri njih. Nihče ni nič zameril, saj so vsi bili toliko pametni da so vedeli, da je to najin dan in da sva si ga skreirala po najini volji. Če pa so zamerili, tega vsekakor niso pokazali. Če pa si si ti zamislila tako ohcet ti bo zagotovo uspelo in tudi jaz bi ti predlagala, da se za nasvet in posvet pomeniš z mojstrom Goljatom. On ti bo natančno svetoval kako pripraviti, koliko rabiš, katere stvari gredo skupaj skratka, verjemi, da ne boš imela problemov. Če boš imela toliko svatov ki bodo uživali na fešti jih še pred tem malo zadolži in razdeli delo. Utrujena boš v vsakem primeru če ne od dela, pa od živčnosti. Vsekakor pa ti svetujem to, da ta dan preživta tako kot sta si ga vidva zamislila in se ne ozirata na to, kaj bodo rekli ti ali oni. To je dan, ki ti za vedno ostane v srcu. lp Vesna

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. jun 2006 15:58

Joj Reca hvala... res so me, ma ne bolj kot se strašim sama. Ker vem, da bo dela fuuul. Saj brez pomoči vem, da ne bo šlo. Če ne drugega rabim osebo ali dve z veliko zmrzovalno skrinjo . Mogoče pa bom res ostala samo na lastnem pecivu. Starši in sestre bodo pa seveda vedeli prej - par dni nič več. Ker bo sicer komandiranja in vmešavanja preveč. Bom pa resno premislila o tem, da bi bil piknik teden kasneje - mogoče bi mi pa ratalo se poročit prvo soboto na magistratu, potem pa drugo farja spravit kam v naravo, da naju pred vsemi poroči še cerkveno. Tako bodo dejansko "z nama" na obredu pa bo zamer manj. Pa še sama ne bom tako živčna, ker bom itak že obročkana. Preveč komplicirano? LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti