Pecivo za v skrinjo

deta  

član od: 14.12.2005

sporočila: 1

tema odprta - 15. jun 2006 7:18 | ogledi: 8.935 | odgovori: 18

Sem malo bolj nova na tem forumu in lahko da ste to temo že obdelali , pa bi vas kljub temu prosila za nasvet . Čez 14 dni imamo eno malo večjo zabavo oziroma "piknik" . Želela bi sama speči pecivo . Ker pa ga potrebujem za cca 60 ljudi in ne bom imela časa zadnji moment peči (da bi bili sveži) bi jih napekla prej in jih dala v skrinjo . Oziroma kaj mi svetujete v mojem primeru . Hvala

deta

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

15. jun 2006 7:59

breskvice, kokosove kocke, krofi, buhteljni, kvašeni rogljički, šahovnica, to gre pri meni tudi v skrinjo. peresce

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. jun 2006 8:08

Pa potice na tisoč in en način, lahko tudi palačinke, če bi jih rada postregla (z različnimi nadevi). Mogoče se spomnim še kaj, ker mi je peresce pobralo že vse ideje Lep dan in veliko se smejte

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. jun 2006 8:11

gibanica se krasno obdrži pa še zanimiva in nasitna je tudi potice dam v skrinjo slani rogljički- ni ga čez tople ampak so vseeno njamči panji oz. košnice so bile tudi OK, samo malo se spotijo - na površini se napravijo male kapljice rafaello biskvit ti je osvežilen in se tudi lepo obdrži v skrinji Če nisi sigurna kako bo uspelo lahko daš sammo biskvit zmrznit, pa zadnji dan narediš kremo in namažeš. jaz kar precej zadev spravim v skrinjo in jih na hitro odtopim, ko pridejo gostje, da se naredim pridno... Samo pri čokoladnih oblivih moraš pazit, da se ne "spotijo" LP, Staša

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

15. jun 2006 8:22

Kaj pa se potem zgodi, če se spotijo, a se to ne "posuši"?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. jun 2006 8:49

Če se spoti čokoladni obliv, se na njem naredijo grde sive lise (mislim, da od masla, ki ga vsebuje) če se spoti sladkor, ki je npr. na košnicah, pa postane malce lepljivo in moraš malo dlje časa sušiti na zraku, da se posuši Take končane zadevice ne smete odtajevati pokrite, pa bo... se naredi preveč kondenza. Če je obliv, se ne bo izsušilo. Enkrat pa sem na enem forumu zasledila, kako se obliv dela tako, da se ne spoti - ne vem več s čim... (mislim, da bi vedela mamamia). Sem preveč navajena delat z maslom. Mogoče bi bil pa kupljen čokoladni obliv OK. LP, Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

15. jun 2006 9:50

uu, sem se še spomnila... še kakšne rafaelo kroglice, rumove kroglice, čokoladno salamo, bajadero, makov biskvit s kremo (čaka na objavo), tudi belo pito sem že zamrznila (v bazi je po limonina pita)... se bom sigurno še kaj spomnila. Staša

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. jun 2006 9:59

Jaz priporočam tudi rolade. Preverjeno se obnese, tudi če so nadevane s kremo ali smetano. tjas

deta  

član od: 14.12.2005

sporočila: 1

15. jun 2006 10:33

Uf , idej malo morje . Najlepša hvala vsem -grem v akcijo danes ! Vam sporočim po pikniku kako je bilo oziroma kako je izpadlo . deta

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

15. jun 2006 11:46

Jaz imam vedno v skrinji breskve,ruske kape in mignjon pecivo.Če me preseneti kakšen nenapovedan obisk. Če mislite,da bo problem s čokolado,potem zamrznite samo pecivo.Ko ga vzamete ven še zmrznjenega oblijte s čokolado(se zelo hitro strdi).Tudi reže se lepše. tikva

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

15. jun 2006 17:24

po mojem mnenju se še najboljše obnesejo potice, predvsem kokosova, pa kakšno drobno pecivo, recimo iz listnatega testa, z različnimi nadevi, ki ga spečemo takrat, ko ga rabimo. (kot npr. pečjakovi navihančki ali vzhajančki, pa rogljički...) ostalo dobi en čuden priokus, nam ni všeč. pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti