Malinova pita

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 14. jun 2006 9:36 | ogledi: 16.514 | odgovori: 14

Punce, na pomoč! Tamala ima zeelooooo rada maline in bi jo danes rada presenetila s kako res dobro malinovo pito. Ni problem osnova- krhko testo, rada bi še kako kremo, npr.s skuto ali čim podobnim oz. sočnim. A katera pozna recept za malinovo pito, ki se jo kupi v slaščičarni pri Viktorju v Ljubljani oz. v Trnovem?

Lep dan in veliiiiiko sončka vam želim.

ZIMA

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jun 2006 9:57

En recept je v Ramini knjižici, je s skuto. Jaz sem jo naredila v modelu za sadno torto. Lahko ti napišem recept... Atina

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 10:07

Atina, ja, prosim za recept, sploh če je s krhkim testom. Tale recept Ognjič mi pa žal ne ustreza, ker je notri puding. Saj veš, spet moji E-ji, ampak res se jim poizkušam izogniti. Ne vem, kak jogurt, skuta, ... karkoli, kar lahko sama spackam, pa da bi bilo kaj malin potem tudi videti. Ah, že kompliciram, ha-ha! Še kaka ideja? ZIMA

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. jun 2006 10:11

Mene pa zanima, če ima katera recept za malinino pecivo (krhka podlaga, vanilijeva krema, maline) , ki ga prodajajo v Ikeini restavraciji. Hvala in LP Anja

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 10:14

No, Anja, nekaj podobnega bi jaz rada naredila. Tisto pecivo je tudi zelo dobro. Mogoče pa dočakava recept, bova videli. LP ZIMA

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. jun 2006 10:29

Zima, kaj praviš pa na tako kombinacijo: skuta, jogurt (ne vem sicer, koliko Ejev je v vanilijevem jogurtu, ampak gotovo imaš naštudirano, kateri je uporaben), par listov želatine (ups, a je to slučajno tudi kak E? ampak mislim, da to pa ni. se motim?), sladkor ali fruktoza in sredica enega vanilijevega stroka. Mogoče malo po tem receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4967 samo da zamenjaš jagodni jogurt za vanilijevega in izpustiš jagode, mogoče pa že v kremo vmešaš kako malino. Tale krema meni uspe v vsaki kombinaciji okusov. Pozdravček , tjas

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jun 2006 10:31

Zima, ta recept je z biskvitom, lahko pa verjetno vzameš kateri koli recept za krhko pito in uporabiš tale nadev MALININE REZINE TESTO: 3 jajca 100 g sladkorja 100 g moke ščepec pecilnega praška malo vode Pečemo 20 minut na 190 °C NADEV: 4 dl sladke smetane 500 g skute 1 vanilin sladkor 300 g malin 100 g sladkorja v prahu (jaz sem vzela kar navadnega, ne v prahu) 1 vrečka preliva za torte mandeljnovi lističi Testa je ravno prav za model za sadno torto (tisti rebrast), vendar je potem nadeva odločno preveč. Vzemite polovične količine! (jaz sem pa preostali nadev drugi dan uporabila za zavitek z vlečenim testom in je bilo tudi dobro). Za nadev stepemo sladko smetano, dodamo skuto, sladkor, vanilin sladkor in maline. Premažemo biskvit, nekaj malin uporabimo za okras, posujemo z lističi mandljev in prelijemo s prelivom za torte (pripravimo po navodilih na vrečki). Pa dober tek! Atina

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 10:38

Hvala, ker ste tako brzinske. Res nimam veliko časa za zbiranje predlogov. Ampak, a se katera spominja, meni se zdi, da je nekoč že bil objavljen recept za Ikeino malinovo pecivo. Samo kje naj ga staknem zdajle? Atina, najlepša hvala, zelo si se potrudila. Je pa to nekaj podobnega, kot predlaga Tjaš. Tjaši, imaš prav, kar se tiče E-jev. Namesto vanilijevega jogurta lahko vzamem navadnega in dam notri strokl vanilije, želatino pa se tako dobi naravno v bio trgovinah. Ha-ha, vse obvladam (skoraj!). Zdaj pa letim spet delat- pečem še kruh- in pridem čez par minut spet pogledat, če je še kaj novega. LP ZIMA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. jun 2006 11:18

Ja, jaz sem spraševala po tem pecivu......žal recepta še nisem dobia, v ikeii pa tudi nisem bila že celo večnost, trako da so se mi zdaj, ko ste ponovno izbezali temo o tem pecivu na plano, začele sline cediti do tal :) Če najdete, recept, prosim ne pozabite name :) LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 14. jun 2006 11:18:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti