Gobice rastejo

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 13. jun 2006 10:48 | ogledi: 5.684 | odgovori: 20

Predlagam novo temo GOBICE..ker je tukaj sezona gob predlagam, da si napišemo kje in kakšne gobe trenutno rastejo. Vem , da je med nami veliko navdušenih gobarjev in kakšen namig bi prišel vsem prav. Saj ni treba napisati sedaj rastejo gobe v tej in tej hosti ampak lahko napišete npr. sedaj rastejo lisičke na Kozjanskem. (to je res)

DROT ki je strokovnjak na tem področju bi nam pa lahko dal kakšne koristne nasvete npr. kje in kdaj rastejo kakšne gobice in še mogoče kako jih pripraviti. Kaj praviš Drot si za? Seveda so vabljeni tudi drugi strokovnjaki na tem področju, da nas uboge laike poučijo kako in kaj predvsem pa kdaj.

Lep dan vsem skupaj!

Romanad

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

13. jun 2006 16:31

Joj, jaz bi bila takoj za! Sem nora na gobe! Rada jih nabiram, še rajši jem, ne Drot? Sem ga reveža čisto okupirala na srečanju, se nisem premaknila od njegovega "štanta", pa tiste njegove lepinje...... Joj, se mi kar sline cedijo! Upam, da bom letos imela kaj več sreče kot lani z nabiranjem gob. Galja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jun 2006 17:13

Ve jih vsaj najdete, jaz se moram pa spotaknit ob gobo da jo potem nekako vidim. Tiste Drotove so ble res nekaj nebeškega, pa čorbica, čorbica. Se pa moram pohvalit, da je meni doma tudi ratala, pa čeprav sem gobe kupila. In od tiste nesreče zadnjič, ki se je na srečo dobro končala sem tudi bolj previdna. lp Vesna

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

13. jun 2006 23:32

Ja, jaz sem tudi za! Saj meni lahko mirno poveste lokacijo- tudi čisto natančno, jaz gob preprosto NE NAJDEM. Ja, enkrat sem jih pa nabirala v Barbarigi. Rekli so, da jih je polno (res so vozili cele kuferange), pa sva šla še midva z možem. Pa je bilo tam polno nekih gob, ampak jaz jih ne poznam, zato jih tudi ne trgam. Eno sem pa le vzela za vzorec, da nekomu pokažem in da mi povejo, kaj je to. Kaj neki, pravi, pravcati jurčki so bili! Skratka, glede na povedano in glede na to, da obožujem vse vrste gob, bi se zelo rada zmenila s kom, da bi jih od njega odkupila. Sploh pa me zanima, če kdo ve, kje v Sloveniji (če sploh kje) gojijo šitake. Reca, se strinjam s tabo. Gobja čorbica iz Pekla je bila naravnost božanska! Pozdravček vsem! ZIMA

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

14. jun 2006 11:12

Me prov zanima, kter gobar bo izdal najbolj obdarjene kraje :))) jessy6

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

14. jun 2006 11:21

Zima, gojene šitake najdeš pri najboljšem sosedu pri zelenjavi in še pretirano drage niso. Jaz bi pa rada recept za tole hvaljeno čorbico...... zvitorepka

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

14. jun 2006 12:50

Hvala, lisička, tam sem jih že kupovala, pa na placu tudi sveže, ampak jaz bi jih najraje kupovala pri tistem, ki jih goji, da bi bili ziher sveži. Za čorbico se pa tudi jaz priporočam za recept. ZIMA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. jun 2006 16:45

Bo treba pa na Drota počakat če hočemo recept. Vem pa da je vanjo nalil vodo iz potočka. Mmmmmm, se mi cedijo sline. lp Vesna

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. jun 2006 21:02

Ka so se zaj že kje pojavli jurčki? Te se mi bo pa tak vtrgalo! Drotek, povej, no! tumpika

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

16. jun 2006 10:55

Drot javi se! Lep dan vsem. Romanad

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. jun 2006 3:59

Kaj res nihče ne nabira gob? Jaz bi jih šla, če bi vedela da rastejo In ko smo ravno pri gobah, me zanima če je kdo goji bukove ostrigarje doma. Literature po netu je veliko, vendar bi vseeno rada slišala iz prve roke kako in kaj. Vam še vedno najbolj zaupam Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti