Velika torta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 12. jun 2006 14:02 | ogledi: 12.866 | odgovori: 41

Vprašanje za izkušene mojstrice.

Prihodnji mesec ima mami 70 let in ob tej priložnosti ne sme manjkati torta. Rada bi jo sama naredila. Tu pa je problem. Rada bi okroglo, ljudi pa bo čez 50, kar pomeni, da mora biti velika. Da bi si stvar olajšala, bi naredila tiramisu (ki ne manjka na nobenem našem praznovanju), na vrh pa dala slikco iz vafla. Imate kakšno idejo, kako bi prišla do velikega okroglega tiramisuja. Ena možnost je, da si naredim obod iz kartona in ga obvijem z alu folijo, vendar se bojim, da ne bo popolnoma okrogla.

Hvala za vse namige in nasvete.

mimika

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. jun 2006 14:09

kaj pa če se malo poigraš in narediš iz tiramisuja številki 7in 0 ostali tiramisu pa bi naredila oglat, ali podolgovat? ne vem, širina številke bi bila toliko kolikor je širok piškot?... lucijana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jun 2006 14:27

Lucijana, super ideja. Imam pa en problem. Moja krema za tiramisu je običajno bolj redka in se strdi šele če nekaj ur v hladilniku. Bojim se, da ne bi mogla naredit lepiš številk, ker bi mi krema silila ven. Mislim, da ne bi šlo brez oboda. mimika

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

12. jun 2006 14:50

Kaj pa recimo "rožica". Če bi jaz delala torto za veliko ljudi bi spekla več okroglih tort (normalnih velikosti) in jih postavila tako, da bi tvorile rožico, pa jih seveda tako tudi "pobarvala" :) pozdravček, Urša

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. jun 2006 15:06

ali pa kaj podobnega na Uršino idejo, mogoče deteljico namesto cveta... lahko pa greš pri običajnih premerih v višino, to je pa druga možnost LP Drejcica

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. jun 2006 15:12

Mimika, ne pozabi na to, da boš potem morala dati svojo mojstrovino v hladilnik - malo preračunaj koliko imaš prostoren hladilnik ipd. Jaz bi raje naredila več tort in jih potem sestavila skupaj ali pa šla v višino.. Mi je pa zelo všeč ideja s številkami 70! Kar se tiče tiramisuja si lahko olajšaš zadevo, da namesto savioardi keksov uporabiš tortne oblate (jih spečeš sama ali kupiš) kremo pa bolj utrdiš s kakšnim kremfixom? Miškolina Sporočilo je spremenil(a) Miškolina dne 12. jun 2006 15:22:39

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. jun 2006 15:15

vem ja mimika da brez oboda nebi šlo... lahko bi prakticirala tako da bi karton ovila v alu folijo in tako naredila stranice ki bi jih kasneje enostavno odstranila-velikost stranic tako lahko zelo kamot prilagodiš. 7 bi bila lažja kot 0, bi pa lahko 0 naredila tako da bi naredila "odrezane" vogale, da bi li potem kot pravokoten osem kotnik-sem zakomplicirala vem samo upam da veš kako sm hotela povedat. sj tele 0 na računalniku tudi niso čisto okrogle ampak imajo odrezane kote.... lucijana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. jun 2006 15:17

aja hladilnik...si sposodi še prostor v hladilniku pri sosedi! lucijana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. jun 2006 15:22

aja stranice od oboda pa pri spojih zalimaš s kakšnim bl močnim lepilnim trakom.... pa številki narediš vsako na svoj pladenj da bo šlo laže v hladilnik.... lucijana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jun 2006 19:54

Ja, tudi meni je ideja s 70 čudovita. Mislim, da se je bom oprijela. Naredila bom obod, pa bo. Lahko tudi kremo dam za nekaj ur v hladilnik, da se malo strdi. Kar se hladilnika tiče, ni problema. Pri nas doma imajo nek velik mesarski hladilnik, ki ga prižgejo nekajkrat na leto. Če so koline v nemrzlem delu leta ali za poletne zabave. To res ni problem. hvala za vse ideje. Če pa vam še kaj pade na pamet, bom zelo vesela. Lucijana, saj ni tak problem narediti 0. Če pogledaš tole je pravzaprav pravokotnik s prišktnenimi vogali. Ko bo tiramisu že "stabiliziran", jih odsekam, pa je. mimi

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

12. jun 2006 23:48

Jaz sem enkrat rabila veliko srce in sem preprosto šla v Merkur in kupla tanek alumij in iz njega oblikovala obod za torto ,mož mi jo je samo z dvema netoma skup skamfal! Saj ti odrežejo na širino(caa 10 cm),čist lepo se ga da zvijat pa še stoji kok ga postaviš! Upam da ti bo uspelo! val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti