Bamija

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2009 12:31

No to je že nekaj, me pa zanima kdaj si posejal, na kakšno zemljo , si imel fajn pognojeno, kako je z zalivanjem, itd........ ? LP hedonist

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. avg 2009 10:12

Posejal sem v sredini maja, malo prepozno, saj mi prvo seme (lansko domače) ni vzklilo. Zemlja je bivši travnik, pognojena z biosolom in domačim kompostom. Z zalivanjem nisem bil preveč radodaren. Imajo pa te moje rastlinice srečo, saj jih narava vsako jutro obdaruje z obilo rose. lp Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2011 17:32

Letos sem posejal bamijo, končno bi lahko mirno zapisal. Ta plod mi je neznansko všeč saj ni begove čorbe brez njega. Sejal sem jo dvakrat, prvič mi ni vzklilo drugič pa in imel sem celo nekaj pridelka.

 

 

Sem kar ponosen na moj vrtnarski podvig . Pridelka ni bilo ne vem kaj, pa vendar sem imel en dober obrok lastne proizvodnje. Obenem sem se pa naučil ,kaj sem naredil narobe npr. lega kamor sem sejal je bila slaba, rastlina rabi kar precej vode, imeti mora veliko sonca, zemlja mora biti dobro pognojena. Sem prepričan, da bo drugo leto mnogo bolje , seveda bi jo pa rad pridelal toliko, da bi jo lahko tudi kaj posušil.

hedonist

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

2. sep 2011 5:58

Lep pridelek,bravo. Namesto da se naslednje leto mucis z susenjem jo lepo zamrzni. Sama vedno uporabljanm zamrznjeno in mi je boljsa od posusene.

 

Pozdravcek!

 

 

daabul

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

2. sep 2011 15:18

Kako velike so vaše bamije,tudi jaz sem okro letos posadila ,vendar več kot 30 cm.ni zrasla,da sem videla cvet sem morala kar dolgo čakati,saj je cvetela,vendar je hitro odcvetela.Moram pa povedati,da je imela že en plod in smo ga čeprav je bil majhen pojedli skuhanega v juhu.Čudovit okus ,zeleno mehko okoli in notri semena,nisem si mislila ,da bo v tako malem "stroku"tako dober okus.Drugo leto jo sigurno nasadim,vendar prej kot letos in na boljšo zemljo,

antonija7

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. sep 2011 0:44

Tudi nam so letos dobro obrodile, očitno je bila ta vročina prava zanje.

Naučili smo se, da se okre  pobirajo majhne, ko so še mlade. Kasneje so tako trde in žilave, da bi jih bolje uporabil za pletenje vrvi kot pa za pod zob in jih je žal ena skleda romala v smeti.

Aja, angleško se jim med drugim reče "ladyfingers", torej damski prsti - lep namig na primerno velikost

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti