Bamija

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. maj 2008 14:57

Hvala, še ta teden poskusim! LP, Stanka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. maj 2008 23:18

dobro, da ste me spomnili, sem jo takoj nesla mami.

Loni Makaroni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

13. maj 2008 17:20

Poročilo... Skuhala sem begovo čorbo. Dobra, njami! Zanima me samo, če je moja napaka, da je bil riž preveč skuhan ali je to del čorbice. Piše: dodaj kuhan riž in kuhaj še 15 min (tako nekako). In seveda je bil premehak (beri: razpacan ). Torej: je to poanta za zgostitev ali moja napaka? Kako kuhate to ostale mojstrice? LP, Stanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. jul 2008 11:03

Res neverjetno,koliko informacij je tule o bamiji. Jaz pa sem kar nekaj časa brezuspešno spraševal naokoli, tudi naši šiptarji, ki prodajajo zelenjavo niso nič vedeli o tej rastlini. Jaz sem jo jedel ravno v begovi čorbi,ki je ,mimogrede, zame ena od najbolj okusnih juh, kar sem jih v življenju jedel pa teh ni malo. Torej, če me kdo lahko še povsem konkretno usmeri kje bamijo lahko kupim in MAMOMIO pa prosim, če mi zaupa reecpt za begovo čorbo. Zelo ,zelo bom vsem hvaležen. Lp. hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. sep 2008 23:19

prejšnič sem gledala v oddaji na vrtu tole bamijo. A je to dobro? Po čem ma okus? bannanna

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2009 11:12

Da se malo pohvalim, domov z Lastova sva z ženo letos potovala čez Bosno. Vzela sva si dva dni in tako sva po Mostarju odhitela še v Sarajevo, kjer že dooolgo nisva bila. No in tukaj sem končno prišel do BAMIJE sicr posušene a izjemno aromatične. Kupil sem jo v trgovinici Badem na BašČaršiji no in bil osupel nad ponudbo. Imajo vse možne začimbe, ogromno slaščic ,oreščkov, skratja trgovina za kulinarične ubrisance. No in zdaj veselo domala dan za dnem kuham begovo čorbo in pri tem ugotavljam, da se v Sarajevo zagotovo odpravim letos v jeseni še enkrat. Po novo zalogo bamije in toplino Sarajlija. LP hedonist

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

6. avg 2009 11:20

Jaz se bom pa moral zadovoljiti s svežo. Iz moje gredice. Pa da se še jaz malo pohvalim. lp Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2009 11:36

Super Vlado, da si jo sam pridelal. Bi te prosil, če napišeš malo več o tem, me zanima sej lepo te prosim, kdo pa ne bi imel bamije na svojem vrtu ??! Hvala v naprej. LP hedonist

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

6. avg 2009 12:05

Kaj naj napišem, seme sem čez noč namočil v vodo, ga vtaknil v zemljo in seme se je odločilo, da bo rastlina No vse skupaj zgleda bolj bogo in zaenkrat še nizko, nekaj sadežev pa je že za uporabo. Rastlina v naših pogojih (prekmurje) verjetno ne doseže takšne rasti, kot je videti na slikah oz. v opisih, vsaj lani ni. http://www.semenarna.si/?nid=30 Si pa bamijo zelo rade privoščijo uši. Letos sem jih še pravočasno odpravil, lani pa so bile rastline zelo "utrujene". Saj ne vem, kaj bi še povedal, poseješ, pa čakaš, da zraste, to je to. lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti