Bamija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. dec 2007 14:42

Evo, jaz sem zdaj dobila venček bamije iz Bosne. Kaj zdaj? Rada bi jo imela za seme, pa ne vem, kako se zadeve lotiti. Glede na to, da je zadeva kar draga, je ne bi rada fentala. Na kaj moram biti pozorna, ko jo bom posadila, kdaj jo posaditi in kam? Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. dec 2007 20:11

Pri nas smo jih vzgajali nekako tako kot paradižnike: posejali, prepikirali v lončke in nato sredi maja presadili na sončno gredico. Zraven smo potaknili še nekaj semen, pa so tudi vzklila in skoraj dohitela posajene sadike, tako da...

Vsekakor pa je uspeh odvisen od vremena oz. sezone; če sem lani jamrala, da smo pridelali le pet strokov, smo jih pa letos zato na istem prostoru ene tri manjše sklede. Vse smo sproti pojedli sveže (= ne posušene) v različnih zelenjavnih juhah.  Izločajo neko posebno sluz, ki prav paše v takšne enolončnice, ker jih malo zgosti.

 

 

Nasja

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

12. dec 2007 20:22

Bamje pripravljam na arabski nacin. Preprazim malo na koscke narezanega govojega mesa.Dodam paradiznikovo mezgo,lahko tudi svez paradiznik,ko je sezona zanj.Potem olupim celo glavo cesna,ki jo dodam omaki,bamije in nekaj zlic limoninega soka ter sol. Najboljsi okus jim daje prava kolicina limoninega soka in soli. Kot prilogo postrezem riz. Pozdravcek! daabul

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2007 9:45

Nasja, hvala za namig. Loni Makaroni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. maj 2008 8:32

Iz Sarajeva sem dobila posušeno bamijo. Daabul je napisala recept, ki zgleda dosti enostaven. Zanima me le, ali moram bamijo zvečer namočiti? Ali jo raje prekuham, kot sem prebrala drugje? Kako ravnati z njo, da bo jed čimboljšega in čimbolj pristnega okusa? Zanima me še kakšen recept. Mamamia, vidim, da uporabljaš bamijo . Kako delaš begovo čorbo? In ostale jedi? LP, Stanka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

9. maj 2008 8:54

Seme bamije se od letos da kupiti v Kaliji. Na okenski polici mi pridno raste sedem sadik, jo bom pa še posejal na vrt. lp Vlado

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. maj 2008 10:15

Zamrznjeno bamijo ima trgovinica z arabskimi začimbami na Vojkovi v Ljubljani.

Tule smo o tem že govorili: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1399

Prodajalec pa je tudi vir informacij, se je prav prijetno z njim pogovarjati.

 

rimljanka - zasebno mnenje

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. maj 2008 11:25

Mamamia, kako pa (pred)pripraviš za to čorbo suho bamijo? LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. maj 2008 13:20

Imam doma venec sušene bamije, pa zvečer vržem eno pest v hladno vodo, potem pa odlijem, preden bamijo stresem v posodo k drugim sestavinam. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti