Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jun 2006 18:09

Saj zakon ne govori o prepovedi kajenja! Ampak o tem kar si napisala, da se ne bi več ogrožalo drugih, če ti tega ne želijo. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. jun 2006 20:23

Mislim, da smo si nekadilci dali duška zato, ker ste nam vsa ta leta dajali vedeti, da smo mi tisti bedaki, ki nas dim pač moti in da nismo normalni. Res je, lahko bi načeli temo o alkoholikih, tudi o gejih bi jaz kakšno bridko povedala... ampak to je pač tema o kajenju. Ko bo pa kdo odprl kakšno drugo, bomo pa tam pisali svoje mnenje. Zakaj se zdaj zgovarjate na druge, v smislu - saj je on tudi kradel, torej jaz nisem nič kriv. In tu gre samo za mnenje, naredili ne bomo itak nič. Tudi kakšnega kadilca ne bomo spreobrnili s svojim pisanjem, saj se jim najbrž res zdimo prismuknjeni, da zganjamo naenkrat tak cirkus. Prej je bil pa tak ljubi mir, vsi so lahko kadili, kjer se jim je zljubilo, ker je bila pač to najbolj naravna stvar na svetu. In nismo se spravili na kadilce, ne. Kadite - ampak nam pa dovolite, da nam to smrdi. In se seveda umaknite. Kam pridemo pa z opozorili, tako vsi vemo, kaj bi slepomišili. Zakaj me pa policaj ne OPOZORI, če prehitro peljem? jasna

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

14. jun 2006 20:31

Zakaj pa o gejih?! Alkohol, droge, cigareti, čokolada,računalniške igrice.... To so razvade, biti gej... To je pa posameznikova odločitev s čimer nas nič ne ogroža. vanya

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

14. jun 2006 20:39

jernej je napisal/a:
Gonja proti kadilcem se mi zdi napačna formulacija. Dejstvo je, da lahko vsak počne kar želi. A tukaj je namreč bistvo poštenosti tega. Vsak naj to počne za sebe. Kadilec lahko za mene kadi, a tako, da ne moti mene, ki ne kadim. Osebna svoboda se namreč neha tam, kjer se začne svoboda drugega. Kajenje namreč ni enako nekajenju, saj pri kajenju nekaj počneš, kar vpliva na okolico. Torej je treba zagotoviti da se to ne počne tam, kjer lahko moti druge. Saj ni vic v kajenju. Bom povedal po grdo, da bodo morda tudi kadilce razumeli. Jaz imam tudi pravico da prdim, kajne? A tega naj ne bi počel (čeprav ni sankcionirano) tam, kjer so drugi in bi jih smrad motil. Temu se reče bonton. Če mi nekdo kot včeraj v slaščičarni kadi 50 cm od nosu, da gre ves dim vame, je to vsaj neolikano. In ker bonton velja pri prdenju, pri kajenju pa ne, bo treba pač uzakoniti ta osnovni bonton. Ne smradi drugemu, če ne želi... Mojih pet tolarjev na temo... Ker že 35 let čakam, da bom svobodno šel v lokal in ne bom smrdel, kot da bi pokadil 10 cigaretov, ne da bi jih...Torej ... nisem proti kadilcem, nič nimam proti njim! Dokler kadijo zase, ne zame. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Jaz se pridružujem praktičnemu prikazovanju, kako je kajenje res stvar drugega in ima do tega pravico, dokler pri tem ni kratena moja svoboda.. in še moj primer...pred tremi leti mi je v naročju umrl tast....zadušitev z koščki pluč....bila sem krvava od glave do nog....razlog...si ga res želite....posledica raka na pljučih.....jasno kadil je kot turk. in ko sem tašč za silo uspela umirit.. Kaj mislite, da je storila. Vsedla se je za mizo in si prižgala čik. . Sem mislila, da ji ga bom porinla do želodca. Bes je jasno škodil samo meni. Saj ne da bi verjela, da bo zgornja pripoved kakšnega prepičala, da bi nehal, ko pa so tile kadilci navajeni že vseh propagand....saj pluvajo v svojo skledo.... Kar si boste skuhali to pa še pojejte. Vendar pa jaz ne želim še enkrat it ponovno skozi tako sceno, kot sem jo bila priča pred tremi leti, ker sem potem še pol leta imela nočne more..in vedno znova sem držala tasta v rokah in ga reševala, reševala, haimlich, stiskanje, ....in vedno mi je umrl....... Hvala lepa! veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 14. jun 2006 20:42:33 Sporočilo je spremenil(a) sara dne 14. jun 2006 20:43:25

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. jun 2006 22:33

Umirali so ljudje na rokah zaradi divjanja po cestah,zaradi norosti in pretiravanja pri plezanju v gore,pa kaj še vse...tudi zaradi pretiranega žretja je že prišlo do zastrupitev,pa izpušni plini.....jaz bi recimo ukinila promet,umaknila gore,izpraznila jezera,prenehali bi pridelovati tako škodljive nebioizdelke,verjetno sem še kaj pozabila....bi samo še dodala;ustavite ta svet,jaz bi iztopila. vemves

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

15. jun 2006 10:52

ma... sej vem, da v dobri veri pišete razne zgodbice kaj vse se je zgodilo (malone kriminalcem) kadilcem, ampak... prihranite kaj. Jaz vam tudi ne gledam v krožnik, ko jeste mastne zrezke in pridigam kako se bodo zamašile žile in odpovedalo srce. Sem že napisala - sem absolutno ZA to, da se ukini kajenje na javnih prostorih, ker nikakor ni fer (pa še to je blaga beseda) da nekadilci vdihavate dim. Ampak gonja proti kadilcem je pa odveč. Scorpy

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

15. jun 2006 10:55

Pri nas na faksu so lani prepovedali kajenje neposredno pred vhodom, ker je nekdo s čikom spekel nekega profesorja (se mi zdi, da je bil to razlog). Pa je bilo tiste pol leta prav luštno, ker ti ni bilo treba skozi dimno zaveso v stavbo, pa še v avli je manj smrdelo. Potem se je pa začelo novo študijsko leto, prišli so novi bruci in vse se je začelo jovo an novo. K je res potreben bes nekega profesorja, da se prepove kajenje??? Kar je pa še huje je pa naša fotokopirnica. Tam dela ena zoprna teta, ki je prav neprijazna, če prineseš nekaj za skopirat (kot da so jo prisilili, da dela tam...), ona bi po cele dneve sedela in kofetkala, ter zraven seveda kadila. V zaprtem in ne preveč velikem prostoru. Si lahko predstavljate kako je če prineseš nekaj skopirat tja. Drugače pa na srečo noben od mojih prijateljev ne kadi in se mamo tud brez tega čist fajn kadar gremo kam ven. pozdravček, Urša

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

15. jun 2006 11:08

Živi in pusti živeti! Nena Nena-morje

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. jun 2006 11:12

Ta tema je zašla in samo čaka, kdaj bo eksplodirala. Zaklepam... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti