Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jun 2006 9:31

Mene pa nebi, na tak način prepričala, pa brez zamere, že po tvojem pisanju se vidi da jim nisi težila.... Ne zagovarjam kadilce, daleč od tega, ampak tudi jih ne obsojam. Veri, saj tudi me nisva mislili nič slabega, pač samo povedali sva, kar misliva. p.s. Mene pa full moti če nekdo smrdi po potu Lepo se imej in lepo pozdravljena, aja uno še prihaja Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. jun 2006 09:32:44

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. jun 2006 9:55

Izid, držim pesti zate. Pa saj me ne moti tolk, da ste proti kajenju in da država skuša omejiti (prepovedati) kajenje. Bolj me skrbi kaj bo naslednja stvar, ki jo bodo prepovedali? Mogoče bo nekaj takega, kar vam nasprotnikom kadilcev oz. ne bo všeč! Se mi zdi, da je kajenje možnost izbire posameznika in v to izbiro ne bi smel nihče posegat. Seveda že pričakujem odgovor nasprotnikov v smeri, kajenje da, vendar dokler ne posega v prostor nekadilcev. alexis

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jun 2006 11:07

Izid, držim pesti. Jaz sem kadila 30 let in noben hudič, živ ali mrtev, me ni mogel pripraviti do tega, da bi nehala.Bolj so me opozarjali in nagovarjali, več sem kadila. Sedaj že 7 mesecev ne kadim več, pa ne zaradi drugih, ampak mi je čisto brez veze naredilo klik v glavi in to je to. Mislim pa da te protikadilske gonje ne zaležejo pri pravem kadilcu nič. Kajenje je prosta izbira, prav tako kot pijača ali hrana. Zakaj pa ne glada nobeden v krožnik, koliko maščobe kdo porabi? Maščoba je ubijalec številka 1 in kardiovaskularne bolezni. Zato jaz pravim, da živi in pusti živet. Zato tudi jaz na primer nisem kadila tam, kjer je to nekomu smetalo. Mene sedaj kajenje drugih ne moti, prižgala pa verjetno ne bom več. Ne pravim nikoli, ker zarečenega kruha se največ poje. Kyara

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

13. jun 2006 11:34

Meni je pa prav smešno, kako se lastniki lokalov norčujejo iz predpisov. Na tri mize v istem prostoru postavijo napis NEKADILCI in to je to. Jaz in kadilec se s hrbtom tiščiva drug k drugemu, ampak kaj za boga imam za komplicirat, saj ja sedim za mizo namenjeno nekadilcem! Pa odprt lokal sredi trgovskega centra, pa se dim vali po kruhu, mesu... Ne, ni za govorit... En nekadilski pozdrav! gogy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jun 2006 11:39

Zadjič poudarjam, naslov kadilska gonja je odveč. Saj vas nihče ne skuša odvaditi, to je vaša lastna odločitev. A zakon bo naredil (če bo), da ne kadite drugim pod nos, to je vse. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jun 2006 11:44

Kyara, še veliko stvari se bo prepovedalo. Smo v EU in bomo slepo sledili vsem tovrstnim zadevam. Naslednji korak bo nov protialkoholni zakon po vzoru ZDA. Mislim, da smo blizu. Kar se tiče protikadilskega zakona, upam da bo tudi izvajan in sankcioniran. V Italiji je pravi užitek iti v lokal... mimika

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

13. jun 2006 11:55

Sem kadilec, na žalost. Kadim, kjer smem. Če sem v restavraciji z nekadilci, pač ne kadim. V službi ne kadim, v avtu ne kadim, v hiši ne kadim...Se pač prilagajam, da ne škodim ljudem okoli sebe. Me pa moti prepoved kajenja v barih. A ne zaradi mene. Pač ne bom več šla, in še marsikdo ne. Se bo pa zaradi tega marsikateri lokal zaprl. Me zanima, če bo punci ( ali fantu), ki zdaj dela v zakajenem prostoru, kaj boljše, ko bo ostala brez službe. Se kdo to vpraša? Suzana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jun 2006 11:58

Mislim da ne bo nihče le zaradi tega ostal brez službe. Ogromno je ljudi, ki ne hodijo v lokale, ker jih moti dim. Zato greš v lokal in dobiš občutek, da vsi kadijo. Ne opazite, da so v lokalih skoraj samo še kadilci? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. jun 2006 12:14

jernej je napisal/a:
Mislim da ne bo nihče le zaradi tega ostal brez službe. Ogromno je ljudi, ki ne hodijo v lokale, ker jih moti dim. Zato greš v lokal in dobiš občutek, da vsi kadijo. Ne opazite, da so v lokalih skoraj samo še kadilci? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Se podpišem. lp, Marija

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

13. jun 2006 14:34

alexis je napisal/a:
Smo pač bolj razumni in manj razumni kadilci. Če sem v družbi nekadilcev se tudi jaz vzdržim in ne kadim, če vem da ostale to moti. Galyka, še nikoli nisem slišala, da bi se kdo od zaposlenih v kakem baru pritoževal, da mu smrdi oz. karkoli, če so gostje kadili. Vsako delovno mesto ima svoje slabe in dobre strani, da pa ne bo pomote sem tudi jaz za to, da se prostori za kadilce in nekadilce ločijo. Verjetno so torej najbolj ogroženi delavci v lokalih, ki pa vejo kakšni so delovni pogoji, še predno jih sprejmejo. Če bodo z zakonom prepovedali kajenje v lokalih pa tudi ni najbolj pravično do lastnikov lokalov. Konec koncev gre za njihov denar s katerim odprejo in vodijo lokal in gre za njihovo preživetje. Koliko kadilcev mislite, da bo hodilo v lokale, če bo kajenje prepovedano? Mislim, da zelo malo. Po moje bi morali odločitev o kajenju oz. nekajenju v lokalu pustiti lastnikom. alexis
alexis Zaposleni se ne pritožujejo zato, ker jim je to pač služba in lahko v nasprotnem primeru dobijo knjižico in adijo. Kar se pa tiče obiskov lokalov pa se ne strinjam, da bi se le ti zmanjšali. Nasprotno veliko več nekadilcev nas bo sedaj lahko posedelo ob pijači in hrani, brez bojazni, da bomo morali takoj doma pod tuš in cote v pralni stroj. Jaz grem ravno zato zelo redko v lokal. Dima ne prenesem. Še posebej pa ne smradu na oblekah, ko odhajam iz lokala. Noben parfum ti nič ne pomaga. Izredno me namreč moti da v veliki večini pregradijo prostor med nekadilci in kadici samo s koritom za rože. Namesto da bi uživala v aromah in začimbah v hrani, zasrkam oblak dima vsakič, ko odprem usta. Ja, jaz sem strogo proti kajenju na javnih mestih. Kdor želi naj zastruplja samo sebe in to doma.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti