Gonja proti kadilcem

tema je zaklenjena

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

12. jun 2006 11:37

Se strinjam z vsemi nekadilci in nekadilkami. Ima pa Jernej čisto prav. Kaj pa bonton????? Kadilci se najbrž nikoli ne vprašajo, če se spodobi puhati nekomu pod nos. Žalostno in resnično. LP McNena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. jun 2006 11:57

Veri je napisal/a:
Se strinjam z večino - jaz sem za ta zakon in sem vesela, da se je ta "gonja" začela:)! Ko je bila moja mami noseča z mano, je morala delati v pisarni s sodelavcem, ki je non stop kadil. Bila sem 1 mesec prezgodaj rojena in kasneje sem imela 2 pljučnici, po katerih mi je ostala astma (čeprav sem se je zdaj znebila:). Alexis, seveda ti ne morem dokazat, da je to od tega, je pa precej možnosti, se ti ne zdi?... Ker sem imela astmo, kot najstnica nisem mogla v NOBEN lokal ali disko, saj so bili vsi tako zakajeni, da sem dobila takoj napad... In dejansko se nekadilski najstnik še danes nima možnosti kjerkoli zabavat, ne da bi pasivno kadil... Se ti zdi to fer? Povej mi za eno diskoteko, plesišče, ... karkoli, kjer je KAJENJE POPOLNOMA PREPOVEDANO ali imajo LOČENE RES LOČENE PROSTORE, tudi tam kjer plešeš ali pa tudi ponoči!!! Ker je pač odločitev o tem prepuščena lastnikom, kar sama zagovarjaš... Dokler bo tako, bojo samo kadilski lokali... Tistega maminega sodelavca sem, ko sem bila že malo starejša, sama postavila na vrt kadit sredi zime, ker je hotel to počet tudi pri nas na obisku, mami si ni upala, jaz pa se sploh nisem sekirala in sem mu lepo odprla ven, pa gremo ven, kaj se to reče, jaz ne bom tvojega sranja vohala in dihala!!! Zakaj bi morala??? Pri nas doma!!!! Kjer NIHČE NE KADI??? In je šel ven, saj ni mel kaj, je pa naslednji dan mamo zafrkaval, da ma ojštro hčerko:) In ko je sneg skopnel, smo videli, da so vse čike lepo zmetali na travo... Toliko o kadilski kulturi... POglej kdaj po tleh, pa ti bo hitro jasno... Se pa strinjam, da niso vsi kadilci za v isti koš, imaš take, ki jih moraš dobesedno vršt iz svojega stanovanja, če nočeš, da ti celega userjejo, pa tudi take, ki še na prostem pazijo, da ne pihajo vate:) Take mamo radi. Čeprav nikoli zelo radi! Nikoli se ne bi spentljala s kadilcem, ker mi neznosno smrdijo, meni je pa vonj za te zadeve zelo pomemben, človek ti mora dišat, da ga lahko poljubiš! Veri
Nimam kaj dodati. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

12. jun 2006 12:06

Tudi jaz ugotavljam, da smo bili nekadilci zaradi brezobzirnosti kadilcev že predolgo ogrožena vrsta. Dosti je tega! Lp Dolores

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jun 2006 15:05

Ker se bližajo počitnice vam predlagam, da si ogledate še malo po plažah. Nikjer ni prostogčka brez smrdljivih ogorkov in na to polagamo brisače, otroci se tam igrajo in nemalo kateri malček si za zabavo to smrdljivo reč proba stlačiti v usta. Da ne govorim o tem, da sem ravno zadnjič brala, da filter v naravi razpada 25 let, to pa gre naravnost v podtalnico. V KC je ogromno osebja ki kadi kar po svojih pisarnah. Imam izkušnjo iz ordinacije ko je moja osebna zdravnica kadila v ordinaciji pred menoj ali pred katerimkoli pacientom. Jaz osebno sem za tak zakon, da bi kadilci lahko kadili samo v domači hiši. Tam pa naj ogrožajo kogar hočejo. Veri, ne da si ti postavila maminega kolega na vrt sredi zime, jaz sem sinovi punci prepovedala kadit zunaj, pod oknom ali kjerkoli v moji bližini. Bolje da ne zavoham te smrdlarije, ponorim in čeprav veljam za potrpežljivo in tolerantno se tukaj pri meni stvari nehajo. lp Vesna

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

12. jun 2006 15:10

Jaz sem že doživela to, da sem prišla na faxu na izpit in ker je bil usti izpit, smo pač morali posamično v profesorjev kabinet. Ko sem stopila notri, ga skoraj nisem videla. V tistem malem prostoru si je prižigal cigareto za cigareto. Verjetno mi ni potrebno poudariti, kako sem bila vesela, da sem izpit opravila in da mi ni bilo potrebno več stopiti v ta prostor. Reca, bravo! Tako je prav, pa naj bodo drugi jezni. Zakaj pa bi morala jaz trpeti zaradi drugih!? maychi

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. jun 2006 15:17

Mislim da gre tukaj res za bonton, v prvi vrsti pa predvsem za SPOŠTOVANJE do sočloveka. Sama sem si zmeraj govorila, da s kadilcem pa že ne bom... No, pa sem ga vseeno "fasala". In kaj je pri tem najlepše: točno ve, da meni cigaretni dim smrdi ko kuga in NIKOLI ne kadi, ko sem jaz v bližini (če me ni pač uživa do nezavesti) Nikoli mu nisem sitnarila, da mora nehat - naj ima svoje veselje, če mu ta gnus paše. Samo mene naj ne gnjavi s tem in zobe naj si fajn zdrgne . Še več: imava dogovor, da če ga prijatelji žicajo, naj z njimi enega zapali, jaz rečem ne. Sicer izpadem zmaj, ampak oba profitirava. Ko mu pa pač res zapaše, da bi enega prižgal, se umakne in se 10 minut ne vidiva. Pa kaj. V gostilni greva vedno v del za nekadilce, ker tudi njemu ne paše, da mu kdo smrdi pod nosom medtem ko je. Se da prilagajat. LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 12. jun 2006 15:18:41

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jun 2006 15:24

Ampak cigaretni dim 1000 X bolj smrdi, ko je človek prehlajen (kot jaz sedaj). Ali se to samo meni zdi? In pa zjutraj. Ko sem bila še doma, je oče zjutraj, ko je vstal, najprej enega prižgal (preden se je sploh oblekel). V kuhinji, ki je mejila na mojo sobo. Jaz sem skozi zaprta vrata vohala. Mislim, da me je bolj motilo zjutraj kot zvečer. Sem pa verjetno ena redkih, ki v življenju ni imela čika v ustih... in ga tudi ne bom. Joj, se bojim, da ne bom čisto nič tolerantna do mojih otrok, če bodo hoteli kaditi... Atina

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. jun 2006 15:33

Ha, Atina, zdaj ste me spomnila ... Jaz pa sem že imela cigareto v ustih ... se spomnete tistih žvečilk, ki so jih delali kakšnih 20 let nazaj? Prave imitacije cigaret 57. No, ker sem kot mala vse celo stlačila v usta in mi je bilo to zanimivo v ustih odvijat (gnusno, saj vem...) sem tako stlačila v usta tudi pravi cigaret, ker sem mislila, da je čik gumi. Ufa, ekstra bljak. MIslim, da sem skoraj bruhala po tem. Tako se je začela in končala moja kadilska kariera. Staša

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

12. jun 2006 17:42

Tudi jaz ne prenesem smrdecega dima! Ravnokar ga voham...(bljak!)..sem namrec v garsonjeri (v Lj) in imamo pac samo 1 okno, v blizini pa soseda, ki kadi na svojem oknu. In ko imam odprto okno (kar je spomladi, poleti nujno!), vsako toliko kaj prismrdi. Saj se potem tudi razkadi, ampak ti trenutki so res fuj! Zal pa ne vem, kateri sosed je to, da bi se o zadevi malo pomenila, pa tudi ce bi vedela, je pac tudi on doma... Navijam za tak zakon kot je v Italiji, ker je prepovedano kajenje v javnih zaprtih prostorih! Kako je lepo, ko prides iz lokala, diskoteke in ne smrdis po cikih! Res super! teya84

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

12. jun 2006 17:49

jaz sem kadilka, pa sem za to, da se ukine kajenje po lokalih oz. drugih javnih prostorih. najbolj ne-fer se mi zdi zaradi delavcev tam, ki morajo vdihavati dim, pa tudi večina lokalov ima slabo ali pa sploh nima ločenih prostorov za nekadilce. kar prav je, da to ukinejo, zakaj bi uničevali zdravje še drugim, če ga že sami sebi :) Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti