Pekač za maffine

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jun 2006 11:50

Podružnico ima Moj dom tudi v Ljubljani in siceri v Plavi laguni za Bežigradom, če komu pomaga. Loni Makaroni

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. jun 2006 22:34

da bo še kdo več videl tole temo, moram nekaj napisat da bomo spet na prvi strani lucijana

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

30. jun 2006 11:20

Med malico sem zavila v Mullerja na Čopovi, ker sem nekaj iskala. In našla sem, ne boste verjeli, pekač za mufinčke, tiste najmanjše, to je na gospodinjskem oddelku, cena mislim da je 1.750,00 sit, poleg imajo tudi tiste košarice za notri, če nočete pranja. Pride pa jih 12 komadov. Se pravi, da če jih katera še želi, v lov za njimi. Imajo tudi vse druge vrste pekačev, tako da bi jaz lahko ostala tam kar štiri ure, potem pa bi bili konec službe in bi šla domov. Lep, ne prevroč pozdrav. MALČICA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jun 2006 11:44

Za tega iz Muellerja sem šla že jaz pogledat, dečvice so hotele večjega - za 24 in so še mene ogrele. Loni Makaroni

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jul 2006 15:00

Moja ugotovitev glede pekača. Imela sem navadnega za normalno velike mafine in kuoila silikonskega za male mafine. Pa sem spekla mafine z šunko in sirom. V navadnem so se mi prijele pekača, da sem jih komaj ven spravila, v silikonskem pa so se same ven spustile, kot bi jih nekaj ven potiskalo. Ker sem bila zelo skeptična glede silikonskoh pekačev, sem sedaj , ko sem jih sprobala, zelo navdušena nad njimi. Upam, da bo tako tudi po daljši rabi. Kyara

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

20. jul 2006 18:10

Silikonske pekače uporabljam že tri leta. Še najbolj sem bila skeptična kako se bo obnesel rebrast pekač za kolače. Odlično! Nič mazanja, malo počakam in kolač pade iz pekača. Leta se jim poznajo samo v tem, da so malo potemneli. Samo navadne potice si še po vsem tem času ne upam speči v njih, ker so mi peki rekli, da pekača, ko pečem kvašeno testo ne smem oblagat s peki papirjem, da ne bo dobro vzhajalo, teh pa ne mažem, ne oblagam? Ali ima kdo izkušnje s potico v silikonskem pekaču? Otilija

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

20. jul 2006 21:04

Otilija, kar poizkusi, ti bo sigurno uspela potička. Jaz jo že nekaj let pečem v okroglem silikonskem modelu, pa je vedno super. Le napolnim model samo do polovice, drugače mi gre čez. Posebno prav mi ti pekači pridejo ob večjih pekah, ko pečem tri ali štiri različne okuse -potice so malo manjše (ker imam pač tako velikost pekača), zato pa je toliko več okusov. Dobro peko ti želim. LP kača

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. jul 2006 21:08

Pekač za mafinčke lahko kupiš v Merkurju v Litiji, pa v Ljubljani, Celju... Imajo jih vsepovsod, pa še dragi niso. Glede potice v silikonskem pekaču pa kar brez skrbi. Meni se je lepo spekla, pa še ven sem jo brez problemov zvrnila. Peče pa se enako kot v navadnem pekaču. Lep pozdrav in upam, da sem komu pomagala. fakin712

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. jul 2006 0:08

Jaz sem pa pekla metuljčka v enem poceni silikonskem modelu iz Neckermanna. Pa mi ni lepo padel ven. Zdaj pa ne vem, ali je pri biskvitnem testu kaka finta, treba kaj počakati, da se ohladi, preden stresem ven ali kaj tretjega? Metuljček je bil kljub temu okusen, sem pač "poškodbe" zapolnila s kremo... Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2006 10:04

Prisegam na silikonske pekače. Ne glede na to, kaj pečem, pekač vedno premažem z raztopljenim maslom. In še vedno je šlo vse lepo ven. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti