Jogurtova torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jun 2006 13:23

Jaz vedno vmešam želatino v topel jogurt. Oz. toplo jogurtovo ali sadno maso, nato dam v hladilnik, ko začne želirat, pa v model. Prej so se mi delale grudice zaradi neenakomerne temperature... Enako kot tebi, BARTO. Pa sem vmešala jogurt prej, pa pazila, vedno so bile grudice. Zdaj maso malo prej pogrejem pazljivo v mikrovalovki, pa je. Preverjeno!!!

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

19. jun 2006 15:56

najmanj dela boste imeli če boste kupili želatino fix ki je res super. ni težav s segrevanjem in grudicami. ksenjako

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

19. jun 2006 22:09

HVALA za nasvete!!!! bom poskusila še po vaše ksenjako in lidka- nisem še obupala . BARTO

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jun 2006 7:49

Jaz sem imela taaak rešpekt pred jogurtovimi tortami zaradi grudic. Zdaj se mi pa zdi, da vedno dam preveč želatine, da bo ja ziher vse okej. Še to rabim naštudirat, pa bo... To fix sem pa zdaj tudi jaz kupila, pa moram poizkusiti... če bo uspelo...

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

20. jun 2006 11:50

Želatina (najbolje tista v lističih, ki jo je potrebno prej namočiti da nabrekne) se raztopi v nekaj žlicah vroče vode ali soka - potem je pa potrebno hladno maso (torej jogurt) počasi dodajati in vmešati v segreto želatino in NIKOLI obratno - torej nikoli ne dodajajte segrete in raztopljene želatine v hladne mase, ker bodo nastale gudice. muffin

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

21. jun 2006 18:13

Ciao Tudi jaz sem danes kupila želatino fix- me prav zanima kako bo Za vikend jo bom naredila- vam javim naslednji teden kaj bo prišlo ven. Lepo se imejte BARTO

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2006 19:41

Jaz stopljeno želatino v lističih vedno primešam v ostalo maso pa še nikoli ni bilo grudic. Kar not vlijem in zmiksam pa je. jade

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

21. jun 2006 20:33

Kaj se nam je Jade res vrnila? Prav vesela sem. Ne razumem, zakaj toliko doktorirate okrog želatine. Zdi se mi, da se mi nikdar niso naredile kepice. Torej, moj postopek je tak: (jaz v glavnem uporabljam želatino iz vrečke) - vrečko želatine sesujem v lonček (v katerem potem segrevam), dodam 4 žlice hladne vode, premešam in pustim na pultu, recimo, 15 minut. Med tem pripravim jogurt (trd, ne tekoči), dodam polovico žličke naribane limone in nekaj žlic limoninega soka ter sladkor. Vse skupaj premešam. Lonček s strjeno želatino dam na ploščo in počasi, ob stalnem mešanju, segrevam. Ko se čez minutko, dve želatina raztopi (je tekoče), dodam 4 - 5 žlic jogurtove mase. Dobro premešam. Sedaj to zlijem v preostalo jogurtovo zmes. Dam v hladilnik za približno 15 min., da se začne strjevati. Med tem stepen sladko smetano in jo dodam jogurtovi masi. Ostalo pač, kar nalaga določeni recept. Nikdar nisem jogurtove mase segrevala. Mogoče sem pomagala. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. jun 2006 7:50

Dragička, a imaš jogurt sobne temperature? Ali iz hladilnika?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

22. jun 2006 7:52

Jogurt stoji v hladilniku (pa ne zaradi priprave, ampak, ker vedno stoji tam), ko začnem delat, vse pripravim na pultu in to je to... Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti