Jogurtova torta

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

tema odprta - 11. jun 2006 11:56 | ogledi: 4.948 | odgovori: 20

Ciao

Včeraj sem se lotla jogurtove torte in...... vse je bilo super razen tega, da so se mi naredili skupki zaradi želatine. Kupla sem namreč želatino v prahu in delala vse po receptu pa.... ni mi ratalo. Spomnila sem se, da ko sem delala "panna cotta" sem mogla vse segret, zato me zanima, če sem naredila napako v tem, da nisem jogurta in smetane najprej malo ogrela na vodni kopeli in nato dodala stopljeno želatino???? Mi lahko prosim kdo svetuje, kako naj to naredim oz. mi pošlje kakšen dober recept za jogurtovo torto? . Pa če se da, da bi bila čim bolj dietetična- moj oče in brat imata holesterol .

Lep dan želim vsem

BARTO

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jun 2006 13:35

Odvisno, katero želatino v prahu si kupila, nova Oetkerjeva je namenjena za diretno v kremo, tisto navadno v prahu pa je treba ravno tako raztopiti kot tisto v lističih. Loni Makaroni

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

11. jun 2006 15:22

imela sem tisto, ki jo je treba raztopit. Ker sem dodala v hladen jogurt in smetano je po vsej verjetnosti takoj zakrknila in so mi prišli skupki?- kaj praviš? Kaj mi svetuješ, da smetano in jogurt preden dodam raztopljeno želatino malo ogrejem- kaj to ne bo nič škodlo jogurtu? ciao ciao BARTO

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2006 15:33

Barto, želatino potem, ko jo pustiš nekaj minut v vodi, da nabrekne, segreješ oziroma razpustiš na majhni temperaturi v čisto malo tekočine, dveh, treh žlicah. Jogurta in ostalega ti ni treba segrevati. Ko želatino razpustiš, jo čisto malo ohladi, potem pa vanjo najprej vmešaj nekaj žlic jogurta in smetane, razmešaj, da je masa enakomerna, potem pa dodaj preostale sestavine za kremo. V tem priemru grudic ne bi smelo biti, vsaj meni se ne naredijo, ko delam take kreme. Ker imem tudi sama težave z maščobami v krvi, delam jogurtove in skutne kreme iz izdelkov iz posnetega mleka, dodam pa sadje, sploh jagodičevje, ki je najbolj priporočljivo sadje za nas, ki imamo omenjene težave, pa morda še žlico sladkorja, več pa ne. Uporabim tudi kak sadni jogurt namesto navadnega in krema je prav okusna. Poglej v recept za jagodno kremo, kot jo delam za pecivo, nahaja se pod Jagodne sanje. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jun 2006 7:18

Tudi jaz delam tako kot Mamamia. Želatino malo "razredčim". Običajno kar s tekočo smetano. Dokler nisem tega ugotovila, so se mi tudi naredile grudice, kadar sem želatino zamešala v hladno kremo. Zelo uporabna in dobra jogurtovo-jagodna krema je v bazi pod naslovom: Jagodova torta, kjer sem tudi natančno razložila postopek z želatino. mimika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 8:21

Kar ubogaj mamamio, ne moreš falit. Ona že ve Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2006 10:32

Novi produkt od Oetkerja /želatina fix/ je z naskokom najbolj enostaven za uporabo. Edino, kar je potrebno paziti, je to, da se sladkor/sladilo dodaja šele po tem, ko je želatina umešana - ker v nasprotnem primeru bodo grudice. Obstajajo tudi drugi produkti (recimo tisti, ko je v kompletu že pripravljeno vse za jogurtno torto). Vendelina jr.

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

12. jun 2006 10:44

Ciao Jaz sem delala tako kot piše na embalaži in sicer sem pomešala najprej z jogurtom in nato vmešala med ostalo kremo. IN.... nevem zakaj so mi prišle grudice - prav jezna sem!!!!! Bom naslednjič probala z želatino fix in vam javim. Še ena reč, kaj sem mogoče imela premrzle sestavine??? jogurt in smetano sem umešala še hladne, ne iz hladilnika, ampak takoj iz trgovine- torej so bili še hladni. Kaj mi priporočate, da pustim stat smetano in jogurt vsaj na sobni temperaturi? Hvala za vse dobre nasvete ciao ciao BARTO

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2006 11:18

Če uporabljaš produkte, ki sem jih omenila v prejšnjem pisanju, lahko jogurt vzameš iz hladilnika in bo funkcioniralo. Predvsem pa, bodi suverena pri tistem kar počneš. Če se človek loti kuhe (velja tudi za ostala področja) in ima v glavi vprašanje:Ali bo uspelo? - potem zadeva zanesljivo ne bo uspela. Če pa se zadeve loti s prepričanjem, da bo uspela, praviloma tudi uspe. Sicer pa se pri jogurtni kremi že med mešanjem vidi, v katero smer se stvar odvija. Če se delajo grudice med mešanjem, bodo ostale tudi v nadaljevanju in ni razloga, da bi mislila, da bodo potem izginile. Skratka, osnovni test delaš že med mešanjem in če pride do grudic - proč s kremo in začni znova. Vendelina jr.

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

12. jun 2006 11:55

Barto, jogurtova torta iz te baze je moja najljubša sladica in je pri meni zelo pogosto na sporedu. Ista stvar kot tebi se je tudi meni zgodila dvakrat in to zato, ker je bil jogurt v hladilniku. Ko sem toplo želatino zlila v mrzel jogurt, je želatina takoj "zagrabila" in naredila so se grudice, torta pa je na koncu ostala mehka. Ne pomaga, če najprej zmešaš z malo jogurta. Jaz naredim tako: jogurt dam kakšne dve uri prej iz hladilnika, potem noter zamešam segreto želatino, potem pa koncu pa še stepeno smetano, ki pa je ne dam prej iz hladilnika, sicer je nevarno, da se ne bo stepla. In ne moreš falit, vedno uspe. Pa veliko sreče prihodnjič! hope

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

19. jun 2006 12:30

Živjo Spet jaz z mojimi nezgodami. Sem spet spekla torto in ..... ne boste verjeli kaj se mi je zgodilo--> kupla sem želatino v lističih in sem jo raztopila v mikrovalovni pečici kot piše. dodala sem jo v maso in maso nato polila na biskvit, vse skupaj sem dala v hladilnik in...... ko je bila strjena sem jo začela rezat. Vesela sem bila, ker ni bilo grudic, ampak.... pod biskvitom se mi je skoncentrirala samo želatina- ČISTA želatina--> prava znanstvena fantastika, kaj?!?! Kaj sem spet nardila narobe??????????????? oz. kako se je lahko to zgodilo???? Dala sem malenkost manj želatine kot piše v navodilih, torej 7 lističel na 1,3 litre. Nevem, svetujte mi oz. pojasnite to zadevo Lep pozdravček BARTO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti