Zakaj smo zenske cence

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jun 2006 16:41

Točno tako, Lisa, kot praviš. Odvisno je od človeka in ne od spola. Mamamia mamamia

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

28. jun 2006 18:27

mimika je napisal/a:
Ženske smo po naravi psihoterapevtke in imamo zato sposobnost, da razumemo neizgovorjeno. Naša odlika so branje med vrsticami, globlje razumevanje oziroma razumevanje ozadja povedanega. Potem to analiziramo in naredimo zaključke, ki imajo, včasih pa tudi ne, nič skupnega s povedanim. Vse to bi bilo čisto vredu, če ne bi potem tega prenašale naprej. Tudi moški so čenče, vendar redki. Razloga: Običajno poslušajo površno in se samo delajo, da poslušajo. Drugič: tudi če poslušajo, ne analizirajo povedanega, pač pa iščejo rešitve. V moški naravi je, da so učinkoviti pri reševanju problemov. mimika
Ja, zato se jaz včasih počutim tako drugačna od drugih žensk-ker sploh ne znam brati med vrsticami...In me "neka nekonkretna namigovanja na nekaj" delajo kar malo nesrečno, ker ne vem, ali so namenjena meni ali komu drugemu...običajno se za to ne sekiram, saj si rečem, da bodo ljudje že naravnost povedali, če jih kaj moti..vendar pa je včasih to težko, če imaš opravka z ljudmi, ki nimajo te navade... Pika Nogavička

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

28. jun 2006 19:55

nevem zakaj ženskam pripišejo same čenčarije in opravljanje,poznam moške kar nekaj jih je ,če želiš kaj zvedeti sa vprašaj včasih pa še to ni treba pa vse veš -kdo,kaj,kako- moški so večje čveke samo,da so bolj skriti majdapog

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 23:27

drejček, se strinjam, vedno govorimo samo o tem, da je nam slabše, pa dostikrat pozabljamo na vas... Meni se že dolgo zdi, da mam srečo, da sem ženksa in to iz več razlogov:) NI se mi treba vsak dan brit, ni mi bilo treba v vojsko (dobro, to tudi vam ni več treba), lahko večkrat uživam, lahko rodim otroka in sploh se mi zdi fajn in zanimivo, ciki, ... Je pa smotano, ker moraš za to rojevanje parkrat v življenju vsak mesec krvavo plačevat:) Zapeljevanje je praktično vedno uspešno, pri vas je malo bolj tvegano, res nam ni problem najt fanta za eno noč, tudi kakega potencialnega osemenjevalca, ki bi se "žrtvoval" po moje ne bi bilo težko najt... Res se ni treba pretirano trudit, da fanta obdržiš, se mi zdi, da morate fantje včasih več vlagat, ker se jih veliko ni navajenih toliko pogovarjat oz. jim je to težje kot "čenčam", je pa to seveda nujno... (Saj veš, kaj pravijo za fante, da ste ko parket...) Pa velikokrat malo bolj kompliciramo, ampak po drugi strani pa zato prej opazimo probleme... Ni dobrih in slabih lastnosti, enkrat je nekaj dobro, drugič slabo, kot vztrajnost in trma, ki sta isto v različnih okoliščinah:) ja, Loni, kako moreš? Midva se vedno tuširava in kopava vsaj v kopalkah, če ne v kaki halji hec, seveda:) Zdaj ko je tako vroče, hodiva tudi po stanovanju kakor nama paše. Če komu ni všeč, lahko pogleda stran, saj sva dovolj visoko:) če komu je všeč, pa naj uživa, hehe:) Se sploh ne sekiram, kaj se od kod vidi, je življenje prekratko:) Lisa in mamamia, malo se strinjam, vendar pa mislim, da ni tako, da ne bi bilo tovarištva med ženskami. Ko ima ženska otroka, ji takoj pomagajo vse ostale ženske okoli, čisto nagonsko, ga podržijo, pazijo,... kar je pač treba... Pa tale naša kulinarika je tudi pretežno ženska, pa ne moreš rečt, da tu ni nobenega tovarištva, veš koliko punc mi je že pomagalo tu! (Seveda tudi fantje, da ne bo pomote:) Res pa je, da po naravi nimamo strogega hierarhičnega reda kot oni, kar pomeni več fleksibilnosti in malo večji kaos:) So pa tudi moški zelo individualni, ko pride do borbe za plen (nas, seveda:) Veliko najboljših prijateljev se je že skregalo zaradi punce... (tudi preverjeno:) Lisa, poglej še iz druge strani: moški pa morajo zbirat med takimi trapicami, kot si jih opisala:) POtemtakem je njim še težje najt pametno žensko... In če si želijo še otroka, je še malo težje... kar je po moje mel v mislih drejček... PO moje je pri samohranilkah to tako kot na štopu, samo ravno obratno: ženski ustavi skoraj vsak, moškemu pa samo face:) Za samohranilko se mogoče ne bo zanimalo veliko moških, ampak tisti, ki se bojo, bojo pa fajn:) Jaz imam pa z obojimi dobre izkušnje... Fantje so super, ženske pa tudi! Fantje so bili bolj resni glede zvez kot jaz, tudi vsi so vedno poklicali, tudi če sem upala, da bojo pozabli:) in nobena prijateljica me ni zabodla v hrbet, vsaj ne namenoma. Če ni sodelavke, je v službi tako prazno! Če ni fanta, je prazno doma... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 23:32

Aja, ko sem bila pa majhna, sem si pa želela bit fantek! Zakaj? ker jim več pustijo - ženske, seveda:) In ker se lahko igrajo tehnične igrice in ker je pogum cenjen in ker jih majo za spretnejše... Po puberteti pa ne bi več zamenjala:) Se mi zdi bolj zanimivo... Pa zdaj poleti je bolj praktično, ker se nič ne potim:) (Čeprav če prav pomislim, bi znalo bit tudi zelo zanimivo živet z enim takim čoravim gobezdavim rahlo do pretežno hiperaktivnim hrčkom kot sem jaz...:) mogoče eno vprašanje za hec, da bo ta tema malo bolj optimistična in manj šovi/feminstična: kaj bi naredili, če bi bili za en dan/teden/mesec (poljubno) drugega spola? Woody Allen je rekel, da bi bil cel dan doma in se božal po prsih... Kaj pa ostali/e? Veri

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

30. jun 2006 6:59

Ah, to je samo stereotip...tko je pač v naših glavah. Kot npr. to, da so ženske slabše voznice - kar seveda sploh ni res..pa tudi, stvar je zelo odvisna od razpoloženosti osebe. Včasih ne bi niti z eno besedo komentirala določene stvari, pa če mi je še tako ponujena kost za glodanje, včasih pa kar letijo besede z mene...res čudno Hmmm, kaj bi počela tisti en dan, če bi bila moški? Pojma nimam, po mojem bi se pustila razvajat, da mi prinesejo kosilo na mizo, da mi operejo in zlikajo cunje, da bi mi bilo vendarle enkrat jasno, kaj se zgodi z moškim, ko zagleda ena hudo, blond bejbo ..kaj še?..trenutno mi nič kaj takega ne pride na pamet, že za tehle par predlogov sem porabila celo večnost...hm, verjetno zato, ker za nič na svetu ne bi zamenjala svojega spola ...takle mamo.. jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. jun 2006 7:06

Delam v ženskem kolektivu in lahko samo rečem: Ženske smo res čenče!!!! jade

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

30. jun 2006 7:59

No, če bi jaz zamenjala spol za en dan bi šla verjetno "pecat" in sigurno ne bi šla s "trdim" spat.. Tina

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

30. jun 2006 8:08

Nismo čenče samo ženske, tudi moški-ampak njihovemu čenčanju se lepše reče debatiranje. Moje mnenje je, da smo si v tem enaki, le da je čenča ženskega spola. Torej bi si tudi moški zaslužili naziv za svoje debate. Jade, jaz delam s štirimi ženskami in enim moškim-ne vem, če smo ga prevzgojile ali je tak že bil-definitivno pa je moška čenča. Pa ne edina,ki jo poznam... monro

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. jun 2006 8:15

Saj nisem rekla, da moški niso čenče, rekla sem, da ženske definitivno smo. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti