Zakaj smo zenske cence

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jun 2006 19:35

No, včasih so rekli: najhujše babe so med dedci. nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. jun 2006 19:50

Ženske smo z Venere, moški z Marsa. Ženske smo seveda zakon. Tiste taprave, tiste ki znamo glave skupaj staknit in prečvekat cel večer... In nikoli druga druge ne pustimo na cedilu. In povemo samo pol stavka, pa nam je vsem jasno, kaj smo hotele povedat. In ne obrekujemo čez tisto zdravo mejo. Ne iz zlobe. Ker tega, da nihče nikoli ne šimfa...tega ni. Včasih si je treba dat duška. In prave ženske to razumejo, poslušajo, kimajo. IN ZATO NISMO ČVEKE!!! Nekatere ženske pa so nam tega fauš. Pravih prijateljic, hihitanja... In potem rade kaj slabega povejo...ampak takšne so uboge revice. Ne verjamem, da so prav zadovoljne, bi rekla, da si grejo na živce. In so nasploh nezadovoljne s svetom. In več slabih izkušenj imam z ženskimi čvekami kot moškimi. Ženska zna udariti na pravem mestu, tam, ko najbolj zaboli... Če pa misliš čveke kot "vse ščvekati", po mojih izkušnjah moški težje varujejo skrivnost... Če ne prej, se ob kozarcu piva razveže jezik... jasna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jun 2006 20:13

Bravo Jasna1, se popolnoma strinjam s tabo. nola

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. jun 2006 12:03

hmnja, evo moški komentar... moški smo (baje) bolj molčeči, ženske raje govorite... moški se osredotočimo na bistvo, ženske gledate na detajle, kar moških večinoma ne zanima... če čvekate, kar, vendar ne pričakujte, da vas bo moški vedno poslušal, ker mu ni v interesu; zato imate prijateljice. nič pa ni narobe s pogovori, pa čeprav je to "obiranje kosti"; pomaga lajšati dušo in k sprostitvi posameznice/posameznika. moški je lovec, ženska je plen; tak je naravni zakon in vsi taki ali drugačni odkloni prej ali slej odpadejo - možatih ženske je moške strah, ker prevzemajo njihovo vlogo, ženske verjetno ne marate pobabljenih tipov... pa še nekaj, kar ne paše čisto k prvotno načeti temi: meni osebno se zdi prav, da smo v družbi obravnavani enakopravno in NE enako, ker biološko nismo enaki, moškim moč, ženskam vztrajnost, etc. Vsaj jaz ženskam deloma zavidam, da imajo lahko otroka, jaz pa ne; verjetno je ženski laže dobiti potencialnega osemenjevalca na kratek rok kot moškemu žensko, ki mu bo pustila živeti ob sebi in/ali z otrokom na dolgi rok. Pa brez zamere. LP Andrej

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jun 2006 12:50

Jasna1, tako lepo si napisala... BRAVO! Drejcek - popolnoma se strinjam. Jaz tudi velikokrat ne morem razumeti, kako moj mož, ki je sicer tako zelo zgovoren, včasih odgovarja le enozložnice, mrmra in si pusti vleči besede iz ust. Smo pač različni. S tem se poskušam sprijazniti, a me kljub temu zelo nervira. Ker bi se včasih rada tudi pogovarjala. Tvojemu zadnjemu odstavku bi pa dodala: meni se zdi, da je moškemu z otrokom laže dobiti žensko kot ženski z otrokom moškega... Sem pa tudi ugotovila, da večina žensk "pada" na moške, ki se kakorkoli ukvarjajo z otroki. (tudi mož je to že opazil, da ko je šel kam sam s hčerkico, so ga ženske kar "požirale"...) Atina

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. jun 2006 13:24

bo držalo, ampak moraš najprej otroka met, in če gresta moški in ženska slučajno narazen, večinoma otrok ostane pri materi, moškemu pa ostane maček v žaklju... Drejček

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. jun 2006 13:49

Lepo ste povedale. Jasna 1 - točno to drži. Je bilo pa ravno en dan v časopisu, da so moški večji opravljivci. No, kakorkoli. Delam v moškem kolektivu in vsi vemo o vseh vse, le mi smo najboljši - jasno. Moški znajo super obirati in koga tudi zajeb... Vendar jaz s tem nimam kakšnih slabih izkušenj, Sem jih imela prej v ženskem kolektivu več. Da se dotaknem še drejčkove teme - zadnjič sem bila na konferenci o Enakih možnostih žensk in moških. Dejstvo je, da so razlike, pa ne vedno v škodo žens. Tina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jun 2006 14:24

He, he, mi imamo doma sosedo, ki ji rečemo kar Trafikca, hec je bil pa v tem, ker je enkrat poštr imel priporočeno pošiljko za gospo to in to, pa sem ga jaz kar odslovila, da je na tem naslovu ni. Sploh nisem vedela, kako je ženski v resnici ime. Zdaj imamo v našem bregu kar en javor, ker durgače je bila na tekočem tudi o tem, kaj se v naših piskrih kuha, da ne govorim o tem, da se pri nas doma nagi kopamo. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jun 2006 14:43

Evo enega vica, ki je nedavno krožil. Moje prijateljice niso takšne, preverjeno, moževi prijatelji pa so te sorte, tudi preverjeno... Malo heca ne škodi, kaj pravite? Mamamia PRIJATELJI Zenski prijatelj: Zene ni bilo doma celo noc. Mozu je drugi dan povedala, da je prespala pri prijateljici. Moz vzame telefon in poklice njenih deset najboljsih prijateljic. Nobena tega ne potrdi! Moski prijatelj: Moza celo noc ni bilo doma in zjutraj pove zeni, da je prespal pri prijatelju. Zena vzame telefon in poklice njegovih deset najboljsih prijateljev. Pet jih je potrdilo, da je moz spal pri njih, ostalih pet pa jih je trdilo, da je se vedno tam. mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. jun 2006 16:17

Ja, ja mamamia - to je tisto, kar sem mislila, ko sem se oglasila. S prisrčnim otroškim (neumnim) režanjem, punčkastim obnašanjem, vzdihovanjem in občudovanjem moškega spola je še vedno najlaže "ujeti" moža. Ampak izboljšat položaja ženske v družbi, povečat njen pomen...in druge, za nekatere vendarle pomembne stvari - to se pa s tem ne da. Zato bodo še dolgo "zgoraj" moški, ki se sicer lahko svinjsko sprejo, drug drugega uničujejo - ampak kljub vsemu držijo skupaj ko je treba. Zeloooo veliko žensk (da ne posplošujem) pa še vedno "lovi" individualno in računa, da bo z všečnostjo moškim do plena prišla na lažji način. Nisem kakšna posebna feministka, ampak ta odnos, ta nesposobnost tovarištva med ženskami, me vedno zbode. Imela sem srečo, da sem delala tako z moškimi kot ženskimi kolegi. Tako dobro kot slabo sem doživela od obeh polov. Ker slabi ali dobri niso bili ženske ali moški, ampak vedno določena oseba tega ali drugega spola. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti