Končno prave punčeve rezine!

neznan uporabnik
tema odprta - 20. nov 2001 20:57 | ogledi: 15.398 | odgovori: 18

Dragi prijatelji,

končno sem dobila recept za punčevo torto (oz. rezine – odvisno pač, kje pecivo pečete), in to od prave slaščičarke.

Biskvit:

- 10 jajc,

- 250 g sladkorja,

- 300 g moke,

- vanilij

Jajca, sladkor, vanilij penasto stepemo in ročno primešamo moko. 1/3 mase vlijemo v tortni model Ø 26 cm, ostanku mase primešamo kakav in posebej spečemo. (180 °C)

Bel biskvit razrežemo na 3 dele. Srednji del in čokoladni biskvit razrežemo na kocke. Primešamo:

- 2 žlici marelične marmelade,

- 1 dcl ruma,

- 5 dkg čokolade,

- 5 dkg maslene kreme.

Dobro zmešamo (koščki biskvita se morajo videti!) in nalagamo na spodnji del biskvita, ki smo ga namazali z marmelado (polnimo v tortnem modelu), po polnilu namažemo marmelado in pokrijemo z zgornjim biskvitom in jo obtežimo. Torto pustimo stati 1 uro, da se ohladi. Ohlajeno vzamemo iz modela ter prelijemo z roza fondatom:

- 100 g sladkorja,

- 2 – 3 žličke vode,

segrejemo do 35° C. Primešamo malo malinove ali jagodove esence.

Beti

neznan uporabnik

25. nov 2001 22:05

Pozdravljeni! Našla sem tudi recept za punč rolado, ki je bil objavljen v reviji Dober tek! Če ste zainteresirani, vam ga prepišem. Po mojem mnenju mora biti rulada odlična! lp, Ana

neznan uporabnik

26. nov 2001 7:22

Toplo se priporočam za recept za punčevo rolado. Pri nas obožujemo rolade na vse načine. Hvala že v naprej.

neznan uporabnik

26. nov 2001 8:33

Torej, takole gre: Sestavine: 5 jajc malo soli 1o dag zelo drobnega kristalnega sladkorja 10 dag gladke moke pol vrečke vanilijevega sladkorja papir za peko Za nadev: 30 dag temnih in svetlih biskvitnih ostankov 10 dag orehov 3 dag arancinata 3 dag citronata 20 dag marelične marmelade 6 dag čokolade za kuhanje 2 kozarčka ruma 0,6 dcl zelo močnega črnega čaja sok ene limone sladkor v prahu po potrebi Predpriprava: Pečico segrejemo na 220 stopinj Celzija. Rumenjake močno penasto zmešamo s tretjino sladkorja in vanilijevim sladkorjem. Beljake stepemo s soljo in ostalim sladkorjem v čvrst sneg in ga skupaj s presejano moko vmešamo v rumenjakovo maso. Biskvitno maso namažemo na pekač, ki smo ga obložili s peki papirjem; pečemo v prej ogreti pečici približno 15 minut. Pečen biskvit zvrnemo na papir, ki smo ga potresli s sladkorjem. Papir za peko previdno odstranimo. In biskvita izrežemo pravokotnik, rahlo potresemo z moko in še toplega zvijemo. Priprava: Svetle in temne biskvitne ostanke narežemo na majhne kocke. Orehe, citronat in arancine drobno nasekljamo. Čokolado in 10 dag marmelade segrejemo ter z vsemi sestavinami za nadev zgnetemo v maso; oblikujemo jo v valj, ki naj bo dolg kot biskvitni oblat; postavimo na hladno. Biskvitno rulado - oblat razvijemo. Ostalo marmelado (10 dag) močno segrejemo in s polovoco vroče marmelade premažemo biskvit, položimo nanj ohlajen nadev (skoraj na rob) in bisvit spet zvijemo. Površino rulade premažemo z ostalo marmelado. Za glazuro zmešamo limonin sok s toliko presejanega sladkorja v prahu, da dobimo židko zmes. Med stalnim mešanjem v vodni kopeli jo segrevamo toliko časa, da se zgosti v glazuro. Rulado prevlečemo s pripravljeno glazuro in ko se ta popolnoma strdi, razrežemo rulado z nožem, ki smo ga potopili v vročo vodo. To je to! Recepta sicer še nisem preizkusila, vendar nad recepti iz te revije še nikoli nisem bila razočarana. Moram reči, da so se mi vedno tudi posrečili in da so nekaj posebnega. Želim vam veliko užitkov, čimveč uspeha in sporočite rezultat, če se boste lotili dela. lp, Ana

neznan uporabnik

26. nov 2001 10:23

Še enkrat najlepša hvala za poslani recept.Pekla bom za vikend , ko dobim mladino domov. Takrat se z rezultati ponovno javim.

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

10. dec 2001 8:12

No,uspelo mi je recept preizkusiti. Moram reči, da je rolada zelo sočna in dekorativna. Res super. Moram, pa še nekaj povedati glede sestavin. Za nadev sem spekla biskvit iz 4 jajc. Pol je bilo temnega in pol svetlega. Bilo ga je ravno 60 dak , toliko kot pravi recept. Imela sem občutek, da bo to preveč. Za nadev sem potem vzela samo pol tega biskvita. Mislim ,da sem se kar prav odločila, ker v nasprotnem primeru, bi bila rolada prevelika . Drugič ko bom spet delala to rolado , bom spekla za nadev biskvit samo iz dveh jajc in to samo svetlega. Ne vem zakaj je temen zraven. Efekta ne daje. Ves nadev je s čololado prepojen. Še enktat hvala za recept in ga toplo priporočam drugim. Ker sem že ravno pri pisanju naj drage obiskovalke in obiskovalce foruma spomnim na recept iz kulinarične Slovenije pod imenom Blejska grmada. Jaz sem ga že kar nakajkrat preizkusila. Letos sem šla poiskusit original na Bled - letališče Lesce. Recept je res original. V teh prihajajočih praznikih ga je vredno preizkusiti. Ne vem ,malo je še prezgodaj, ampak vse eno enkrat je treba začeti voščit. Vsem skupaj želim v novem letu, še veliko dobrega sodelovanja ,predvsem pa zdravja. Marička marta pirtovšek Sporočilo je spremenil(a) megi dne 10. dec 2001 11:20:25

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. dec 2001 12:22

Fino bi bilo, dekleta, ko bi lahko tale recept poslale v našo bazo receptov, da ne bo "utonil" v pozabo Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. dec 2001 10:23

Spoštovani urednik Jernej! Se sme recept, ki je bil objavljen v neki reviji, objaviti pod npr. mojim imenom? Vedno ko prepišem kakšen recept tudi navedem vir... žal je na mojem zelniku zraslo malo ali lahko rečem nič receptov! Lep pozdrav, Ana Ana Ledinek

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

12. dec 2001 18:14

Pol pa nic, Ana Henri

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

13. dec 2001 10:24

Cakajte, cakajte... Saj nisem rekla, da ne bom... vprašala sem, če se sme??? Mi avtorji ne morejo "zagroziti"? LP, Ana Ana Ledinek

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

13. dec 2001 20:49

Mislim da bi to lahko poceli, samo se mi zdi prav, da bi bilo zraven navedeno iz kje je recept vzet in kdo je avtor. Kaj pa drugi menite o tem? Peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti